DSL sinyal sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Momordica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, 2 gün önce Netspeed firmasından hizmet almaya başladım. Turk Telekom ekipleri direkten hattı çekip 2 ucu açık kablo bırakmışlar (mavi ve mavibeyaz), bu kabloları bina içi tesisatima bağladigimda 2-3 Mbps arası hız alıyorum. Acaba bina içi tesisat sorunlu mu diyerek modemi aşağı indirip direkten gelen kabloyu direkt modeme bağladım, DSL ışığı yanıp sönüyor ama internet gelmiyor. Sorun nedir acaba?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-05-05-12-41-21-852_com.android.chrome.png
    Screenshot_2019-05-05-12-41-21-852_com.android.chrome.png
    163.6 KB · Görüntüleme: 319

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
snr margin değerlerin 8 mbits hızları kaldırabilir diyo hattın, netspeed abone numarasından teknik ekiple görüşüp hızını 8 mbits'e ayarlı değilse ayarlamalarını rica et.

Adresin max kaç mbits hızı destekliyor, burdan bi bakabilirsen iyi olur:

TurkNet - Kotasız, VDSL Hızında İnternet

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
766
snr margin değerlerin 8 mbits hızları kaldırabilir diyo hattın, netspeed abone numarasından teknik ekiple görüşüp hızını 8 mbits'e ayarlı değilse ayarlamalarını rica et.

Adresin max kaç mbits hızı destekliyor, burdan bi bakabilirsen iyi olur:

TurkNet - Kotasız, VDSL Hızında İnternet

1.Adamın hattı 3 mbit üstü kaldırmaz münneccim yardımı ilemi hız aldırtacak.
2.port problemide olabilir.
3.İp alamıyorsan netspeed problemi şuanda dsl sinyali var hattında Stabil bi bağlantı değil devamlı kopma yaşarsın zayıflaman iyi olmasına rağmen snr prolemli hattın detaylı incelenmesi lazım.

Momordica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Netspeed e göre hattım 50 mbps ye kadar kaldırıyor ben 16 mbps olan paketi aldım acaba iç tesisatta mi sorun var diye modemi direkten gelen hatta bağlıyorum DSL sabitlenmiyor nasıl bir saçmalıktır