dövüş sanatları eğitim videoları

Bu konuyu okuyanlar

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
1.-cle-de-poignet-en-rotation.gif
1.-manchette-ou-uraken.gif
1.-projection-par-fauchage-de-la-jambe.gif
2.-cle-de-bras-tendu-extension-de-lexterieur-vers-linterieur.gif
2.-coup-de-genoux-visage.gif
2.-projection-avant-par-barrage.gif
3.-cle-de-bras-tendu-extension-de-bas-en-haut.gif
3.-coup-de-coude-ou-m-pi.gif
3.-projection-avant-par-souleve-du-corps.gif
4.-coup-de-pied-direct-ou-mae-geri.gif

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
dövüş sanatı hikaye.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
dövüş sanatı hikaye.
Koca Dünyada yüzyıllardır,sayısı yüz milyonları geçen insanlar(Dünya tarihine bakarsak milyarlar olabilir),ordular,özel servisler,istihbaratlar,ajanlar dövüş sanatlarını çalışmakta,öğrenip geliştirmeye uğraşmakta,
Evet haklısın ,bu kadar insan hikaye yazmış ki ne mutlu,sizde bunu aşın ,daha iyisini yapın ,dövüş sanatlarının Romanını yazın ki,okuyalım ,bilelim

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Koca Dünyada yüzyıllardır,sayısı yüz milyonları geçen insanlar(Dünya tarihine bakarsak milyarlar olabilir),ordular,özel servisler,istihbaratlar,ajanlar dövüş sanatlarını çalışmakta,öğrenip geliştirmeye uğraşmakta,
Evet haklısın ,bu kadar insan hikaye yazmış ki ne mutlu,sizde bunu aşın ,daha iyisini yapın ,dövüş sanatlarının Romanını yazın ki,okuyalım ,bilelim
yani karşına 1 tonluk böyle kaslı maslı bir adam çıksa sana daha dokunmadan gg.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
o konuda haklısın ama her gün vücut geliştirenlerle kavgamı yapılıyor (genelde filimlerde olur bu) :) ,ama ihtimal dahilinde,1 tonluk adam yerine bu tinerci,uyuşturucu içen,alkol kullanan vs de olabilir,dövüş sanatlarının amacı illa kavga etmek değildir,kişinin kendini disipline etmesidir,ayrıca karşısına 1 tonluk adam çıkınca ,diğer kişide aklını kullansın,dövüş sanatı demek strateji demektir,her şeyi silah olarak değerlendirmeyi düşünmektir,tek yönlü bakmamak lazım,kalem,defter,tarak,kemer fazla ileriye gerek yok.
Sen 1 tonluk adamı boş ver,kendi karşına 100 kiloluk sanayide devamlı 10 kg balyoz sallayan adam çıkarsa ne yaparsın onu söyle.:)

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
o konuda haklısın ama her gün vücut geliştirenlerle kavgamı yapılıyor (genelde filimlerde olur bu) :) ,ama ihtimal dahilinde,1 tonluk adam yerine bu tinerci,uyuşturucu içen,alkol kullanan vs de olabilir,dövüş sanatlarının amacı illa kavga etmek değildir,kişinin kendini disipline etmesidir,ayrıca karşısına 1 tonluk adam çıkınca ,diğer kişide aklını kullansın,dövüş sanatı demek strateji demektir,her şeyi silah olarak değerlendirmeyi düşünmektir,tek yönlü bakmamak lazım,kalem,defter,tarak,kemer fazla ileriye gerek yok.
Sen 1 tonluk adamı boş ver,kendi karşına 100 kiloluk sanayide devamlı 10 kg balyoz sallayan adam çıkarsa ne yaparsın onu söyle.:)
aslında dediğin gibi dövüş sanatları eskide kaldı bence en iyi silah kullanmayı bilen şey olmalı yani gelecekte adam sana g3 ile saldırsa sen ona ne yapabilirsin ki? ve o sanayideki adam hem şişman hem sert hem de dayanıklı ve güçlü yani sen de 50 k,loluk kemiksin yani sana bir tokat atsa ahiretliksin. :D

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
aslında dediğin gibi dövüş sanatları eskide kaldı bence en iyi silah kullanmayı bilen şey olmalı yani gelecekte adam sana g3 ile saldırsa sen ona ne yapabilirsin ki? ve o sanayideki adam hem şişman hem sert hem de dayanıklı ve güçlü yani sen de 50 k,loluk kemiksin yani sana bir tokat atsa ahiretliksin. :D
burada sanırım yanlış anlaşılma var,dövüş sanatları eskide kaldı demedim,kalamaz da adamlar durmadan yeni sistem,stil üretmeye çalışıyorlar,örnek verecek olursam,krav maga,BJJ,sambo vs.
dövüş sistemlerini madalya için çalışıyorsan başka,dövüşmek için çalışıyorsan farklı eğitim yapıyorsun,sokaklar için daha sert,sıkı çalışmak gerekir,bu gün muai tai bu konuda gayet başarılıdır,diğer sistemlerde aynı,önemli olan ne için,nasıl çalışacağın dır,
zaten belli aşamadan sonra sen kendin kavgadan uzak durmaya çalışırsın,korkarsın,karşımda kı insan ya ölürse,sakat kalırsa düşüncesiyle çekimser kalırsın.
mahkeme her durumda seni silah olarak görür,sen 3 5 kişi olsun,dev gibi adam olsun ,döversin adam rapor alır(örnekleri çoktur) hakim sana şunu söyler,sen eğitimlisin,dövüşe hazırlıklısın,ama öteki adam boş.
Yani başı ağrıyan gene sen olursun,ama tavsiyem sen genede git dövüş sanatı öğren,çalış,hiç olmazsa deşarj olursun.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903

sanatı manatı anlamam muay thai ile uğraşıyorum

kaslı adamı geçtim karşıma isterse 10 tonluk bodyci şişik adam çıksın kavga çıkartsın süründürürüm döverimde demiyorum direk hastanede sürünür

isterse dokunsun yumruk atsın her şey kasta vücut şişirmede değil.

Bodybuılding yapan adam dövüş sporu icra edemez ediyorsa kardiyosu hızı dayanıklılığı düşük olur

ben bir sürü body ci crossfitçiyle antreman yaptım iki üç yumruk atıp anında nefes nefese kaldılar ki son zamanlarda göbek yapmama rağmen aralıksız on dakika aynı hareketi fazla yorulmadan çıkarttım

bodybuıldingcileri aşağılamıyorum ama bazı herifler var her şeyi kasta vücut şişirmekle bitiyor zannediyorlar bodycinin işi vücutlarını sergilemek dövüşçünün işi adı üstünde dövüşmek ikisi çok farklı

bak bu grappling ten örnek

yine strike sporundan örnek ( bu videoda boksör adamın yumruk atmasına bile gerek yok iki üç tur attırdı zaten yorgunluktan çöktürdü rakibini)