Dünya şokta: Kim Jong-un bakanını idam etti!

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Dünya şokta: Kim Jong-un bakanını idam etti!

1618087191126.png

Dünyanın en dışa kapalı ülkesinin dünyanın en tartışmalı lideri Kim Jong-un, neredeyse günaşırı gündeme bomba bir haberle gelmeye devam ediyor. Verdiği tuhaf kararlar, zalimliği, en yakınlarını bile acımadan harcamasıyla tanınan Kuzey Kore liderinin bu kez de kendi bakanını idam ettirdiği ileri sürüldü.

Kuzey Kore, dünyanın en dışa kapalı ülkesi olarak tanınıyor ve lideri Kim Jong-un istemediği sürece ülkeyle ilgili haber almak çok olası olmuyor. Kuzey Kore'yle ilgili flaş haberler ise uluslararası medyaya Güney Kore merkezli kaynaklar tarafından veriliyor.

Ülkenin lideri Kim Jong-un, zalimliği ve verdiği acımasız kararlar ile tanınıyor. Kim, geçmişte eniştesini toplantıdan apar topar çıkarıp köpeklerle dolu bir kafese atmak ve bir generali de piranalara parçalatarak öldürtmesiyle gündeme gelmiş, dünya bu olaylar ortaya çıkınca dehşete kapılmıştı.

Ülkesi koronavirüs salgınında ekonomik anlamda zor günler geçiren Kim Jong-un bir yandan görkemli askeri geçit törenleri düzenleyip düşmanlarına gözdağı verirken bir yandan da yaşanan krizleri ortaya koyarak herkesi şaşırtmıştı.

Ülkeden son aylarda gelen haberlere göre ise Kim, Kovid-19'a yakalanan vatandaşlarını kurşuna dizerek infaz ettiriyordu. ancak yaptığı resmi açıklamalarda Kuzey Kore'de hiç koronavirüs vakası olmadığı ifade ediliyordu.

İNFAZIN SEBEBİ ŞAŞKINLIK YARATTI
Mirror ve New York Post'ta yer alan haberlere göre Kim Jong-un Eğitim Bakanı'nı 'yeterli görüntülü arama gerçekleştirmediği' için idam etti. Kuzey Kore rejiminin ilkelerini uygulamada da başarısız bulunan Eğitim Bakanı görüntülü arama suçu dışında ayrıca bakanlığın iş yükünden de şikayetçi olmuştu.

Güney Kore kaynaklı Daily NK konuyla ilgili haberini Kuzey Kore rejimindeki Organizasyon ve Rehberlik Departmanı'ndan (ODG) sızan bir belgeye dayandırdı. ODG'nin soruşturmasında eğitim komisyonunun başarısızlığı araştırıldı, bazı eğitimcilerin hükümetin politikalarını eleştirdiği belirlendi.

Eğitim Bakanı'nın adı haberlerde sadece 'Park' olarak belirtildi ve 50'li yaşlarında olduğu ifade edildi.

GENERALİ PİRANA AKVARYUMUNA ATMIŞTI
Çılgın lider Kim Jong-un’un kendisine darbe girişiminde bulunmakla suçladığı bir generali piranalarla dolu bir akvaryuma atarak infaz ettiği, 2019 yılında dünya gündemine bomba gibi düşmüştü.

İngiliz medyası o tarihte, adı açıklanmayan generalin Kuzey Kore liderinin rezidansındaki, içinde Brezilya’dan getirtilen yüzlerce pirananın bulunduğu akvaryuma atılır atılmaz öldüğünü yazmıştı.

ENİŞTESİNİ KÖPEKLERE PARÇALATTI
37 yaşındaki Kim Jong-un, vatana ihanetle suçladığı eniştesi Çang Sung-taek ve beş diğer görevliyi ise 2013 yılının sonunda idam etmiş, haber dünyaya ülkenin resmi ajansı KCNA tarafından duyurulmuştu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Nede olsa tehit edebilecek doğrulaya bilecek düzgün bir kaynak yok at yalanı bulunur inananı gibi geliyor bu Kuzey Kore haberleri bana :)

Yok köpeklere parçalatmış yok pirenalara atmış yok canı sıkılmış bir ara bir askeri füzenin ucuna oturtup fırlatmış dendi flan. FAKE haberler gibi geliyor bana.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Nede olsa tehit edebilecek doğrulaya bilecek düzgün bir kaynak yok at yalanı bulunur inananı gibi geliyor bu Kuzey Kore haberleri bana :)

Yok köpeklere parçalatmış yok pirenalara atmış yok canı sıkılmış bir ara bir askeri füzenin ucuna oturtup fırlatmış dendi flan. FAKE haberler gibi geliyor bana
37 yaşındaki Kim Jong-un, vatana ihanetle suçladığı eniştesi Çang Sung-taek ve beş diğer görevliyi ise 2013 yılının sonunda idam etmiş, haber dünyaya ülkenin resmi ajansı KCNA tarafından duyurulmuştu.
Bu alıntıladığım son cümleye bakarsanız pek de uydurma bir haber gibi durmuyor.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Sonra derler Türkiye de özgür değiliz buyurun abi adam diktatörlüğün alasını yapmış az şükredin halinize şükredin yemene bakın yaz yemenin hali diye çıkan videoyu izle ve şükret

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bu idam ve diğer olaylar bana normal geliyor. Roma tarihinde çok oldu. Psikopat veya zalim imparatorlar doluydu. Her neyse. :D
Böyle şeylere ne gerek var ki? Kim denilenin yaptığı veya yaptırdığı diğer şeyler bile baya zalimce ve kötü şeyler. Ülkenin başındayım diye istediklerini yapıyorlar. Keşke şu Kuzey Kore yıkılsa ve tek ve birleşik Kore olsa. Ama pek olacak gibi değil herhalde. Ben her zaman barıştan yanayım.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
26 Milyonluk bir ülke de bu kadar keyfiliğe bunca sene göz yumulmaz gibi geliyor bana...

Hadi bir ülkede idam olur anlarım tecavüzcüdür hırsızdır vatan hayinidir idam edersin. Ama sözde bir devlet adamı eniştesini köpeklere yem etti başkasını piranalara yedirdi bomba ile adamı fırlattı denilecek. Ve bu ülkenin resmi televizyonunda yayınlanacak ve herkes ona piat etmeye devam edecek !!! Hiç inanılacak gibi gelmiyor...

Adam diktatördür o ayrı ama sırf kötü göstermek için bazı yalan yanlış bilgilerde pompalanıyordur gibi geliyor bana.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,589
26 Milyonluk bir ülke de bu kadar keyfiliğe bunca sene göz yumulmaz gibi geliyor bana...

Hadi bir ülkede idam olur anlarım tecavüzcüdür hırsızdır vatan hayinidir idam edersin. Ama sözde bir devlet adamı eniştesini köpeklere yem etti başkasını piranalara yedirdi bomba ile adamı fırlattı denilecek. Ve bu ülkenin resmi televizyonunda yayınlanacak ve herkes ona piat etmeye devam edecek !!! Hiç inanılacak gibi gelmiyor...

Adam diktatördür o ayrı ama sırf kötü göstermek için bazı yalan yanlış bilgilerde pompalanıyordur gibi geliyor bana.
Bildiğim kadarıyla yaşayan adamların dış dünyadan haberi yok diğer ülkeleri kendilerinden daha kötü durumda falan sananlar var alışmışlar artık.

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839
Adam böyle yapmasa çoktan darbe yapıp onu idam ederler :D
Ama korkunun getirdiği sevgi adamı ülkede tek lider yapıyor.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Dünyaya tamamen kapalı bir ülke. Alınan bilgi kırıntıları ise muhtemelen kendi halkına verilen bir mesaj niteliğinde. Denizde kayık üzerinde Amerikan radyosunu dinliyor diye adamı idam ettirmesi haberi de böyle sanırım. Can korkusunun hükümferma olduğu bir ülkede insanlar zombileşir, işleyen bir makinenin standart bir çarkı olmaktan öteye adım atamaz. O çizgiyi zerre kadar geçenler ise hunharca öldürülüyor zaten. Halktan herhangi bir teşebbüs beklemek imkansız. Ama devlet içinde ölmeyi göze alarak oluşturulacak bir güç belki zamanla ülkesini bu heyuladan, korku fetişizminden kurtarabilir ama genlerinde isyan ve başkaldırı olmayan insanlardan da bunu beklemek doğrusu çok zor.

Son mesajlar