Dota 2 değişken fps sorunu

Bu konuyu okuyanlar

tayfun kaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, laptopta Dota 2 oynarken özellikle geçişlerde fps anlık olarak 120'den 10'a düşüyor. Oyunda da devamlı değişken, sabit durmuyor. Tüm sürücüleri güncelledim ve windows updateleri yaptım ancak düzelmedi. Msi'ın servisine gönderdim. "Normal; onboard kart ve ve harici ekran kartı(gtx 1660 ti) arasında geçiş yapıyor" dediler. Sonra bir bilgisayarcıya götürdüm. "Bu özellikteki bir laptop için normal değil" dedi. Laptopı bırakmamı istedi ve ertesi gün teslim ettiğinde teknik servisin bile kaç günde yapamadığı işi yapmıştı. Fps 120'ye çakılmış ve en kasmalı zamanda bile 60 fps altını görmüyor. Fpsdeki oynaklık kalkmış, genelde 120-121 takılıyor. Israr etmeme rağmen ne yaptığını söylemedi. Şimdi laptopa format attım ve yine aynı sorun. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse memnun olurum.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Masa üzerine gelip sağ click yapıp Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandır seçeneğine tıkla ve karşına çıkan ekran dan Yüksek Performanslı GPU seçeneğini seç.

Denetim masasına gir, güç seçenekleri adı altın da yeni bir güç planı oluştur ve Yüksek Performans seçeneğini seç ve o şekilde dene bakalım.

tayfun kaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masa üzerine gelip sağ click yapıp Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandır seçeneğine tıkla ve karşına çıkan ekran dan Yüksek Performanslı GPU seçeneğini seç.

Denetim masasına gir, güç seçenekleri adı altın da yeni bir güç planı oluştur ve Yüksek Performans seçeneğini seç ve o şekilde dene bakalım.
"Masa üzerine gelip sağ click yapıp Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandır" böyle bir seçenek çıkmıyor.
Güç planı için Yüksek performans seçili.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Oyun için nvidia denetim masasından özel ayar kısmından yüksek performanslı modda yeniden deneyebilir misiniz.

tayfun kaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun için nvidia denetim masasından özel ayar kısmından yüksek performanslı modda yeniden deneyebilir misiniz.
evet, onların hepsini yaptım hatta yanlış yapıyor olabilirim diye youtube'a baktım aynılarını yapıyorlar. dota 2 yi ekledim. yüksek performans seçtim.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
O zaman aygıt yöneticisine girin yukarda görünüm kısmından gizli aygıtları göstere tıklayın ardından görüntü Bağdaştırıcıları kısmında Intel(R) HD Graphics gözükecektir devre dışı bırakın.

tayfun kaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman aygıt yöneticisine girin yukarda görünüm kısmından gizli aygıtları göstere tıklayın ardından grafik kısmında intel onboard ekran kartı gözükecektir devre dışı bırakın.
onu da denedim bu sefer hepten wooden pc oluyor. illa onboard çalışacakmış.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Windows üzerinden yapicak başka bişey yok o zaman benim bildiğim tahminen bios kısmından yaptı.

tayfun kaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows üzerinden yapicak başka bişey yok o zaman benim bildiğim tahminen bios kısmından yaptı.
biosa da girip ordan kapatmayı deneyecektim ama grafik card değiştir ile ilgili seçenek yok. msi amerika ile de görüştüm. onlar da "öyle bir seçenek yok bunlar optimum laptop kendi seçiyor hangi kartı kullanacağını" dedi. şimdi tekrar ticket attım. elin bilgisayarcısı yapıyor ama sizin teknik servis yapamıyor mesajını da verdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandır bu seçenek nasıl açılıyor? belki bundandır ama bende çıkmıyor.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Nvidia denetim masası. AMD değiştirilebilir grafik ayarları olarak geçiyor onun için öyle dedim.