Dosya klasörleme aracı

Bu konuyu okuyanlar

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Merhabalar,

tamamen kendi ihtiyacımdan ötürü yazdığım minik bir uygulamadır. ihtiyacı olan arkadaşlar olabilir diye paylaşıyorum.

işlevi çok basit şekilde örnekle açıklamak gerekirse;

Ben dizi indiririm internetten ( 24 saat içinde siliyorum :p ) ama genelde toplu şekilde indirdiğim için eğer bölümler direk klasörlü olarak gelmiyorsa onları klasörlemek elle bana kalır. Yeni kasör oluştur, dosyayı oraya kopyala gibi.

Bu yazdığım uygulama (bazı eksiklikleri ile birlikte) içinde bulunduğu klasördeki dosyaları ( klasörleri değil ), kendi isimleri ile aynı addaki ( uzantıları hariç ) klasörlere koyuyor.

Kullanımı :

uygulamayı, dosyalar ile aynı yere yapıştır.
çalıştır.
log.txt'yi oku ve durumu gör.

Gereksinimler :

java runtime environment.

Not : dosyaların kim vurduya gittiğine şahit olmadım. olası hatalar için bana mesaj atabilirsiniz. anında patch yayınlarım :)

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
düzelttim, ben koyarken sen sormuşsun bile :)

20 bölüm fringe'i elle klasörlemek zoruma gitti :p

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
yok, son noktaya göre :)

xidir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elinize sağlık. Kullanışlı, sevdim

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bu ne ya. insan bi soru sorar 'şu dizindeki şu dosyalar ilgili dosyalara taşınsın mı?' diye :p
+Güzel.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
:) ben ihtiyacıma göre yazdım. sizin ihtiyacınıza göre ekleme çıkarma yaparız. bu a0.1 versiyon, hehe

Elinize sağlık. Kullanışlı, sevdim
teşekkürler.

bir de baştan söyleyeyim; arayüz yapmayı düşünmüyorum. çok gereksiz olur, belki onaylama soruları eklerim ilerde.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
O zaman Fringe.S01E09.HDTV.XviD-NoTV Fringe.S01E10.HDTV.XviD-NoTV dosyalarını ayrı klasöre koyacak, hepsini bi klasörde tutmayacak mıydın amacı mı yanlış anladım ben :)

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
sanırım amacı yanlış anladın :)
şöyle ki :
Fringe klasörü altında şunlar olsun :

Fringe.S01E09.HDTV.XviD-NoTV
Fringe.S01E10.HDTV.XviD-NoTV

ben buraya benim uygulamayı yapıştırıp çalıştır dediğimde :
Fringe.S01E09.HDTV ve Fringe.S01E10.HDTV klasörlerini oluşturup; içine yukarıdaki dosyaları taşır. log dosyasına da kayıt girer.
amaç da buydu zaten. her bölümü kendi klasörüne koymak.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hıı sezon sezon ayırma olarak düşündüm ondan yanıldım.

Bu şekilde Fringe.S01E09.HDTV.XviD-NoTV.avi ve Fringe.S01E09.HDTV.XviD-NoTV.srt aynı klasöre gidecek, güzel eline sağlık :)

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
zaten hepsi aynı klasördeler ( mesela "fringe sezon 1" ) ben bunun içinde çalıştırıp bölümleri de klasörlüyorum. düzen takıntısı ya, başka bir şey değil :)

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bende bi ara yapmayı düşünüyordum fakat biraz daha farklı düzenliyorum ben arşivlerimi :) şöyle ki;

Dizi adı
Sezon 1
Bölüm 1
.avi + .srt
Bölüm 2
.avi + .srt
...

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
bir sonraki adımda düşünülebilir bu :) tabi farklı iki tip için isimlendirmede bir sınırlama olmalı. ki bu durumda isimleri elle düzeltmek ihtiyacı doğacaktır ki ben onu istemem.
"download, run, son" olsun diye yazdım bunu.

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bir sonraki adımı bekliyorum The Wire adlı dizinin 5 sezonunu birden indiriyorum bunları düzenlemek çok büyük bi angarya olucak :D

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Ben de buna benzer bir program yaptım ama tabiki o da benim isteğime göre :D gün gelecek herkes kendi programını yapacak :D

ben dizileri şöyle saklıyorum:
fringe/season 03/episode 02/episode 02.avi+episode 02.srt

şeklinde :) programın ilk görevi episode (veya istediğiniz başka bir kelime) isimli klasörleri oluşturmak (başlangıç bitiş artım sayılarını giriyorsunuz :))
taşıma görevini elle yapmanız gerekiyor malesef :)
ardından mesela episode 01 isimli klasörün içine 1. bölüm dosyalarını taşıdınız. programın ikinci görevini çalıştırdığınızda episode 01 klasör ismini içindeki dosyalara uyguluyor :) bana çok zaman kazandırdı, isteyen olursa burada paylaşabilirim :) he bu arada artı bi avantaj olarak da istediğiniz klasörü seçebiliyorsunuz, sadece bulunduğu dizini içermiyor :)

annttiigs, sen de düşünebilirsin, klasör seçme olayını ;)

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
:) klasör seçmek sıkıntı değil de, ben hiç uğraşmayayım diye, tıkla bırak olayına girdim. yoksa sonuç total commander yazmaya gider :D gerek yok yani. olay basit, tıkla ve o yerleştirsin

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Windows 7 var yaptım olmadı hata verdi.

fikocan5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an size nasıl teşekkür edicem bilemiyorum :) Bu iş için saatlerce uğraştığım olmuştu ama şimdi bir tıkla bütün dosyalar klasörlendi,çok teşekkür ediyorum elinize sağlık :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
ilk çalıştırmamda desktop diye bir klasör oluşturdu (masaüstünde çalıştırmadım) sildim tekrar denedim bu defa sorunsuz çalıştı.
emeğine sağlık basit ama çok kullanışlı olmuş :) [MENTION=14790]annttiigs[/MENTION]

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
ilk çalıştırmamda desktop diye bir klasör oluşturdu (masaüstünde çalıştırmadım) sildim tekrar denedim bu defa sorunsuz çalıştı.
emeğine sağlık basit ama çok kullanışlı olmuş :) @annttiigs
log dosyası oluşturuyor aslında, orada neyi aldığını neyi alamadığını görebilirdiniz :) kadı kızı nihayetinde :p

deej4y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bnde teşekkür ediorum 66 film vardı klasörsüz yeni klasörlerle düzeltmk epey zaman alıodu dakkasında düzellti çok teşekkür ederm

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
rica ederim. işinize yarıyorsa ne mutlu bana :)

byhlmk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm ayni isimdeki dosyalari bir klasöre taşiyacak program varmi acaba yardimci olabilirmisiniz. şimdiden teşekkürler

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
sağolasın. hayırlı hayırlı kullanımlar :)

xxx_techno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyv. saol usta

ama çalıştıramadım bunu jar pc içinmi