Dünyaca Meşhur Coca-Cola Memleketimizde

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

xxakadir

Asistan
Soda hariç, tüm asitli-zehirli gıdaları (!) klozete atanlardanım..

|SeYYaH|

Rektör
geçen yıl kaybetmiştim sevgili dayımı.
yüzlerce, binlerce genci okutmuş, yardım etmiş, ekmek kazanabileceği imkanların kapısını aralamıştı.

ne ki, çok kötü bir alışkanlığı vardı.
su içmez, onun yerine gece gündüz buzdolabında soğuttuğu cola cola meftunuydu, onu içerdi.
en sonunda böbrekleri iflas etti, vefatına kadar sekiz yıl diyaliz ile yaşadı, hayatı zehir oldu.

o gün bugündür bırakın içmemeyi düşman oldum adeta bu lanet olası şeye karşı.
gelin görün ki oğlum da bunun müptelası...
ama korkumdan eve getiremiyor, hep dışarda içiyor.

sigaradan daha fazla zararlı bir afet olduğuna inanıyorum.

elli, altmış yıl sigara içip yaşayanlar var; ancak, tıpkı dayım gibi cola içip de on yıldan fazla yaşayanını hiç görmedim.

El Padrino

Dekan
Onursal Üye
geçen yıl kaybetmiştim sevgili dayımı.
yüzlerce, binlerce genci okutmuş, yardım etmiş, ekmek kazanabileceği imkanların kapısını aralamıştı.

ne ki, çok kötü bir alışkanlığı vardı.
su içmez, onun yerine gece gündüz buzdolabında soğuttuğu cola cola meftunuydu, onu içerdi.
en sonunda böbrekleri iflas etti, vefatına kadar sekiz yıl diyaliz ile yaşadı, hayatı zehir oldu.

o gün bugündür bırakın içmemeyi düşman oldum adeta bu lanet olası şeye karşı.
gelin görün ki oğlum da bunun müptelası...
ama korkumdan eve getiremiyor, hep dışarda içiyor.

sigaradan daha fazla zararlı bir afet olduğuna inanıyorum.

elli, altmış yıl sigara içip yaşayanlar var; ancak, tıpkı dayım gibi cola içip de on yıldan fazla yaşayanını hiç görmedim.
Su yerine ne içerseniz için mutlaka zararı dokunur.Suyun bile fazlası zarar.Çok fazla su içtiğiniz zaman zehirleniyorsunuz.Dayınıza Allah rahmet etsin ancak colanın bir suçu yok.

Felix Dzerjinski

Profesör
Cola'nın tek suçu insan vücudunun ihtiyacı olan şekerin 100'lerce kat fazlasını vücuda pompalamasıdır.

Bu sebeble her türlü müebbete mahkumdur. :)

by10ur

Profesör
Su yerine ne içerseniz için mutlaka zararı dokunur.Suyun bile fazlası zarar.Çok fazla su içtiğiniz zaman zehirleniyorsunuz.Dayınıza Allah rahmet etsin ancak colanın bir suçu yok.
Çok su içmekten zehirlenmeye baktım o örnek üzerindense istisna aslında 1 saat de 6 litre su zaten normal bir şey değil ama bunu 24 saat de dengeli bir şekilde bölersek 12 litrenin de zararı olacağını düşünmüyorum bence o zehirlenmenin tetiklenmesine kısa sürede çok su ile sebep olacak sağlık problemi vardır neyse suyu da rahat rahat içelim ya

AliA

Guru
Onursal Üye
Hiçbir kola Coca Cola'nın yanından bile geçmiyor.

Kola aleminde tek geçerim. :D

Mg.

Profesör
Pepsiyi severdim bazen de bu zikkimi da içtim ama uzun süredir siyah icmiyorum artık ara sıra sarı olandan tüketiyorum..... Bu ara da dişlere de büyük zararlı bunlar

NESDelisi

Profesör
Ben de içmem açıkçası, onun yerine Maden Suyu içerim.

Ben de içmem açıkçası, onun yerine Maden Suyu içerim.

SwateR

Dekan
Susadın mı öyle iyi gidiyor ki melet :)

Yalnız hiçbir kola markası da bunun yerini tutmuyor. Çoğu şekerli su gibi geliyor. Ben de içiyorum ama haftada 1 kez belki. Çok içmedikten sonra zararı olacağını zannetmiyorum.

iptal

Doçent
Yazın halı saha maçı yaparsın. Maçtan sonra insanın canı çok acayip kola istiyor :D. Bende içiyorum ama 2 haftada 1 anca içerim. Bir arada gazoz'a sarmıştım :D. Şimdi çay forever.

3D-Clan

Profesör
Ayran forever :D Abi içince koladan daha çok serinlik veriyor soğuk soğuk off :D

YellowRed

Rektör
bilmeyen biri, şu forumu takip etse zanneder ki, bu ükede kola hiç tüketilmiyor. :)

her kola konusunda aynı muhabbet. lafta herkes kola düşmanı... kimi sağlığa zararından bahseder, kimi emperyalizm sembolü olduğundan... ama iş icraata gelince az çok herkes kola içer.

ByEGT

Profesör

Bir kutu kolada 10 adet küp şeker bulunur. Bugünün kola severleri maalesef geleceğin şeker hastalarıdır. Şimdiden Allah şifa versin.
1 çay bardağı 75 ml ve bunun içine genellikle 2 küp şeker atıyoruz. Bir kutu kola 330 ml. Yani 33 ml'de 1 küp şeker. 66 ml'de 2 küp şeker. Bu durumda 4 bardak çay içtiğimizde kola kadar tehlikeli oluyor.

Felix Dzerjinski

Profesör
1 çay bardağı 75 ml ve bunun içine genellikle 2 küp şeker atıyoruz. Bir kutu kola 330 ml. Yani 33 ml'de 1 küp şeker. 66 ml'de 2 küp şeker. Bu durumda 4 bardak çay içtiğimizde kola kadar tehlikeli oluyor.
Normalde vücudumuzun rafine sekere ihtiyaci yok. Gerekli sekeri karbonhidrat icerikli besinlerden temin ediyor. Ayrica en guzel cay sekersiz icilir. Seker tadi degil cay tadi alirsin o zaman :)

stat counter