Dosya System üzerinde açık olduğundan silinemiyor hatası

Bu konuyu okuyanlar

Windows XP

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bir iso dosyası indirdim ve direk virüs taraması yaptım (3 mb idi dosya) ve virüslü çıktı. Bende sil dedim ve başlığa koyduğum hatayı aldım. IObit uninstaller iel silince silindi diyor fakat dosya hala bilgisayarda. yardımlarınızı bekliyorum. @BestLegend

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Konunuz Güvenlik ile ilgili olduğu için konunuz "Güvenlik" başlığına taşındı. Bölüm modumuz konunuzu gördüğünde gerekli yönlerdirmeleri size yapacaktır.

Öncelikle şunu önerebilirim :
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Görev Yöneticisinden şüpheli programı sonlandırıp silmeyi deneyin.

Eğer işe yapmadıysa, Unlocker 1.9.2 aracını şuradan indirin, çalıştırın. (önemli : Kurulumda eBay için QuickStores araç çubuğu, Amazon & Shopping için reklam ve kısayolları sisteme kurmamak için bunlarla ilgili bütün kutucukların işaretlerini kaldırarak kurulumlarını engelleyin ve Unlocker'ı kurun. )

Silmek istediğiniz dosyaya sağ tıklayarak Unlocker seçeneğini seçin. Sil seçin.

Malwarebytes'ı şu linkten indirip kurun güncelleyin.

Bilgisayarınızı baştan başlatın açılışta (klavyeden sanırım F8 tuşuna basarak) sistemi güvenli modda/kipte seçim ile başlatın.
Malwarebytes ile tarama yapınız, bulduğu ögeleri siliniz.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
ag destegi ile guvenli modda acip dosyayi oyle silmeyi deneyiniz.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bilgisayarı kapat, aç ve tekrar dene.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Merhaba, Uninstaller yardımcı yazılımıyla bahsi geçen enfekte dosyanın silindiğini söylüyorsunuz... Ardından silinmediğini hala makinede var olduğunu belirtiyorsunuz. Bunu nasıl anladınız, yani fiziksel olarak dosya görüntülenebiliyor mu hâlâ? 3 MB bir virüsün inatçılığından eminsek o halde geriye Unlocker ve iyi bir Antivirüs ile yapılacak derin taramalar kalıyor. Yabana atılacak bir konu değil, öyle ki Antivirüs taramasını son raddede kesinlikle öneriyorum.

Windows XP

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Merhaba, Uninstaller yardımcı yazılımıyla bahsi geçen enfekte dosyanın silindiğini söylüyorsunuz... Ardından silinmediğini hala makinede var olduğunu belirtiyorsunuz. Bunu nasıl anladınız, yani fiziksel olarak dosya görüntülenebiliyor mu hâlâ? 3 MB bir virüsün inatçılığından eminsek o halde geriye Unlocker ve iyi bir Antivirüs ile yapılacak derin taramalar kalıyor. Yabana atılacak bir konu değil, öyle ki Antivirüs taramasını son raddede kesinlikle öneriyorum.
Sorunu çözdüm, sadece Windows üzerinde açıkmış. Çıkart butonuna bastım ve sildim.