Dsg şanzıman Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

okalkan50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Herkese merhaba arkadaşlar 2012 model Volkswagen Caddy arabam var dsg şanzıman 2 bin deviri geçmiyor 112 bin km de OTAMATİK VİTES.

Otomati̇k vi̇tesdede vi̇tes atmassa gi̇tmi̇yor takiliyor yazdiğim hizlarda ve 2 bi̇n devi̇rde
Bi̇rde tri̇ptoni̇kde sürdüğümde (bütün vi̇teslerde ayni sorunla karşilaşiyorum d-s-r de)
1.Vi̇teste 15 2.Vi̇teste 25 3.Vi̇teste 35 4. Vi̇teste 50 5.Vi̇teste 70 6. Vi̇teste 85 7.Vi̇tesde 100
Yani̇ araba 100 ü geçmi̇yor bayir aşşaği olursa gi̇di̇yor
Si̇zce ne yapmaliyim
Si̇zi̇n başiniza hi̇ç geldi̇mi̇
Nasil düzeltebi̇li̇ri̇m
Şi̇mdi̇den teşekkürler

Son düzenleyen moderatör:

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Yani performanslı kullanımda bile mi 2 bin devri geçmiyor? Gazı köklediğinizde durum nasıl?

okalkan50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Yani performanslı kullanımda bile mi 2 bin devri geçmiyor? Gazı köklediğinizde durum nasıl?
GAZA İSTER 1 TIK BAS İSTER S,ONA KADAR AYNI
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani Bi volkswagen servisine götürseniz halledersiniz hemen. Limit olabilir belki kaldırmaları gerekebilir. Aracı ne zaman aldınız sıfır mı aldınız?

AYNEN SIFIR ALMIŞDIM 12 DE 112 BŞN KM
GÖTÜRECEMDE ZATEN Bİ BİLEN VARMI SORAYIM DEDİM

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Okuduğum bazı sitelerde servisin halletmesi gerektiğini söylüyor. Turbo, enjektör vs. Limit gibi sorunları olabilir. Bazıları da aracın kodunda sıkıntı olabilir servise götürünce o kodu dizeltiyorlar dediler. Bence tek çare servis.

okalkan50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Okuduğum bazı sitelerde servisin halletmesi gerektiğini söylüyor. Turbo, enjektör vs. Limit gibi sorunları olabilir. Bazıları da aracın kodunda sıkıntı olabilir servise götürünce o kodu dizeltiyorlar dediler. Bence tek çare servis.

110 bi̇ni̇ geçti̇ğİnden beri̇ bunu yapiyor dsg yi̇ bu yüzden kendi̇nden soğutuyor adami İş yoğunluğu var b musai̇t olsam gi̇decem kanser edi̇yor adami :D

Son düzenleyen moderatör:

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
110 BİNİ GEÇTİĞİNDEN BERİ BUNU YAPIYOR DSG Yİ BU YÜZDEN KENDİNDEN SOĞUTUYOR ADAMI İŞ YOĞUNLUĞU VAR B MUSAİT OLSAM GİDECEM KANSER EDİYOR ADAMI :D
Ya tesadüf ya da 110 de sınırlandırılmış olabilir araç servise gitmeye gitmeye servis ihtiyacı duymuş olabilir illaki bir sorun vardır hallolur

okalkan50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Ya tesadüf ya da 110 de sınırlandırılmış olabilir araç servise gitmeye gitmeye servis ihtiyacı duymuş olabilir illaki bir sorun vardır hallolur

Aynen servis zamanıda105 binde geldide bi türlü gidemedim hiç vaktım olmadı mazot filtresi hava filtreside dolmuş olavbilir yada enjektörlerde dediğin gibi

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bu sorunu motor arızasında da yapıyor yani bazı sensörlerden yada sensörlerin elektrik hatlarında problem oluyor şanzıman üzerinde sensör var şanzımanın içine giren oda arızalanmış olabilir arabayı öyle kullanmayın balataları yersiniz servisemi götürürsünüz fiyat fazla çıkabilir otomatik şanzıman yapan yerler oralarada götürebilirsiniz bilgisayara bağlayıp bakarlar ne arızası var diye ona göre bilgilendirirler..

okalkan50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Evet onlar ile ilgili bir sıkıntıdır çok büyük ihtimalle.

Teşşekkürler İshak bey bi duyumunuz olursa tekrar ulaşırsınız bana teşşekür ederim

Evet onlar ile ilgili bir sıkıntıdır çok büyük ihtimalle.
birde araba çalıştıpında servis hemen yazıyor ama servis şeyine baktığında 63 gün itibaren yada 5000 km sonra diyor

Bu sorunu motor arızasında da yapıyor yani bazı sensörlerden yada sensörlerin elektrik hatlarında problem oluyor şanzıman üzerinde sensör var şanzımanın içine giren oda arızalanmış olabilir arabayı öyle kullanmayın balataları yersiniz servisemi götürürsünüz fiyat fazla çıkabilir otomatik şanzıman yapan yerler oralarada götürebilirsiniz bilgisayara bağlayıp bakarlar ne arızası var diye ona göre bilgilendirirler..

zaten araba 2 bin deviri geçirmeye başladıpğınız an lşanzıman kendini sıkıyor ve araba geçmiyor

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Teşşekkürler İshak bey bi duyumunuz olursa tekrar ulaşırsınız bana teşşekür ederim

birde araba çalıştıpında servis hemen yazıyor ama servis şeyine baktığında 63 gün itibaren yada 5000 km sonra diyor
Sonuçta servis istiyor araba. Yukarıda @Logithx arkadaşın dediği doğru arıza yapılmalı bir an önce.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
genelde DPF veya katalitik tıkanmasından dolayı olur bu olay, vakit bulunca bi bakıma götürün arabayı da fazla zorlamayın :D

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Dsg çok sıkıntılı bir şanzıman tercih etmeseydiniz keşke servise göstertin sanayide iyice bozarlar

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Dsg çok sıkıntılı bir şanzıman tercih etmeseydiniz keşke servise göstertin sanayide iyice bozarlar
Öyle iyi şanzıman ustaları varki servistekiler çırağı olamaz ufak bir sorun oluyor servis sorunu gidermek yerine bir sürü maliyet çıkarıyor 2 liraya yapılacak işi 10 liraya yapıyorlar..

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Öyle iyi şanzıman ustaları varki servistekiler çırağı olamaz ufak bir sorun oluyor servis sorunu gidermek yerine bir sürü maliyet çıkarıyor 2 liraya yapılacak işi 10 liraya yapıyorlar..
İstanbul
İzmir
Ankara dışında öyle işinin eri usta var mı?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
İstanbul
İzmir
Ankara dışında öyle işinin eri usta var mı?
Aranırsa bulunur serviste belli bir arıza olduğu zaman onu yapayım yok komple değiştiriyorlar mesela bir malzemenin içindeki parça bozuk parçayı komple değiştiriyorlar buda çok maliyetli oluyor araba sıfır değilse daha doğrusu garantisi bittiyse servise gitmeninde bir anlamı yok kendi düşüncemdir başklarının düşüncelerine saygım vardır..

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
Bir dağ mağduru daha, geçmiş olsun dostum. Diğer forumlarda dsg için bir çok yazı var oraları okuyabilirsin.

okalkan50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Herkese merhaba arkadaşlar 2012 model Volkswagen Caddy arabam var dsg şanzıman 2 bin deviri geçmiyor 112 bin km de OTAMATİK VİTES.

Otomati̇k vi̇tesdede vi̇tes atmassa gi̇tmi̇yor takiliyor yazdiğim hizlarda ve 2 bi̇n devi̇rde
Bi̇rde tri̇ptoni̇kde sürdüğümde (bütün vi̇teslerde ayni sorunla karşilaşiyorum d-s-r de)
1.Vi̇teste 15 2.Vi̇teste 25 3.Vi̇teste 35 4. Vi̇teste 50 5.Vi̇teste 70 6. Vi̇teste 85 7.Vi̇tesde 100
Yani̇ araba 100 ü geçmi̇yor bayir aşşaği olursa gi̇di̇yor
Si̇zce ne yapmaliyim
Si̇zi̇n başiniza hi̇ç geldi̇mi̇
Nasil düzeltebi̇li̇ri̇m
Şi̇mdi̇den teşekkürler

ÇÖZÜMÜ BULDUM ARKADAŞLAR BÜTÜN FİLTRELERİ DEĞİŞTİRDİM MOTORU YIKATTIRDIM AMA SIKINTI MAZOT POMPASINDAYMIŞ MAZOT POMPASI DEĞİŞMESİ LAZIMMIŞ NEVŞEHİRRDE BÖLE BULDUM EĞER BAŞKA YOLU VARSA BİLMİYORUM POMPANNIN TAMAMEN HEPSİMİ YOKSA SENSÖRÜ FELANMI YANİ İÇİNDEN BİR PARÇAMI BİLMİYORUM KAYSERİYE GİDİNCE BAKACAĞIM ÇÖZÜLÜRSE SÖLERİM BİRDE KALİTELİ MAZOT ALIN BÖLE Bİ SIKINTI YAŞIYORSANIZ VE EĞER BÖLE GİDİYOSANIZ VE ARIZAYI YAPIYORSA TRİPTONİĞE ÇEKİP VİTES ARTIRIN YADA GİDERKEN DURUN ARABAYI İSTOP EDİN VE 5 SN SONRA TEKRAR ÇALIŞTIRIN VE GAZI KESMEMEYE ÇALIŞIN BÖLE OLUNCA OLUYORDU GAZ KESİNCE TEKRAR YAPIYOR VE VİTESİ GERİYE TAKINCA