DSLR Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

ArdaMa07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni bir DSLR almak istiyorum.Sizlere birkaç sorum var.Küçük bir araştırma yaptım.
Herkes Nikon D90 diyor ama eski bir makineymiş.Yurt dışından getireceğim.Nikon d700 , d7000 veya Canon 5D Mark II diyenlerde var ama baya pahalılar bütçe ayarlamaya çalışıcam sizce hangisini almalıyım yada sizin fikirleriniz varsa lütfen yazın yanında lensiydi ıvırı zıvırı da anlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler .

Not :Yurt dışından istiyeceğim.

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
sana Nikon d90 diyenler sabit fikirli insanlar.Yeniliğe kapalı kişiler.Ama gel gör ki D90 hala bile benim diyen makine :D
d7000 ve 5d m2 gayet hoş makineler.hangisini alırsan al seni fazlasıyla tatmin eder.Tüh neden aldım bu makineyi paraya yazık demezsin.bu konuda için rahat olsun.bir de sony a77'ye bak.vizörü elektroniktir. d-slr değil d-slt dir.Video konusunda hiçbiri eline su dökemez.ben sony a57 kullanıyorum.hiçbir zaman bir canonum bir nikonum olsaydı demedim. ama objektifleri pahalı diğerlerine göre.Makine senin kararın kimsenin tavsiyesine çok da dikkat etme.

Lens konusuna gelince body konusunda ne kadar tavsiye önemsiz dediysem objektif konusunda tavsiye bi o kadar önemli.Ne çekeceğine bağlı olarak alacağın şey değişir.Ben portreden başka bişey çekmiyorum o yüzden 50mm f 1.8 hem ucuz hem bu işin artık standart lensi.

aklıma takılan bişey var.ilk dslr için 5d biraz extra değil mi :/ ben a33 le başladım a57 ve allah nasip ederse a99 ff'ile noktalayacağım :D

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim paran varsa Yurt dışından da alcam diyorsan nikon full frame Professional Mak. Tavsiye Edeyim Nikon d800 Uçuk Fiyat ama yurt dışından gelecek fiyat düşer yada D7000 de olabilir dsl Vr 18-105 Kit veya daha uyguna nikon d5100 VR 18-105 tavsiye ederim

ArdaMa07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sana Nikon d90 diyenler sabit fikirli insanlar.Yeniliğe kapalı kişiler.Ama gel gör ki D90 hala bile benim diyen makine :D
d7000 ve 5d m2 gayet hoş makineler.hangisini alırsan al seni fazlasıyla tatmin eder.Tüh neden aldım bu makineyi paraya yazık demezsin.bu konuda için rahat olsun.bir de sony a77'ye bak.vizörü elektroniktir. d-slr değil d-slt dir.Video konusunda hiçbiri eline su dökemez.ben sony a57 kullanıyorum.hiçbir zaman bir canonum bir nikonum olsaydı demedim. ama objektifleri pahalı diğerlerine göre.Makine senin kararın kimsenin tavsiyesine çok da dikkat etme.

Lens konusuna gelince body konusunda ne kadar tavsiye önemsiz dediysem objektif konusunda tavsiye bi o kadar önemli.Ne çekeceğine bağlı olarak alacağın şey değişir.Ben portreden başka bişey çekmiyorum o yüzden 50mm f 1.8 hem ucuz hem bu işin artık standart lensi.

aklıma takılan bişey var.ilk dslr için 5d biraz extra değil mi :/ ben a33 le başladım a57 ve allah nasip ederse a99 ff'ile noktalayacağım :D

Evet haklısın ilk kamera olarak fazla ama yurt dışından istemişken iyi bişey olmasını istedim nede olsa yarı yarıya fiyat farkı var nerdeyse . Önerin için teşekkür ederim ama dediğin gibi Sony'lerin lensleri çok pahalı diyorlar o yüzden canon yada nikon istedim.

Kardeşim paran varsa Yurt dışından da alcam diyorsan nikon full frame Professional Mak. Tavsiye Edeyim Nikon d800 Uçuk Fiyat ama yurt dışından gelecek fiyat düşer yada D7000 de olabilir dsl Vr 18-105 Kit veya daha uyguna nikon d5100 VR 18-105 tavsiye ederim

Kardeşim önerin için teşekkürler ama d800 baya pahalı http://www.fotografium.com/Nikon-D800-Profesyonel-DSLR-Fotograf-Makinesi_5084.html bu sadece body demi Türkiye'de 9000 lira nerdeyse yurt dışında ne kadar olur acaba ?

D7000' e gelirsek yorumlara baktımda herkes tavsiye ediyor senin önerdiğin bu sanırım http://www.fotografium.com/Nikon-D7000-18-105-VR-Lens-Kit-DSLR-Fotograf-Makinesi_3271.html

Peki D7000'e karşılık Canon'da hangi model var ?
Yorumlarınızı bekliyorum.

ArdaMa07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Canon 7D nasıl bir makinedir D7000'e rakip olabilirmi ?

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet haklısın ilk kamera olarak fazla ama yurt dışından istemişken iyi bişey olmasını istedim nede olsa yarı yarıya fiyat farkı var nerdeyse . Önerin için teşekkür ederim ama dediğin gibi Sony'lerin lensleri çok pahalı diyorlar o yüzden canon yada nikon istedim.

Kardeşim önerin için teşekkürler ama d800 baya pahalı http://www.fotografium.com/Nikon-D800-Profesyonel-DSLR-Fotograf-Makinesi_5084.html bu sadece body demi Türkiye'de 9000 lira nerdeyse yurt dışında ne kadar olur acaba ?

D7000' e gelirsek yorumlara baktımda herkes tavsiye ediyor senin önerdiğin bu sanırım http://www.fotografium.com/Nikon-D7000-18-105-VR-Lens-Kit-DSLR-Fotograf-Makinesi_3271.html

Peki D7000'e karşılık Canon'da hangi model var ?
Yorumlarınızı bekliyorum.
Evet Bahsettiğim d700 o ve tabiki D800 inanılmaz bı fıyat 5000 bınlıra gıbı bır fıyatı vardır yurt dısında + olarak eklemem gereken şu canon hiç bi şekilde tavsiye etmiyorum neden çünkü yapısı gereği hiç iyi bir marka değil.
yani dış kasasının yapımında kullanılan maddeler sürekli yıllarca problem cıkarttı toplandı değiştirildi cihazlar sürekli elleri tahrik etti ve canon stüdyo çekimleri için daha uygun bir makine markası dayanıklılık konusuındada dusukler Nikon tavsiyemin sebebi Sağlam 1. kalite Mal kullanmaları ve Dış Çekimlerde Üst seviyede değerler vermekte İso değerlerini Karşılaştırdığında çok büyük bi fark olduğunu görüceksinizdir Nikonun kasasının yapımı ve iç malzemelerinin yapımı askeri koşullarda yapılmakta askeriyenin kullandığı ham maddeleri kullanmakta bu yüzden çok daha dayanıklı bir mal çıkıyor ortaya nikon D700 e Karşı bi canon model oner dıyorsun ben oyle bı onerme yapmıyorum şahsen :)

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Bütün olay bütçede bitiyor. Zaten hangi makineyi aldığın değil hangi lensi aldığın önemli, bazı lens fiyatları 4-5 makine ediyor. Canon 5D Mark II çok çok iyi bir makine ve beraberinde gelen 24-105 lens bir çok işi görüyor. İlave olarak f1.8 veya f1.4, 50 mm. veya 35 mm. (daha keskin bir lens) sabit odak lens alırsan iyi bir ekipman edinmiş olursun..