Dövme yaşı 30 olmalı!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Dövme yaptırmak istiyor musunuz?

• Evet

Kullanılan: 19 38.0%
  • Hayır

Kullanılan: 31 62.0%
  • Dövme Yaptırmıştım

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    50

Cintonik

Üyecik
​yorumları okuyup hayrete düştüm yapacağım yorumu unuttum yeminle :D

hasansengun

Asistan
Bunun RTE tarafından söylendiğini algılayanlar var sanırım. Haberi mi tam okumuyorlar yoksa Başbakana acaba nereden laf soksam çabalarına girmiş insanlar bahane mi arıyorlar?

İsteyen istediği dövmeyi yaptırsın. Allah önce bizlere, sonra da o dövme yaptıranlara akıl fikir versin.

Dövme yaptıranlara "aptal" felan demiyorum, yanlış anlaşılmasın, hoş görüneceğim diye vücutlarına eziyet ediyorlar.
Şakamısın Sen Dostum :) Bir Daha Oku Ne Yazdığımı :)

orcnd

Dekan
sildirmek dediğimiz şey basitçe deriyi yakmak. çoğu kez deride kalıcı iz bırakıyor. yani kesin kurtuluş diye bir şey yok.
bu yüzden bazı kişiler eksi dövme üzerine siyah bant dövmesi yaptırıyorlar.

bence sorunsuz bir sildirme yöntemi icat edilene kadar kalıcı dövmeler yasaklanmalı.

cebren

Asistan
Geçici dövme yaptırın sorun çözülsün.parantez açalım.birde islam dinine mensup arkadaşlar için dövme ile gusül abdesti olmuyor.

firesocks

Üyecik
hiç kimse, kimseye karışmaya bi hakkı yoktur. herkesin özgürlüğü bidir. lakin ki öyle değildir.

aylinseher

Asistan
bence de çok haklısın zaten zararlı olduğu kesin bişey bide küçük yaşta yapılması hiç uygun değil.

bsekerciler

Üyecik
Bilimsel olarak bakmak gerekiyor.
Deri 3 ayrı katmandan oluşuyor. Gusül abdesti (su) alındığı zaman bu derinin 1. katmanının altına kadar gidebilir. Dövme ise 2. katmanın altına kadar yapılır.
Diğer bir nokta da, dövme İslam inancına göre sadece "hoş karşılanmayan" bir şeydir. Kutsal kitaplarda "haram" olduğuna dair bir ibare içermez.

Diğer bir durum, Rus yasalarına göre vücudunun 2/4'sinden fazlası dövme olan kişinin "akli dengesi yerinde değil" olarak kabul ediliyor ve askere de alınmıyor.
Fakat küçük dövmelerin bir zarar olacağını düşünmüyorum ancak bağımlılık yaptığı bir gerçek. İnsanın yaptırdıkça yaptırası geliyor.

İnsan doğası gereği hemen sıkılan bir yapıya sahip. Monoton olamaz, olaya böyle bakılacaksa dövme yaptırmak tabi ki de o kişi için zararlı olur. Bu yüzden, dövme yaptırırken dikkatli olmak gerekir.
Kişinin eğer kariyerini olumsuz etkileyecekse -ki görünen bir yerde olursa muhtemelen olumsuz etkileyecektir, çünkü prezentable bir görünüş olmaz- yaptırmamalıdır.

Bana göre bunu tartışma konusu yapmak yersiz. İsteyen, sonuçlarına katlanarak yapar.

Benim şahsi görüşüm, giyinikken görünmeyecek bir yere yaptırıldığı takdirde ve dikkat çekmeyecek takdirde mütevazi bir şekilde dövme yaptırılabilir.

jack bauer

Profesör
Dövmenin geri dönüşü çok zor dönülse bile iz kalıyor o yüzden yaptırmadan önce biraz daha ince eleyip sık dokumak gerek ama bırakalım isteyen istediğini yaptırsın.
Bende evlendiğimde eşimin ismini bileğime yazdırmayı düşünüyorum.

stat counter