Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Burak Özgen

Profesör
Katılım
13 Mar 2018
Mesajlar
1,827
Puanları
83
Konum
istanbul
Rusya’da yapılacak Dünya Kupası önceki kriz çıktı. Nijerya Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü Gernot Rohr, futbolcularının Rus kızlarla birlikte olmasını yasakladı. Bu durum sporculardan çok Moskova’yı kızdırdı. Alman çalıştırıcı, provokasyonla suçlandı.
0x0-1527494280024.jpg
Dünyanın gözü kulağı, Rusya'da oynanacak Dünya Kupasında odaklandı. Moskova'da 14 Haziran ve 15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan FIFA Dünya Kupası organizasyonu için geri sayım başladı. Güvenlik güçleri, önlemlerini arttırdı. Rusya'nın güzellikleriyle ünlü kızları da sporcular için "tehlikeli" sayıldı!
RUS KIZLAR YASAK!

Takvim'in haberine göre Turnuvaya katılacak olan Nijerya Milli Takımı'nın Alman asıllı antrenörü Gernot Rohr, Rusya'nın çekici kızları nedeniyle korkuya kapıldı. Rohr, sporculara yönelik yasak listesi hazırladı. Futbolcularının Rusya'da önümüzdeki ay başlayacak olan 2018 FIFA Dünya Kupası süresince Rus kızlarıyla yakınlaşmalarını yasakladı.
0x0-1527494272941.jpg
TEK BİR İSTİSNA VAR!

Nijerya takımına tek bir istisna tanındı. Rohr, sadece milli takımın kaptanı John Obi Mikel'in uzun süredir birlikte olduğu, 2 çocuğunun annesi olan Rus kız arkadaşı Olga Rayic'in kampa gelmesine izin verdi.
0x0-1527494273945.jpg
RUSLARI KIZDIRDI

Alman teknik adamın Rus kadın önlemi, Nijeryalı futbolculardan çok Rus siyasileri kızdırdı. Rus yetkililer, Gernot Rohr'u, ülkelerine yönelik karalama kampanyası yürütmekle suçladı. Hatta Rohr'un "Rus kadın yasağı"nın perde arkasında Almanya'nın olduğu yönünde yorumlar bile yapıldı. Moskova'daki sosyal paylaşım sitelerinde de Alman teknik direktör Gernot Rohr'a tepki yağdı.
0x0-1527494279903.jpg
ARJANTİN KLAVUZ HAZIRLAMIŞTI

Rusya'da yapılacak Dünya Kupası için diğer katılımcı ülkeler de Rusya ile ilgili hazırlıklar yapmıştı. Örneğin Arjantin Futbol Federasyonu davranış kılavuzunda Nijerya'dan farklı olarak Rus kızlarıyla kazasız belasız nasıl iyi vakit geçirilebileceğini anlatmıştı.

İNGİLİZ İSTİHBARATINDAN UYARI

Daha önce İngiliz istihbarat uzmanı Anthony Glees, İngiliz futbolcuları güzel Rus kadınları konusunda uyararak, futbolcuların bal tuzaklarına düşerek şantaja maruz kalabilecekleri konusunda uyarmıştı..
0x0-1527494281359.jpg
LÖW'DEN İLGİNÇ YASAKLAR

Almanya Milli Takımı teknik direktörü Joachim Löw, futbolcularına ilginç yasaklar getirdi. Löw, Dünya Kupası sırasında futbolcularına otele kadın getirmeyi, sosyal medyada 'politika' yapmayı, ve gazetecilere içeriden haber vermeyi yasakladı. Alman teknik adam ayrıca futbolculara maç öncesi ve sonrası en fazla 1 bira içme hakkı tanıdı. Öte yandan otelden en fazla 1 saat ayrılığa izin verildi. Turnuvanın favorileri arasında gösterilen Almanya, gruplarda Meksika, İsveç ve Güney Kore ile mücadele edecek.
0x0-1527494282879.jpg
MANGAL DA YASAK

Rusya, 2018 Dünya kupası için önlemlerini almaya devam ediyor. Son olarak Dünya Kupası sırasında şehirde mangal yapılması, yangın tehlikesi nedeniyle yasaklandı. 14 Haziran - 15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Kupasında bu tarihler arasında piknik yapılma alanlarına sahip ormanlara da giriş yasağı getirildi. Dünya Kupası sırasında yasağı uyup açık alanda mangal yapan kişilere ise ağır para cezası uygulanacak. Cezaların 500 Euro'ya kadar çıkacağı belirtildi.

Kaynak:Sabah

Sizce bu kadar yasaklamalar abartı mı? Yorumlarınızı bekliyorum.
 

Ufuk

creative mod
Yönetici
Super Moderator
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
9,019
Puanları
113
Konum
Türkiye
Adamların performansı düşmesin yani.. :p
 
Üst
stat counter