Dosyalar Açılmıyor .meka'ya Dönüştü

Bu konuyu okuyanlar

Hakanterzi61

Asistan
Reaksiyon puanı
7
bütün uzantılar .meka ya dönüştü açamıyorum.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Fidye virüsü bulaşmış gibi gözüküyor. Dosyalarınız yedekleme yapıldı ise şanslısınız. Ransomware son zamanlarda çok can yakıyor. ?

Hakanterzi61

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Fidye virüsü bulaşmış gibi gözüküyor. Dosyalarınız yedekleme yapıldı ise şanslısınız. Ransomware son zamanlarda çok can yakıyor. ?
2 diskimde gitti hepsi aynı içinde özel dosyalar vardı lazımdı geri alma şansımız yokmu hiç ?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Var ama bu çok can sıkıcı bir yöntem. Ya parayı virüsü yazan kişilere vereceksin ya da en zor yöntem olan decrypt etmeye dene yahut o da olmadı başka cevapları bekle.

Hakanterzi61

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Var ama bu çok can sıkıcı bir yöntem. Ya parayı virüsü yazan kişilere vereceksin ya da en zor yöntem olan decrypt etmeye dene yahut o da olmadı başka cevapları bekle.

decrypt etmek ne demek bu virüsü de kim yazmış of ya

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Decrypt etmenin anlamını şöyle düşünebilirsin. Adam senin dosyanı bir şekilde şifreliyor ve decrypt ise şifreyi kırmak ya da çözmek gibi düşünebilirsin. Fidyeciler sana .txt uzantılı bir metin belgesi atmış olabilir ve orada senden para isteyip, dosyaları geri vereceğini söylüyor ve banka ödeme talimatı bilgileri bile orada yazar. Petya olsaydı sen ayvayı yemiştin, en azından ona şükret.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bir çözüm videosu bulsum:

Hakanterzi61

Asistan
Reaksiyon puanı
7
reis elimden ne gelirki şuan
Decrypt etmenin anlamını şöyle düşünebilirsin. Adam senin dosyanı bir şekilde şifreliyor ve decrypt ise şifreyi kırmak ya da çözmek gibi düşünebilirsin. Fidyeciler sana .txt uzantılı bir metin belgesi atmış olabilir ve orada senden para isteyip, dosyaları geri vereceğini söylüyor ve banka ödeme talimatı bilgileri bile orada yazar. Petya olsaydı sen ayvayı yemiştin, en azından ona şükret.

Ayrıca bir çözüm videosu bulsum:

DİKKAT! Endişelenmeyin, tüm dosyalarınızı iade edebilirsiniz! Fotoğraflar, veritabanları, belgeler ve diğer önemli gibi tüm dosyalarınız en güçlü şifreleme ve benzersiz anahtarla şifrelenir. Dosyaları kurtarma tek yöntem decrypt aracı ve sizin için benzersiz bir anahtar satın almaktır. Bu yazılım tüm şifreli dosyaları şifresini çözecektir. Ne var garanti? Sen PC'nizden şifreli dosyadan birini gönderebilir ve biz ücretsiz olarak şifresini. Ama biz sadece şifresini çözebilir 1 ücretsiz dosya. Dosya değerli bilgiler içermemelidir. Video genel bakış şifresini çözme aracını alabilir ve bakabilirsiniz: Decrypt Software Overview.avi Özel anahtar ve decrypt yazılımının fiyatı $ 980. Indirim 50 % mevcut eğer bize ilk 72 saat, bu sizin için fiyat 490 $ olduğunu. Ödeme yapmadan verilerinizi asla geri yükleyemeyeceğinizi lütfen unutmayın. Eğer 6 saatten fazla cevap alamadım eğer e-posta "Spam" veya "önemsiz" klasörünü kontrol edin. Bu yazılımı almak için bizim e-posta yazmak gerekir: [email protected] Rezerv e-posta adresi irtibata

böyle bir mesaj bırakmışlar

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Yahu neden ya neden kendi önemli bilgilerinizi cloud'da saklamıyorsunuz. Neden?!

Maalesef bu tür virüslerde parayı ödemeden kurtarmanız çok zor.

Hakanterzi61

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Yahu neden ya neden kendi önemli bilgilerinizi cloud'da saklamıyorsunuz. Neden?!

3 tane diske saklamıştım. hepsi gitti

bir yolu varsa kurtaralım en dusuk ıhtımal

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
3 tane diske saklamıştım. hepsi gitti

bir yolu varsa kurtaralım en dusuk ıhtımal

Hocam çok zor dedim ya. Sayfalarca encrypted bir anahtar olabilir. Decrpyt etmeniz aylar sürebilir. Belki yıllar.

ibrahimocal10.5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim Sabahtan beri aynı virüsle uğraşıyorum AVG anti virüsle derin tarama yaptım 18 tane buldu alayını sildim. Anladığım kadarıyla virüs yerel disk c dosyasındaki cryptos dosyası ben yinede her ihtimale karşı önemli bir bilgim olmadığı için format atacağım sende dene bunu istersen.

Hakanterzi61

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Kardeşim Sabahtan beri aynı virüsle uğraşıyorum AVG anti virüsle derin tarama yaptım 18 tane buldu alayını sildim. Anladığım kadarıyla virüs yerel disk c dosyasındaki cryptos dosyası ben yinede her ihtimale karşı önemli bir bilgim olmadığı için format atacağım sende dene bunu istersen.
Reis format attım tekrar aynısı oldu

Decrypt yapmanız şart.
Hocam nasıl yapıcaz işte

ugurkzlts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ayın 4 ıtıbarı ile bana da bulastı. şunu farkettim. dosyalarının ana dıskten itibaren 7 kilasore erişimi yokmus
örnek: d:\klasor1\klasor2\klasor3\klasor4\klasor5\klasor6\klasor7 (buradan itibaren temizz bulasmamıs oluyor.) tabi bu sekilde klasorun varsa
recovery programları ile bır kısmı gerı geliyor.
su anda kullandıgım bı program var "photorec"

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276

Bana da bulaştı zamanında bu illet. Google drive da uçmuştu. Yani Cloud kullanıyorsan senkronizasyon kapalı olacak yoksa fayda etmiyor.