Dosya Paylaşana Yasak Devri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Berkin Bozdoğan

Profesör
Katılım
18 May 2005
Mesajlar
4,930
Puanları
0
Fransa'da senatodan geçen bir yasa tasarısı, telif hakkı ihlali yapan internet kullanıcılarının bağlantısını nasıl kesecek?

Fransa'da senato tarafından onaylanan bir yasa, kanun dışı dosya paylaşımı yapan kullanıcıların internet erişimlerinin birkaç uyarıdan sonra kesilmesini öngörüyor. Her ne kadar henüz ulusal meclis onayından geçmemiş de olsa yasaya göre yasa dışı paylaşım yapan kişilerin uyarılmasını, üçüncü defada ise internet erişimlerinin engellenmesini sağlıyor. Bu uygulama, Fransa tarafından zamanında Avrupa Birliği çapında uygulanması için de sunulmuş; fakat reddedilmişti. İnternet erişim sağlayıcıların da, kendilerine yüklediği sorumluluklar sebebiyle karşı çıktığı bu tür uygulamaların AB'de olmasa da dünyanın geri kalanında ne kadar tutulacağı merak konusu.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net
 

sazan06

Asistan
Katılım
4 Haz 2008
Mesajlar
253
Puanları
0
hem tekel hem bizleri faturalarla soyuyolar hemde yasak koyuyolar. kendimi iyice 'sağmal inek' gibi hissetmeye başladım. acaba alternatif bir ağ da bizler mi kurmalıyız?
 

nyoo

Profesör
Katılım
17 Nis 2008
Mesajlar
1,097
Puanları
38
Tüm olumsuzlukları örneklediğimiz gibi, bunu da kopyalarız
 

DogukanDogu84

Profesör
Katılım
4 Ocak 2007
Mesajlar
1,638
Puanları
36
Konum
Turkey
kişisel özgürlükler denen bir olay var.İnternetimi nasıl kullanacağımı onlardan mı öğreneceğim?Her şeyi paralı yapan zihniyete yazıklar olsun....
 

osC++CoDeR

Asistan
Katılım
21 Eki 2007
Mesajlar
379
Puanları
0
Türkiye de daha iyisi var.

Kökten çözüm. :D

1-2 kişi illegal (digi maç) içerik mi paylaşıoyor

kökten neti kapatıyor. :D

sadece paylaşımı yapanı değil

alanlarıda engelliyor :D
 

eskibirkullanici

Profesör
Katılım
27 Ocak 2008
Mesajlar
1,142
Puanları
38
arkadaşlar bunlarla uğraşmaktansa aramızda para toplayıp kendi internetimizi kuralım Troy bize önderlik etsin maliyetleri hesaplasın herkez cebinden ne çıkarsa versin başka çare kalmadı artık :D
 
Üst
stat counter