Dövme yaşı 30 olmalı!

Dövme yaptırmak istiyor musunuz?

• Evet

Kullanılan: 19 38.0%
  • Hayır

Kullanılan: 31 62.0%
  • Dövme Yaptırmıştım

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    50

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
131201_dovme.hlarge.jpg

Konya Medicana Hastanesi Medikal Estetik Merkezi sorumlusu Güzellik ve Estetik Uzmanı Altınay Civcik, son günlerde vücuduna dövme yaptırıp sildirmek için gelenlerin sayısının arttığını, dövme yaptırma yaşının 30 olması gerektiğini söyledi.Civcik, dövme yaptırırken ileriyi düşünmek gerektiğini meslek ve evlilik hayatındaki tercihler netleşmeden kişilerin bundan uzak durması gerektiğini anlattı. Güzellik ve estetik uzmanı Altınay Civcik, şöyle dedi:

'GEÇİCİ DÖVME DAHA UYGUN'

"Erken yaşlarda vücuda yaptırılan kalıcı dövme kişinin ileride yapacağı mesleğinde hoş karşılanmayabilir. 18'li yaşlarda dövme olarak vücuda yapılan özellikle isim yazılı dövmelerin belli bir süre sonra kişi için değeri kalmıyor. Bunun için özellikle 30 yaş üzerinde olanlara dövme yapılmalı. Çünkü bunun altındaki yaşlarda yapacağınız meslek netleşiyor ve karakterimiz bu yaşlarda oturuyor. Genç yaşlarda dövme yaptırılacaksa bunların geçici dövme olması daha uygun."

Gençlerin, modası geçen dövmeleri sildirmek için başvurduğunu hatırlatan Civcik, "En etkili yöntem olan lazerle silme yöntemini uyguluyoruz. 6 ya da 8 seans uygulayarak acı olmaksızın ve iz kalmadan dövmeyi tamamen silebiliyoruz. Ayrıca uygulamanın hiç bir yan etkisi de bulunmuyor" diye konuştu.

Genellikle en çok kız ve erkek arkadaşlarının isimlerini vücutlarına dövme olarak yaptıranların sildirmek için geldiklerini ifade eden Civcik, "Belirli dönemlerde gençler erkek veya kız arkadaşının ismini yazıyor. Geçen zaman zarfında bu tercihler değişebiliyor ve silme ihtiyacı duyuyor" dedi.

DHA - ntvmsnbc

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Bence mantıklı değil. Sonuçta 18 yaşında yetişmiş bireyler oluyoruz, çocukluktan çıkıyoruz( devlete göre). Yetişkin bir birey istediğini yapmakta /yaptırmakta özgürdür. Sildiririm, sildirmem Kapışmalarına izin vermem yani. Benim de ileride yaptırmayı düşünüyorum.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Yaptırmayı düşünmüyorum, çok da gereksiz bir şey bence.

Bugün Bmw 5 serisi bir arabaya mükemmel derken 10 yıl sonra aa buna ne bir çirkinmiş diyebiliyoruz. Dövme içinde aynı şey geçerli, insan zevkleri değişiyor. Bu yüzden insanın vücuduna kalıcı bir şey yaptırması bence yanlış. Ancak insan özgürlüğü denen bir şey var, isteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz kimse de buna karışamaz. Diğer türlü diktatörlük olur.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Kaç yaşında olduğumu unutmuşum; oturdum hesapladım. :tongue:

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bence mantıklı değil. Sonuçta 18 yaşında yetişmiş bireyler oluyoruz, çocukluktan çıkıyoruz( devlete göre). Yetişkin bir birey istediğini yapmakta /yaptırmakta özgürdür. Sildiririm, sildirmem Kapışmalarına izin vermem yani. Benim de ileride yaptırmayı düşünüyorum.

18'inde yetişkin birey mi? neden 17 değil? 18'inde yetişlkin ama baba evinde kalıyor, tüm ihtiyaçlarını ailesi karşılıyosa yetişkin sayılırmı? Babasına annesine bana karışamazsınız ben artık yetikinim diyebilirmi? derse haklı olur mu v.s.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
18'inde yetişkin birey mi? neden 17 değil? 18'inde yetişlkin ama baba evinde kalıyor, tüm ihtiyaçlarını ailesi karşılıyosa yetişkin sayılırmı? Babasına annesine bana karışamazsınız ben artık yetikinim diyebilirmi? derse haklı olur mu v.s.

Azıcık parantez okuyun.

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
30 yaş bencede mantıklı bir insan 26 yaşına gelen kadar olgunlaşamıyor zaten ...

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
30 yaşına gelipte,hala 7 yaş kafasında olan nice fındık beyinliler gördüm ben.
Bu Dövme Olayına Karşıyım ben.Zira Allah'ın Yarattığı Bir Eseri Dövmeler ile ne hale getiriyorlar,Hepiniz görüyoruz.

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ha jiletle vücudunu çizmişsin ha dövme yaptırmışsın ne fark eder jilet vurana apaçi dövme yaptırana medeni diyoruz benim gözümde ikisinide yapan aptaldır sana verilen ve emanet edilen nimete zarar veriyorsun

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Evlenip boşanıyorlar, araba alıp beğenmiyorlar, telefonu her sene değiştiriyorlar... Hepsi 30 yaş gerektirsin o halde... Dövmeye laf eden arkadaşa ise hiçbir yorumum yok. Hepimiz aptalız... Ben de dövme yaptırmayı düşünüyorum sadece en zor kısmı olan seçimde kararsızım halen... [MENTION=362807]blackdown[/MENTION]

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Herkes özgürdür tamam da dövme ne ..... .....

Boş iş

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Evlenip boşanıyorlar, araba alıp beğenmiyorlar, telefonu her sene değiştiriyorlar... Hepsi 30 yaş gerektirsin o halde... Dövmeye laf eden arkadaşa ise hiçbir yorumum yok. Hepimiz aptalız... Ben de dövme yaptırmayı düşünüyorum sadece en zor kısmı olan seçimde kararsızım halen... [MENTION=362807]blackdown[/MENTION]

Arkadaşım seni bilmiyorum ama ben Allah'a inanıyorum ve bu vücut bana emanet diğer tarafta hesabını verip vermemeye olan inanışın inancına kalmış bir şey kimseye dininden görüşlerinden dolayı tersleyeceğim yok ama Allah'a inanıpta bu mereti yaptıran adam benim için aptaldır

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşım seni bilmiyorum ama ben Allah'a inanıyorum ve bu vücut bana emanet diğer tarafta hesabını verip vermemeye olan inanışın inancına kalmış bir şey kimseye dininden görüşlerinden dolayı tersleyeceğim yok ama Allah'a inanıpta bu mereti yaptıran adam benim için aptaldır
O halde yorumunu o şekilde yapman gerekirdi yukarıda ;) Ayrıca bu bağlamda estetik yaptırmaman, ameliyat olmaman ve sigara dahi içmemen gerekir. Çünkü kutsal kitaplarda, insan mükemmel tasarlanmış bir organizmadır. Sen bunu öldüremezsin sigara içerek, ameliyatlarla değiştiremezsin. Apandistin patlayacak dahi olsa sağlığın için aldıramazsın. Çünkü bu organ hatalı deyip onu çöpe atıyorsun. Bu da sığ bir bakış açısıyla allaha eş olmak demek, ben senin yarattığından iyisini yaparım demek vs. Kısacası bu yoruma bakarak dini algıların nereye çekilebilceğine kanaat getirmişsindir. Haliyle bu konuda dinin yeri olmamalı diye düşünüyorum ;)

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
O halde yorumunu o şekilde yapman gerekirdi yukarıda ;) Ayrıca bu bağlamda estetik yaptırmaman, ameliyat olmaman ve sigara dahi içmemen gerekir. Çünkü kutsal kitaplarda, insan mükemmel tasarlanmış bir organizmadır. Sen bunu öldüremezsin sigara içerek, ameliyatlarla değiştiremezsin. Apandistin patlayacak dahi olsa sağlığın için aldıramazsın. Çünkü bu organ hatalı deyip onu çöpe atıyorsun. Bu da sığ bir bakış açısıyla allaha eş olmak demek, ben senin yarattığından iyisini yaparım demek vs. Kısacası bu yoruma bakarak dini algıların nereye çekilebilceğine kanaat getirmişsindir. Haliyle bu konuda dinin yeri olmamalı diye düşünüyorum ;)

Tamam seni anlıyorum yazdıklarının hepsine güzel cevabım var ama sana gereksiz geleceği için yazmayacağım

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kör bi bakış açısıyla konuşuyorsun.

Ben olayın farklı bir tarafına gelicem neden dövme yaptırmak istiyorsun ?

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Her şeyden önce Dövme haramdır. Yapmam, yaptırtmam!

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18

Yorumu okursan bunun sığ bir bakış açısı olduğunu zaten söyledim kendi yorumumda ;) Böyle olmamalı dedim...
Dövme yaptırmak istiyorum çünkü kendime yakıştırıyorum sanatsal bir desen ve ya çizimi bedenimde. Herkes değil kendim olmak adına yüzeysel bir farklılık katacağının kanaatindeyim. Ama en büyük etken de estetik olması...

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yorumu okursan bunun sığ bir bakış açısı olduğunu zaten söyledim kendi yorumumda ;) Böyle olmamalı dedim...
Dövme yaptırmak istiyorum çünkü kendime yakıştırıyorum sanatsal bir desen ve ya çizimi bedenimde. Herkes değil kendim olmak adına yüzeysel bir farklılık katacağının kanaatindeyim. Ama en büyük etken de estetik olması...
Aynı yaştayız ama söylediğin şey biraz bizim yaş grubumuzun zor dönemini çağıştırıyor bana.

Farklılık çabası, benlik oluşturma vs. ergenlik sorunları

Yani dövme yaptırarak kendin olacaksan işin zor kolay gelsin

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1

Yav [MENTION=378176]kehfest[/MENTION] hocam zaten bu ülkede dini olanlar yobaz laik değil anlayışı var boş ver can çıkar huy çıkmaz gerekmez böyle muhabbetler

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226

1175166_559027190801833_425045177_n.jpg

Ben bunu yaptırmayı düşünüyorum bi 2 sene sonra. Doğru kadını bekledim ve buldum hesabı.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Aynı yaştayız ama söylediğin şey biraz bizim yaş grubumuzun zor dönemini çağıştırıyor bana.

Farklılık çabası, benlik oluşturma vs. ergenlik sorunları

Yani dövme yaptırarak kendin olacaksan işin zor kolay gelsin
Orda 3 tane farklı konu varken antitez oluşturabileceğin bir tanesine yorum yapıyorsun. Böyle muhabbetler saygı çerçevesinde tartışma olarak kaldığında lezzetli, ancak herkes aynı olgunlukta olmayabiliyor. Yaşım gençlik çağında olabilir ancak tavırlarım ve kararlarım herkes tarafından takdirle karşılanır. Buna güvenerek dövme konusunda da pişman olmayacağım kararlar vereceğime inanıyorum örneğin... Dini olan laik olamaz demiş arkadaş, dövme yapmam yaptırtmam diyenler, dövme yapan aptaldır diyenler ne kadar laik, özgürlükçü, geniş bir perspektiften hayata bakan kişiler olabilir ki?

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=350013]memogoren[/MENTION] yağlı boya tablo gibi, inanılmaz bir işçilik var o kolda! Bayıldım gerçekten ;)

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yaptırmayı düşünmüyorum, çok da gereksiz bir şey bence.

Bugün Bmw 5 serisi bir arabaya mükemmel derken 10 yıl sonra aa buna ne bir çirkinmiş diyebiliyoruz. Dövme içinde aynı şey geçerli, insan zevkleri değişiyor. Bu yüzden insanın vücuduna kalıcı bir şey yaptırması bence yanlış. Ancak insan özgürlüğü denen bir şey var, isteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz kimse de buna karışamaz. Diğer türlü diktatörlük olur.
Akıllı mantıklı adam yorumu bu işte

Bunun haricinde nerene ne yaparsan yap bizi ilgilendirmez zaten

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Geçici dövme yada kına ile derinin üstüne uygulanan var

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Ben dövmeyi pek sevmem ama seven kişi yaptırır. Kimse de karışamaz biri bana sorsa yaptıayım mı diye yaptırma derim ayrı konu ama yaptırana da bu ney la demem :D :D

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
18 yaş global bir sınırdır.30 yaşındaki insana kim karışabilir.Yapmayın artık.

Dozunda olduğu sürece güzel şekilli dövmeleri severim.Yaptırmak isteyenede karışmam.Ama ben yaptırmam.Hiç öyle bir merakımda olmadı.İnancım gereğide emanet olan bu bedenime yaradılışa aykırı bir biçimde acı çekerek şekiller yazılar yazdırmak bana ters.Ama kim isterse yaptırsın.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Kafası hariç geri kalan kısımları dövmeli insanlar var.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
18 yaşını dolduran biri, hayatına yön verecek kararları seçer ve iyi kötü bedellerini yaşar, 30 yaş diye bir saçmalıkmı olur.
Ayrıca dövmeyi doğru yaptırırsan mesleki engel taşımaz ben 5 dövmeye sahibim, önemli olan akıllıca düşünerek hareket etmek, elin üstüne, boynuna vs. Yaptırırsan elbetteki iş ve evlilik aşamasında sıkıntılar doğurur.
Gerçi benim dövmeme karışcak kaynana oğlu istiyosa gider dövmesiz bulur, pekte umrumda olmazdı :D