Dosyaları hızlıca bulun - eFind

Bu konuyu okuyanlar

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Eğer diskteki dosyalarınızı bulmakta zorlanıyorsanız bu uygulama işinizi çok kolaylaştıracaktır. Bulmak istediğiniz dosyanın ismini hatta isminin bir kaç karakterini girmeniz yeterli olacaktır.
Uygulama nasıl çalışır? İlk olarak diskinizi bir taratın. Dosyaların önbelleğe alınma işlemi bir kaç dakika sürecektir. Bundan sonra yapacağınız aramalarda bu önbellek kullanılacak ve aradığınız dosyaları bir kaç saniyede bulabileceksiniz.
Görüş ve istekleriniz yeni sürümler için belirleyici olacaktır.

CB8MmTw.png

İşletim Sistemi : Windows XP/Vista/7/8
İşlemci : x86: 32/64bit
Gerekli boş hafıza (RAM) : 512 MB
Gerekli boş disk alanı : 128 MB
İndir (Download) : eFind v0.13

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Eline sağlık sade ve güzel olmuş denedim memnun kalırsam kullanırım bir süre. Yalnız tam olarak bilgim yok yanlışsa kusura bakmayın da ram kullanımı biraz fazla gibi geldi aşağı yukarı dropbox programı ile aynı miktarda ram kullanıyor.

Ayrıca sıralama hakkında düzenleme yapılabilirse iyi olur. Mesela se yazıyorum ****se** adlı bir dosya çıkıyor ilk sıralarda se**** adlı dosyanın çıkması daha iyi olur.

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Tavsiye için teşekkürler, Hocam..
Askerlikten beri uzun süredir AvaFind kullanıyordum...Düşük index boyutu ile inanılmaz işler yapan bir programdı.
Öneriniz doğrultusunda bu programa da bir şans verelim :)

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Program büyük/küçük harf ayrımı yapıyor mu?

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Evet ilk sürüm epey sade. Kullanıp geri dönüşler oldukça sadeliğin yanına yeni özellikler eklenecek. Yapılacaklar listesi kabarık.
Bellek kullanımı dosya sayınızla orantılı. Hız için bu şart. (bi esneklik düşünüyorum.)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ücretsiz olan ve Türkçe dil desteği olan Everything i de tavsiye ederim ;)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
[MENTION=75364]dgncn[/MENTION] sıralama gelecek.
[MENTION=74639]EropaKING[/MENTION] index dosya boyutlarını karşılaştırırsan farkı göreceksin. Ayrıca istekleriniz doğrultusunda gelişecek.

[MENTION=84327]deatmania[/MENTION] Duyarsız. Yani DEAT, DeaT, deat aynı şeyler.

Yeni sürümlerden haberdar olmak isteyen belirtirse etiketlerim.

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
@dgncn sıralama gelecek.
@EropaKING index dosya boyutlarını karşılaştırırsan farkı göreceksin. Ayrıca istekleriniz doğrultusunda gelişecek.

@deatmania Duyarsız. Yani DEAT, DeaT, deat aynı şeyler.

Yeni sürümlerden haberdar olmak isteyen belirtirse etiketlerim.

Elinize sağlık Hocam... Programı bizzat yazdığınızı farkedememiştim....Bu durumda, bir an önce kullanmaya başlıyorum.
Az önce kurulumu yaptım. Zamanla gerekli yerlerde geridönüşler yapmaya çalışırım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Index Dosyasını boyutu gayet düşük... 500 GB HDD nin 450 GBlık kısmı Dolu ve index dosyası boyutu: 7.10 MB

AppData/Roaming dışında bir yerde index dosyası tutmadığını varsayıyorum. Ayrıca indexleme hem C hem D üzerinde yapıldı. Sonuçlar gayet hızlı ve güzel geliyor. Fakat sonuçlar çok fazla olduğunda, aşağıya kaymak için neden Mouse Tekerleği etkisiz anlayamadım. Arama textine göre sonuçların anlık değişmesi güzel olmuş.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Elinize sağlık Hocam... Programı bizzat yazdığınızı farkedememiştim....Bu durumda, bir an önce kullanmaya başlıyorum.
Az önce kurulumu yaptım. Zamanla gerekli yerlerde geridönüşler yapmaya çalışırım.

Index Dosyasını boyutu gayet düşük... 500 GB HDD nin 450 GBlık kısmı Dolu ve index dosyası boyutu: 7.10 MB

AppData/Roaming dışında bir yerde index dosyası tutmadığını varsayıyorum. Ayrıca indexleme hem C hem D üzerinde yapıldı. Sonuçlar gayet hızlı ve güzel geliyor. Fakat sonuçlar çok fazla olduğunda, aşağıya kaymak için neden Mouse Tekerleği etkisiz anlayamadım. Arama textine göre sonuçların anlık değişmesi güzel olmuş.

Mouse tekerleği aktif olacak, çok yakın.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
@EropaKING Fare tekerleği haricinde Yukarı/Aşağı, PageUP/PageDown, Home/End tuşlarıyla listede gezebilirsin. Sorunla yaşarsan yazabilirsin.

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
@EropaKING Fare tekerleği haricinde Yukarı/Aşağı, PageUP/PageDown, Home/End tuşlarıyla listede gezebilirsin. Sorunla yaşarsan yazabilirsin.

Şu ana kadar gayet başarılı buldum Hocam. Tek sıkıntım fare tekerleğinin aktif olmaması.. Onun dışında gayet güzel.. Tekrar eline sağlık.

Bu arada acaba diyorum Dosya Türüne göre bir sınıflandırma, ikon belirleyerek Türleri daha ayırt edici kılma vs gibi özellikler eklenebilir mi.. ya da eklenirse ne kadar kaynak tüketimine sebep olur .. Diye düşünmüyorum değil :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Şu ana kadar gayet başarılı buldum Hocam. Tek sıkıntım fare tekerleğinin aktif olmaması.. Onun dışında gayet güzel.. Tekrar eline sağlık.

Bu arada acaba diyorum Dosya Türüne göre bir sınıflandırma, ikon belirleyerek Türleri daha ayırt edici kılma vs gibi özellikler eklenebilir mi.. ya da eklenirse ne kadar kaynak tüketimine sebep olur .. Diye düşünmüyorum değil :)
Artık fare tekerleği de aktif. Üstteki ve ilk mesaja link eklendi.

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Artık fare tekerleği de aktif. Üstteki ve ilk mesaja link eklendi.

Hocam, alfa ve beta sürümlerinden çıkıp nihayetinde Final sürümü geldikten sonra bu programı kendi sitemde de paylaşsam bir problem olur mu? :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Hocam, alfa ve beta sürümlerinden çıkıp nihayetinde Final sürümü geldikten sonra bu programı kendi sitemde de paylaşsam bir problem olur mu? :)
Tabiki paylaşabilirsin.

.....
Ada göre sırala, Türe göre sırala, Boyuta göre sırala bunlar notlarımda var. Kaynak tüketimi çok farketmez.

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Tabiki paylaşabilirsin.

Ada göre sırala, Türe göre sırala, Boyuta göre sırala bunlar notlarımda var. Kaynak tüketimi çok farketmez.

Tamamdır Hocam. Bunun duyduğum iyi oldu. Final sürüme yaklaşınca paylaşacağım, inşAllah. Hem siteden gelen talepleri de iletmiş olurum size.

Tekrar elinize sağlık. Cümleten iyi geceler :)

XAFER37

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım şimdi kurdum gayet hızlı, güzel geliştirmeleri bekiyorum eline saglık.

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Hocam, eksiklik değil de şöyle bir durum var: ilk kullanımda bazı kullanıcılar tara demeden arama yapıyor.
Dolayısıyla indeksleme yapılmadığı için arama sonuçları hep boş geliyor. Acaba ilk açılışta, otomatik tarama yapmamız mümkün mü.. Hatta otomatik tarama öncesi bir messagebox ile kullanıcıya sorulur ve parantez içinde taramanin önemi Bir cümle ile anlatilabilir.

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Bir deneyeyim, Teşekkürler

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Hocam, eksiklik değil de şöyle bir durum var: ilk kullanımda bazı kullanıcılar tara demeden arama yapıyor.
Dolayısıyla indeksleme yapılmadığı için arama sonuçları hep boş geliyor. Acaba ilk açılışta, otomatik tarama yapmamız mümkün mü.. Hatta otomatik tarama öncesi bir messagebox ile kullanıcıya sorulur ve parantez içinde taramanin önemi Bir cümle ile anlatilabilir.

İlk kurulumdan sonra ilk açılışta tarama ekranı getireceğim.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Bir kontrol et.

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17

10 numara Hocam... Şimdi yavaş yavaş istenen noktaya doğru geliyoruz :)
Yalnız şöyle bir durum var..Belki bana öyle geliyordur ama farenin tekerleği sanki biraz fazla aşağı hareket ettiriyor kayıtları..
Acaba biraz daha orta seviye aşağı doğru bir akış sözkonusu olabilir mi?

Bu arada seçili kayda çift tıklayıp dosyayı açma özelliğini beğendim.. Olmasaydı şu anda onu yapar mısın diye istekte bulunacaktım :)

DİPNOT: Bu arada sanki yukarıdaki mesajda bulunan linkte bir problem var. Ben doğrudan ilk mesajdaki linkten indirme işlemini gerçekleştirebildim.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Everything Search Engine benzeri ve çok başarılı bir program. Bence hangi özellik eklemek istediğiniz vb şeylere karar vermenize yardımcı olabilir
http://www.voidtools.com/

Dosya boyutuna göre, tipine göre vb sıralama yapsa güzel olur.
Bir de Everything üzerinde olmayan hardlink sistem dosyalarını bulursa tadından yinmez. :D

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
10 numara Hocam... Şimdi yavaş yavaş istenen noktaya doğru geliyoruz :)
Yalnız şöyle bir durum var..Belki bana öyle geliyordur ama farenin tekerleği sanki biraz fazla aşağı hareket ettiriyor kayıtları..
Acaba biraz daha orta seviye aşağı doğru bir akış sözkonusu olabilir mi?

Bu arada seçili kayda çift tıklayıp dosyayı açma özelliğini beğendim.. Olmasaydı şu anda onu yapar mısın diye istekte bulunacaktım :)

DİPNOT: Bu arada sanki yukarıdaki mesajda bulunan linkte bir problem var. Ben doğrudan ilk mesajdaki linkten indirme işlemini gerçekleştirebildim.
Fare tekerleğinin her tıkı tam 1 sayfa ilerletiyor. Klavyeden PageUp, PageDown tuşlarıda aynı şekilde.
Listenin sağındaki ScrollBar yukarı/aşığı tuşlarına fare ile tıkladığında 1 satır ilerliyor. Klavyeden yukarı/aşağı tuşlarıyla aynı şekilde.
Böylece fare ile klavye kullanmadan satır satır veya sayfa sayfa gezebilirsin. Tam tersi fare kullanmadan klavye ile aynısını yapabilirsin. Şartlar eşit. :) Bunu değiştirebilirim ama şimdilik bunu uygun gördüm.
Çift tıklama olmazsa olmaz. :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Everything Search Engine benzeri ve çok başarılı bir program. Bence hangi özellik eklemek istediğiniz vb şeylere karar vermenize yardımcı olabilir
http://www.voidtools.com/

Dosya boyutuna göre, tipine göre vb sıralama yapsa güzel olur.
Bir de Everything üzerinde olmayan hardlink sistem dosyalarını bulursa tadından yinmez. :D
Eksikliğini hissedilen özelliklere öncelik veriyorum. Elimdeki liste kabarık. İstek oldukça listeden tek tek siliyorum. :)
Ad, boy, tip, yol 'a göre sırala için biraz vakit var.
Hardlink tam bilmiyorum. Bir diksten başka diske bildiğimiz link mi? Kullanmadım yada farkında değilim. :) Açarsan sevinirim.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Eksikliğini hissedilen özelliklere öncelik veriyorum. Elimdeki liste kabarık. İstek oldukça listeden tek tek siliyorum. :)
Ad, boy, tip, yol 'a göre sırala için biraz vakit var.
Hardlink tam bilmiyorum. Bir diksten başka diske bildiğimiz link mi? Kullanmadım yada farkında değilim. :) Açarsan sevinirim.

Hocam şimdi siz anladığım kadarıyla Everything ile üç aşağı beş yukarı aynı yöntem olan ntfs indexi kullanıyorsunuz.
Bu yöntemde 64 bit sistemlerde Windows klasöründe system32 içindeki dosyaları bulurken bazı sıkıntılar yaşanıyor.
Çünkü bunlar ntfs index üzerinde yok, hard link yani başka bir dosyadan kopyalanıyor.(winsxs içerisindeki)
Benim de tam bir bilgim yok ama bildiğim dilim döndüğü kadarıyla bu.
Örnek olarak sizin programı tam denemedim ama shell32.dll yazınca system32 klasöründeki dosyayı buluyorsa sorun yok demektir.(64 bit sistemde)

Bu kadar açıklayacağıma deneseydim daha güzel olurdu hehe.
Denedim sizinkinde sorun yokmuş zaten. :D

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Hocam şimdi siz anladığım kadarıyla Everything ile üç aşağı beş yukarı aynı yöntem olan ntfs indexi kullanıyorsunuz.
Bu yöntemde 64 bit sistemlerde Windows klasöründe system32 içindeki dosyaları bulurken bazı sıkıntılar yaşanıyor.
Çünkü bunlar ntfs index üzerinde yok, hard link yani başka bir dosyadan kopyalanıyor.(winsxs içerisindeki)
Benim de tam bir bilgim yok ama bildiğim dilim döndüğü kadarıyla bu.
Örnek olarak sizin programı tam denemedim ama shell32.dll yazınca system32 klasöründeki dosyayı buluyorsa sorun yok demektir.(64 bit sistemde)

Bu kadar açıklayacağıma deneseydim daha güzel olurdu hehe.
Denedim sizinkinde sorun yokmuş zaten. :D

Niye aramadın?. :D

Bahsettiğin olayı ilk 4 dosya içeriyor. Listenin devamında 9 dosya daha var.
33J6HvN.png