Dövme yaşı 30 olmalı!

Dövme yaptırmak istiyor musunuz?

• Evet

Kullanılan: 19 38.0%
  • Hayır

Kullanılan: 31 62.0%
  • Dövme Yaptırmıştım

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    50

Bu konuyu okuyanlar

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hiç yaptırmadım. Kesinlikle de yaptırmayı düşünmüyorum. Bunu yasaklamak da bana acayip itici geliyor.

Yok kim ne karışır 25 - 26 yaşında birisinin vücuduna dövme yaptırmasına size ne kardeşim siz kimsiniz insanların özgürlüklerini kısıtlıyorsunuz kendinizi ne sanıyorsunuz.

Şimdi bu öneri uzman doktordan geldiği için çok önemsenmez ama ya RTE deseydi ertesi gün kanun olurdu mazallah konuyu uzatmayıp RTE'nin duymamasını sağlamalıyız.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisiyiz diye gazlayıp duruyorlar ama uğraştığımız konulara bak.
Kızlı erkekli evler, en az üç çoçuk, ayran alkol sigara, şimdıde sırada dövme.
Gelde şimdı ınan ekonomiye bılmem neye.
Yarın bigün mıtıng konuşmasında pilardo oynayiler dense yasaklansa hiç şaşırmam.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bunun RTE tarafından söylendiğini algılayanlar var sanırım. Haberi mi tam okumuyorlar yoksa Başbakana acaba nereden laf soksam çabalarına girmiş insanlar bahane mi arıyorlar?

İsteyen istediği dövmeyi yaptırsın. Allah önce bizlere, sonra da o dövme yaptıranlara akıl fikir versin.

Dövme yaptıranlara "aptal" felan demiyorum, yanlış anlaşılmasın, hoş görüneceğim diye vücutlarına eziyet ediyorlar.

Darkaura

Asistan
Reaksiyon puanı
2
18 yasina gelmis birey suc islediginde cezalandirilabiliyorsa, hapse atiliyorsa, buyuk borclarin altina imza atma yetkinligine sahipse, ayni birey dovme yapmaya yetkin degildir dediginde sadece gulerim, arkasinda baska artniyetler ararim.

Munitionis

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
O halde yorumunu o şekilde yapman gerekirdi yukarıda ;) Ayrıca bu bağlamda estetik yaptırmaman, ameliyat olmaman ve sigara dahi içmemen gerekir. Çünkü kutsal kitaplarda, insan mükemmel tasarlanmış bir organizmadır. Sen bunu öldüremezsin sigara içerek, ameliyatlarla değiştiremezsin. Apandistin patlayacak dahi olsa sağlığın için aldıramazsın. Çünkü bu organ hatalı deyip onu çöpe atıyorsun. Bu da sığ bir bakış açısıyla allaha eş olmak demek, ben senin yarattığından iyisini yaparım demek vs. Kısacası bu yoruma bakarak dini algıların nereye çekilebilceğine kanaat getirmişsindir. Haliyle bu konuda dinin yeri olmamalı diye düşünüyorum ;)
Of of öncelikle dinin bu konu hakkında söylediklerini bilmeden çok yanlış yorumlar yapmışsın konuyu açıklamak isterdim ama seninde dediğin gibi bu konumuzla dinin alakası yok ve [MENTION=362807]blackdown[/MENTION] abiye neden kizdiğini anladım benim için aptaldır gibi bir ifade kullandığı için alınmışssın.Ama senin düşündüğün kadar üstünde durularak yazılmış bir yazi değil bence keşke kullandığımız sözcükleri dikkatli seçsek.Gelelim asıl konuya tabiiki herkez özgür ve herkez istediğini yapabilir ama burda 30 yaşı sınırı muhabbeti bu yanlışları düzeltmek üzere.Her geçen gün sayinin artmasi yapılan yanlışlara önlem amaçlı söylenmiş bir sınır.Bana kalırsa konu zaten gri bir durum siz illaki bir renke boyamaya çalışıyorsunuz.Keşke herkez bu konuda düzgün kararlar versede 18 yaşında olsa ama malasef bazi sorunlarda var. Bence sonuç mu dediğim gibi konu gri iki mantığında kendilerine göre doğruları var..

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Bunun RTE tarafından söylendiğini algılayanlar var sanırım. Haberi mi tam okumuyorlar yoksa Başbakana acaba nereden laf soksam çabalarına girmiş insanlar bahane mi arıyorlar?

Bence yorumu tam okumayan ve bedava yorum yapan sensin, yoksa kendi tabirinle bahane mi arıyorsun.

adam gayet açık yapmış yorumunu halbuki

Şimdi bu öneri uzman doktordan geldiği için çok önemsenmez ama ya RTE deseydi ertesi gün kanun olurdu mazallah konuyu uzatmayıp RTE'nin duymamasını sağlamalıyız.

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Dövme : Amerikanizm, özenizm. Gerisi traş.

Reaksiyon puanı
0
Cahiliye dönemlerinin ilkel bir süsü olan döğmenin günümüzde gayet modern bir estetik aracı olması ne kadar enteresan .

Cintonik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
​yorumları okuyup hayrete düştüm yapacağım yorumu unuttum yeminle :D

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0

İsteyen istediği dövmeyi yaptırsın. Allah önce bizlere, sonra da o dövme yaptıranlara akıl fikir versin.

Dövme yaptıranlara "aptal" felan demiyorum, yanlış anlaşılmasın, hoş görüneceğim diye vücutlarına eziyet ediyorlar.

Şakamısın Sen Dostum :) Bir Daha Oku Ne Yazdığımı :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
sildirmek dediğimiz şey basitçe deriyi yakmak. çoğu kez deride kalıcı iz bırakıyor. yani kesin kurtuluş diye bir şey yok.
bu yüzden bazı kişiler eksi dövme üzerine siyah bant dövmesi yaptırıyorlar.

bence sorunsuz bir sildirme yöntemi icat edilene kadar kalıcı dövmeler yasaklanmalı.

cebren

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Geçici dövme yaptırın sorun çözülsün.parantez açalım.birde islam dinine mensup arkadaşlar için dövme ile gusül abdesti olmuyor.

firesocks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç kimse, kimseye karışmaya bi hakkı yoktur. herkesin özgürlüğü bidir. lakin ki öyle değildir.

aylinseher

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence de çok haklısın zaten zararlı olduğu kesin bişey bide küçük yaşta yapılması hiç uygun değil.

bsekerciler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilimsel olarak bakmak gerekiyor.
Deri 3 ayrı katmandan oluşuyor. Gusül abdesti (su) alındığı zaman bu derinin 1. katmanının altına kadar gidebilir. Dövme ise 2. katmanın altına kadar yapılır.
Diğer bir nokta da, dövme İslam inancına göre sadece "hoş karşılanmayan" bir şeydir. Kutsal kitaplarda "haram" olduğuna dair bir ibare içermez.

Diğer bir durum, Rus yasalarına göre vücudunun 2/4'sinden fazlası dövme olan kişinin "akli dengesi yerinde değil" olarak kabul ediliyor ve askere de alınmıyor.
Fakat küçük dövmelerin bir zarar olacağını düşünmüyorum ancak bağımlılık yaptığı bir gerçek. İnsanın yaptırdıkça yaptırası geliyor.

İnsan doğası gereği hemen sıkılan bir yapıya sahip. Monoton olamaz, olaya böyle bakılacaksa dövme yaptırmak tabi ki de o kişi için zararlı olur. Bu yüzden, dövme yaptırırken dikkatli olmak gerekir.
Kişinin eğer kariyerini olumsuz etkileyecekse -ki görünen bir yerde olursa muhtemelen olumsuz etkileyecektir, çünkü prezentable bir görünüş olmaz- yaptırmamalıdır.

Bana göre bunu tartışma konusu yapmak yersiz. İsteyen, sonuçlarına katlanarak yapar.

Benim şahsi görüşüm, giyinikken görünmeyecek bir yere yaptırıldığı takdirde ve dikkat çekmeyecek takdirde mütevazi bir şekilde dövme yaptırılabilir.

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Dövmenin geri dönüşü çok zor dönülse bile iz kalıyor o yüzden yaptırmadan önce biraz daha ince eleyip sık dokumak gerek ama bırakalım isteyen istediğini yaptırsın.
Bende evlendiğimde eşimin ismini bileğime yazdırmayı düşünüyorum.