Driver güncellemesi sonrasında yazılar bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
923
Ufak bir sorun yaşıyorum, normalde GeForce Experience ile driverları güncelledim hiçbir sıkıntı çıkmamıştı. Bugün ise tekrardan temiz kurulum olarak yükledim ve bilgisayarı yeniden başlattım ancak bilgisayardaki bazı yazıların çözünürlüğü düştü. Düzeltmek için tekrardan driverları yükledim ve hızlı kurulum yaptım ancak işe yaramadı. Çözünürlük düşük ve yazılar pixel pixel. Sadece GeForce Experience uygulamasında değil sitelerde, dosyalar bölümünde ve uygulamalarda da yazılar böyle. Bu sorunu nasıl çözebilirim biliyor musunuz?

Screenshot olarak resim yükledim ama çok net anlaşılmıyor. Resimlerde yazılar normalmiş gibi dursada gerçekte kötü görünüyor.

1.jpg

Burada ise yazılar normal.
2.png

@Görkem Say @utkuversus

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Hocam masaüstünde bilgisayarıma sağ tıkla, özellikler de. solda gelişmiş sistem ayarları vardır tıkla ona. üst menüden gelişmiş'e tıkla. sonra Performans diye bir kutu olur görsel efektler vs. yazar onun karşısında ayarla butonu vardır tıkla ona. orada ekran yazı tipi kenarlarını düzelt diye bir seçenek vardır. onu işaretle. sorun devam ediyor mu şimdi?

Reaksiyon puanı
923
Hocam masaüstünde bilgisayarıma sağ tıkla, özellikler de. solda gelişmiş sistem ayarları vardır tıkla ona. üst menüden gelişmiş'e tıkla. sonra Performans diye bir kutu olur görsel efektler vs. yazar onun karşısında ayarla butonu vardır tıkla ona. orada ekran yazı tipi kenarlarını düzelt diye bir seçenek vardır. onu işaretle. sorun devam ediyor mu şimdi?
Hocam düzeldi çok salak bir sorunmuş, çok basitmiş çözümü :) Teşekkür ederim.

Bu arada boş bir konu olmuş oldu kusura bakmayın arkadaşlar. Kilitlenebilir.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Hocam düzeldi çok salak bir sorunmuş, çok basitmiş çözümü :) Teşekkür ederim.

Bu arada boş bir konu olmuş oldu kusura bakmayın arkadaşlar. Kilitlenebilir.
Rica ederim hocam. Ben de bir ara orayı bayağı bir araştırmıştım iyi ki aklımda kalmış. İyi forumlar :)

Son mesajlar