döviz yükselişi

Bu konuyu okuyanlar

hakan altnts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dolar döviz fiyatları tavan yaptı tabi istediğim telefonda öyle oldu mi 6 alacaktım fiyatı az daha düşsün diye bekledim arttı bile düşer mi şimdi almak doğru mu onun özelliklerinde ucuz başka telefon var mı alabileceğim

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
dolar döviz fiyatları tavan yaptı tabi istediğim telefonda öyle oldu mi 6 alacaktım fiyatı az daha düşsün diye bekledim arttı bile düşer mi şimdi almak doğru mu onun özelliklerinde ucuz başka telefon var mı alabileceğim

Dolar artışı FED'in faiz ile ilgili açıklamalarıyla bütün dünyada aynı anda düşüyor ve çıkıyor. Keza ülkemizde de öyle. Bu yükselişin geçici olduğunu tahmin ediyorum. Yakında FED yine faizle alakalı kararını açıklayacak, dolar yükselişinin muhtemelen aşağı doğru bir seyire geçeceğini tahmin ediyorum. Ama bu yükselmiş olan telefon fiyatlarına yansır mı işte orası meçhul biraz. :)

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Dolar / Euro yükseliyor mu yoksa TL düşüyor mu? Başka ülkelerin para birimlerine bakarsanız TL nin değer kaybettiğini görürsünüz.
Örneğin:
Yıl 2014 1.00 Türk lirası = 2:00 Polonya zlotisi - 1:00 Euro = 4.20 Polonya zlotisi
Yıl 2018 1.00 Türk lirası = 0.87 Polonya zlotisi - 1:00 Euro = 4.20 Polonya Zlotisi
Mi 6 nın fiyatı Polonya'da 2 ay önce de aynıydı şimdide aynı....

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Dolar / Euro yükseliyor mu yoksa TL düşüyor mu? Başka ülkelerin para birimlerine bakarsanız TL nin değer kaybettiğini görürsünüz.
Örneğin:
Yıl 2014 1.00 Türk lirası = 2:00 Polonya zlotisi - 1:00 Euro = 4.20 Polonya zlotisi
Yıl 2018 1.00 Türk lirası = 0.87 Polonya zlotisi - 1:00 Euro = 4.20 Polonya Zlotisi
üzücü ama gerçek..

hakan altnts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Örneğin:
tabiki dediğin gibi ne yazık ki tl düşüyor ve bizim ülkedeki durum polonyadaki gibi değil sadece mi6 değil dışardan gelan herşeyin fiyatı arttı artıyor desek sanırım yanlış olmaz

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dolar artışı FED'in faiz ile ilgili açıklamalarıyla bütün dünyada aynı anda düşüyor ve çıkıyor. Keza ülkemizde de öyle. Bu yükselişin geçici olduğunu tahmin ediyorum. Yakında FED yine faizle alakalı kararını açıklayacak, dolar yükselişinin muhtemelen aşağı doğru bir seyire geçeceğini tahmin ediyorum. Ama bu yükselmiş olan telefon fiyatlarına yansır mı işte orası meçhul biraz. :)
umarım dediğin gibi olur ve mi6 da dahil yükselen herşeye yansır

Son düzenleme:

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Amazonu bekle, belki istediğin fiyata yakalarsın

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Maalesef Yaz ayını ve özel günleri beklemen gerekiyor ki indirime uğrayabilsin.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
D. Mark yeğenim mod olmuşsun, sevindim. Hadi hayırlı olsun, yakışmış. (Ara sıra bize torpil yaparsın demi?!) :D

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
fed bu sene faizleri 4 kez arttrıacağı söylenıyor :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
fed bu sene faizleri 4 kez arttrıacağı söylenıyor :)

Artırırlar ve batarlar inşaallah!
Belli ki bizi de ırgalayalayacaklar, lakin yıkamayacaklar. Da, bu kahrolası ABD er ve geç yıkılacaktır. Dünya yüzünde bu kadar mazlumun ahını almış bir zalimin mutlak surette yıkılması mukadderdir. Bu Allah'ın kanunudur, hiç değişmez. Tarih boyunca nice böyle zalimler gelmişti, yıkılmaz denen... Hepsi tarihin çöplüğünde yerini aldılar. Zaten içten içe birbirlerini yemeye başladılar bile.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Artırırlar ve batarlar inşaallah!
Belli ki bizi de ırgalayalayacaklar, lakin yıkamayacaklar. Da, bu kahrolası ABD er ve geç yıkılacaktır. Dünya yüzünde bu kadar mazlumun ahını almış bir zalimin mutlak surette yıkılması mukadderdir. Bu Allah'ın kanunudur, hiç değişmez. Tarih boyunca nice böyle zalimler gelmişti, yıkılmaz denen... Hepsi tarihin çöplüğünde yerini aldılar. Zaten içten içe birbirlerini yemeye başladılar bile.
hacı öyle söyleme .biraz dolardan para kazanmamız lazım :) faiz zaten haram.altın dersen o da doların onsuna göre beliriyor.ticaret yap dersen onu da herkes yapamaz :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
hacı öyle söyleme .biraz dolardan para kazanmamız lazım :) faiz zaten haram.altın dersen o da doların onsuna göre beliriyor.ticaret yap dersen onu da herkes yapamaz :)

Bak şimdi güzel kızım, eğer sen dolardan kazanırsan ülke kaybeder. Eğer hepimiz, herkes senin gibi düşünüp cümle alem varını yoğunu dolara yatırırsa bir düşün bakalım ne olur? Türk Lirası bütünüyle hükmünü kaybeder, değerini sıfırlar, kimse Türk Lirasına itibar etmeyince enflasyon eskiden olduğu gibi çift hanelere, üçlü hanelere doğru tırmanır. Paranın değerinin düşmesi demek senin de, benim de değerimizin beş para etmez oluşuna vesile olur; Çünkü yurt dışına birçok kez çıkmış biri olarak söylüyorum, pasaportumuzun kıymeti paradan sıfırların atılmasından, enflasyonun tek haneye düşmesinden önce ve sonra yüzde yüz farklı olmuştur. Öncesinde bizimle alay edenler, dalga geçenler sonrasında saygı duymuşlar, hatta dolar yerine Türk parasını dahi tercih noktasına gelmişlerdir.

Kızım, birçok vatan evladı Afrinde ve sair yerlerde vatan için şehid düşerken, bizler de en azından bu kadarını, yav en azından bu kadarını yapabilmemiz gerekmez mi? Sonra biz o şehidlerimize kıyamet günü ne diyeceğiz, nasıl bakacağız onların yüzüne? Unutma ki biz bugün Afrin'de ve yarın da Münbiç'te bugün senin parasıyla zengin olmayı hayal ettiğin Coni'ler ve onların maşalarıyla savaşıyoruz. Eğer sen bugün vatanına, milletine, bayrağına ülke menfaatlerine sahip çıkarak taraf olmazsan o şehidlerimizin toprağa düşen muazzez ve mübarek kanları boşuna dökülmüş olmaz mı? Onlar biz hür ve özgür yaşayalım diye hayatlarının baharında cansız bir fidan gibi yere düşerlerken biz onların yüzüne nasıl bakacağız yarın mahşerde? Hatta çocuklarımızın, torunlarımızın yüzüne? Yarın senin çocuğun yüzüne bakıp da "Anne, nice vatan evladı bu ülke için, biz var olalım diye şehid düşerken sen yaptın bizim için, vatan için?" diye sorduğunda onlara: "Ben de savaştığımız düşmanın parası kıymetlensin diye üç-beş kuruş için onlara hizmet ettim" mi diyeceksin?!

Eğer sen inançlı biri olmasaydın bunları söyleme gereği bile duymazdım kızım, Çünük bu ülkeyi en zor zamanlarında koruyan, kollayan, sahip çıkanlar hep inançlı insanlar olmuştur. Yine de seni gücendirdimse, sürç-i lisan ettimse affola, hakkını helal et.

(Not: Kızım diye hitap edişim, yaşım(58) gereği samimiyetimdendir, başka türlü anlamasın kimse lütfen.)

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Bak şimdi güzel kızım, eğer sen dolardan kazanırsan ülke kaybeder.
ülke nasıl kaybediyor ben onu anlamadım.ben ne zaman tl den dolara geçiş yapsam bakıyorum dolar bir süre düşmeye başlıyor.sonra yine eski seviyelerde seyrediyor.mesela bir ara 3.79 dan bir miktar aldım baktım dolar 3.73 lere kadar düştü.sonra tekrar benim alış fiyatıma kadar geldi öyle kaldı.yerinde saymaya başlayınca kafam attı aldığım fıyattan tl ye geçtim.sonra yine bir ara ABD tarım dışı istihdam artınca 3.82 lere kadar fırlayınca ben yükseliyor diye tekrar 3.82 den alım yaptım baktım yine 3.80 nin altına indi.yine uzun süre bekledim 3.82 seviyelrıne geldı yerınde saymaya başlayınca ben yıne dayanamadım aldığım fıyattan yıne bozdurdum.bu sefer şuanki duruma geldi.yani sanırım doların düşmesi için dolar alım gerekiyor.bizzat bunu kendim yaşadım
bu parayıda kolay kolay kazanmadım.biriktırmek için çok dişimi sıktım.meslek yok ,iş yok .ticaretden anlamam ne yapacağım.Türk parası yerinde saymıyor ki.bence bizim dolar almamızla alakalı durum değil.hem bu ülkeyi yönetenler bile ihraacatın artması için doların yükselmesi gerekir şeklinde açıklaması olmuştu

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
hayatımda bir kez bile dolar mark euro gibi mazlumların kanını emenlerin paralarını kullanmadım. yatırım için ya katılım hesabı ya da altına yöneldim arada. ama asıl yatırım bu değil, asıl yatırım işe, sağlığa, eğitime yönelik gelecek planları oluşturma, insana yatırım yapmaktır.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
hacı bence senin yüklü mikttarda dolarların var.daha fazla yükselip kazanman için bizim bozdurmamızı bekliyorsun :D:D:D

Ah keşke... Dediğin gibi olsaydı bugün emekli olur, çekilirdim köşeme. Sen yine de dua et kızım, yüklü miktar dolarımız olsun, biz onu bozdurur altına tahvil ederiz. Zekâtını da sana göndeririz. E yüklü olunca baya tutar ha! :D

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Ah keşke... Dediğin gibi olsaydı bugün emekli olur, çekilirdim köşeme. Sen yine de dua et kızım, yüklü miktar dolarımız olsun, biz onu bozdurur altına tahvil ederiz. Zekâtını da sana göndeririz. E yüklü olunca baya tutar ha! :D
sağol da bana zekat düşmez :D aksine benim vermem gerek :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

hayatımda bir kez bile dolar mark euro gibi mazlumların kanını emenlerin paralarını kullanmadım. yatırım için ya katılım hesabı ya da altına yöneldim arada. ama asıl yatırım bu değil, asıl yatırım işe, sağlığa, eğitime yönelik gelecek planları oluşturma, insana yatırım yapmaktır.
altının ons fiyatını daha doğrusu hemen hemen herşey dolara bağlı

Son düzenleme: