Dövme silme için tca iyi midir

Bu konuyu okuyanlar

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Merhaba dostlar kolum da 2 senelik bir dövme var dövme o kadar rezil yapıldı ki yani derinin üstünde gibi dokununca hissediliyor ama derj altında 1 katman heralde sildirmek için lazer dedim cok maaliyetli ve uzun du tca önerdiler %70 asitmis sanırım zamanla deriyi döküp yenisini çıkartıyormuş deri gidince haliyle dövme de siliniyormuş net de bir ton insan işe yarıyor vs demiş kullanan veya bilgi sahibi olan yazarsa sevinirim

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Biraz araştırdım, net başarılı sonuç alan hemen hemen yok gibi. Dövmenin rengini açıyor, silikleştiriyor sadece biraz. Lazerin 3-5 seansta yaptığını bir asit ile yapmanın çok mümkün ve kolay olacağını zannetmiyorum.

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Biraz araştırdım, net başarılı sonuç alan hemen hemen yok gibi. Dövmenin rengini açıyor, silikleştiriyor sadece biraz. Lazerin 3-5 seansta yaptığını bir asit ile yapmanın çok mümkün ve kolay olacağını zannetmiyorum.
Aynen kullananalara sordum çok acılı rezil bir durummuş en iyisi lazer..

Blue Bird

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostlar kolum da 2 senelik bir dövme var dövme o kadar rezil yapıldı ki yani derinin üstünde gibi dokununca hissediliyor ama derj altında 1 katman heralde sildirmek için lazer dedim cok maaliyetli ve uzun du tca önerdiler %70 asitmis sanırım zamanla deriyi döküp yenisini çıkartıyormuş deri gidince haliyle dövme de siliniyormuş net de bir ton insan işe yarıyor vs demiş kullanan veya bilgi sahibi olan yazarsa sevinirim

Sana cevap vermek için bu siteye kaydoldum. Kuzenim bu sitenin üyesi ve ben tca uygulaması yapacağımı söylediğinde sitede bunun konuşulduğunu söylemişti bana. Benim renkli minik bir dövmem vardı, yaptırdıktan sonra pişman oldum. Lazer seansları için doktorlarla görüştüğümde dövmemin yeni olmasından dolayı ve içinde mor renk bulunmasından dolayı tam bir sonuç alamayacaklarını dürüstçe belirttiler. İnsan kafaya taktı mı takıyor özellikle kadın olunca sürekli bunu düşünüyosun bununla yatıp kalkıyorsun. İnternette araştırmaya başladım ve bu tca kullanımı opsiyonunu gördüm. Yabancı videolar da izledim. Gördüğüm şey beni ürküttü. Sonra bu yöntemle alakalı dermatolog bir arkadaşımla konuştum. Selin aslında mantıklı bi fikir dedi. Hastalarındaki sivilce lekelerini gidermek için daha düşük yüzdelerde kullandığı bir ürünmüş. Asidin mantığı deriyi soyup yenisi çıkarmak olduğundan dövme silme için de kullanılabileceğini söyledi. Benim için biraz Araştırma yapıp bana sonunda tca siparişi vermemi önerdi. Tabi ki doktor gözetiminde uygulamak üzere. Tca için eczacı bir tanıdığımdan en güvenilir site için adres aldım ve ürünü sipariş verdim. Dermatolog arkadaşım asidi hiç acele etmeden 4 ay boyunca, birer ay aralık vererek cildimi dinlendirip yenilenmesine müsade ederek uyguladı ve dövmem tamamen silinmese de ciddi anlamda gitti, silindi.
Şimdi uzun lazer seansları yerine iki seansta tamamen derimin ilk haline kavuşacabileceğim seviyede ve ben çok memnun kaldım.
Bilinçli olarak kullanırsan eğer gerçekten işe yarayan bir yöntem. Ne kadar can sıkıcı olduğunu biliyorum, istenmeyen dövmenin.
Yazmak istedim.
Soracağın bi sorun olursa severek yanıt veririm.