Dünyanın En Hızlı SD Kartı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Ecevit BIKTIM

Profesör
Katılım
11 Şub 2009
Mesajlar
2,443
Puanları
0
SanDisk pazardaki en hızlı 32 GB kapasiteli SD (SDHC) kartını duyurdu. Saniyede 30 MB yazma ve okuma hızındaki bu kart, fotoğraf ve video tutkunlarının en yüksek verimi elde etmelerini sağlıyor.

Bir bellek kartının yazma hızı, peş peşe hızlı fotoğraf çekimlerinde fotoğraf makinesinin genel performansı açısından çok önemli bir rol oynuyor. Kart veriyi yeterince hızlı işleyemezse, fotoğraf makinesi ile çekilen resimlerin kaydı esnasında bir duraklama meydana geliyor. Çekim beklenmedik bir şekilde duraklayabiliyor. Bu da özellikle spor ya da diğer hızlı hareketli etkinliklerde çekimin eksik olmasına yol açıyor.
32 Gbyte kapasiteli SanDisk Extreme SDHC, en yüksek veri aktarım hızını sağlayarak, tüketicilere dijital SLR fotoğraf makinelerinden tam kapasiteyle yararlanmalarına olanak tanıyan bir bellek kartı. Bu kart SD Association'ın yeni Class 10 spesifikasyonlarını karşılıyor ve günümüzün yüksek tanımlı video kayıt (AVCHD) gereksinimlerini de destekliyor. Sandisk, Full HD video kaydı için, 24 MB/sn veri aktarım hızını destekliyor ve 160 dakikalık 1920x1080 piksel çözünürlüğünde videolar çekebiliyor.
SanDisk Extreme SDHC 32GB kartları tüm dünyada Ağustos ayında satışa sunulacak.​

Sınıfının en yüksek dayanıklılık özelliğiyle tanınan SanDisk Extreme SDHC kartlar -25C°'den 85C°'ye kadar aşırı ısılarda çalışmayı garantiliyor. SanDisk Extreme SDHC kartlar her çeşit fotoğraf makinesi, kart okuyucusu ve SDHC kartları destekleyen diğer cihazlarla tamamen uyumlu bir şekilde çalışıyor.
SanDisk Extreme SDHC kartlar, ImageMate Multi-Card USB 2.0 okuyucu/yazıcısı ile birlikte kullanıldığında veri transfer oranı 30 MB/sn'ye kadar çıkabiliyor. Kartın yüksek veri aktarım hızı, sıkışık teslim süreleriyle çalışan fotoğrafçılara zaman kazandırarak, prodüksiyon sonrası süreci olabildiğince hızlı geçmelerine yardımcı oluyor.

Yazan: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst
stat counter