Dosya İndirme Yöneticileri

Bu konuyu okuyanlar

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Yıllar yıllar önce 56k modem le internet'e bağlanırken dosya indirmenin ne kadar zor olduğunu bilenler bilir şimdi o hızın kaç katı dosya indiriyoruz halen yavaş geliyor indirme süresi bize uzun geliyor ama o zamanlar dosyaları daha hızlı indirmek için yazılımlar çıkarmışlar işte bunlardan bazıları

1 - GETRIGHT
getright.gif

Resume Downloads, Schedule Downloads, Accelerate for Faster Downloads - GetRight Download Manager
http://download.getright.com/getright-download.exe

2 - FLASGET
flashget-31.jpg

FlashGet(快车)-Best Download Manager
Best Download Manager - FlashGet

3 - Download Accelerator Plus 10
Accelerator-Plus-indir.png

Download Accelerator Plus (DAP) - Free Download Manager & Video Downloader
FREE Download Manager - Downloading DownLoad Accelerator Plus (DAP)- Speedbit

4 - uGET
linux-mint-1.10.4-screen.gif

uGet Download Manager
Downloads

5 - EAGLEGET
3785__eagleget_1_18_3_15.png

EagleGet in Turkish - EagleGet
http://www.eagleget.com/download/setup.exe

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Internet Download Manager'ı ve Free Download Manager'ı öneririm.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
flashget-74217-1.jpeg

FlashGet'in 1.73'ten sonrası çok kötüydü. Kurmamla kaldırmam çok kısa sürdü. Çince bir sürü yazı, reklam vs. vardı. Çinliler mi satın alıp geliştirmeye başladı anlamadım.
Bir süre Download Accelator Plus kullandım, o da çok sarmadı. Sonra JDownloader derken son durak Internet Download Manager oldu.

Son olarak, JDownloader yazılımının listede olması gerek diye düşünüyorum.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
idm, para vererek alınmayı hak eden en iyi program bence.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Gerçekten mükemmel bir yazılım.

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
JDownloader.

Tek ve her zaman kullandığım program.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
flashget-74217-1.jpeg

FlashGet'in 1.73'ten sonrası çok kötüydü. Kurmamla kaldırmam çok kısa sürdü. Çince bir sürü yazı, reklam vs. vardı. Çinliler mi satın alıp geliştirmeye başladı anlamadım.
Bir süre Download Accelator Plus kullandım, o da çok sarmadı. Sonra JDownloader derken son durak Internet Download Manager oldu.

Son olarak, JDownloader yazılımının listede olması gerek diye düşünüyorum.
Free Download Manager'ı da denemenizi öneririm. Hem torrent dosyalarını da indirebiliyor.
Free Download Manager - download everything from the internet

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Altı üstü dosya indirecek IDM'ye $25 vermenin bi gerekliliğini görmüyorum. Video falan yakalıyor diyorsanız onu yapmanın sürüyle yolu var.

FDM bence güzel, görünümü de şöyle ayarlayınca daha güzel oluyor fazlalık yok.
2017-05-23_092402.png

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Altı üstü dosya indirecek IDM'ye $25 vermenin bi gerekliliğini görmüyorum. Video falan yakalıyor diyorsanız onu yapmanın sürüyle yolu var.

FDM bence güzel, görünümü de şöyle ayarlayınca daha güzel oluyor fazlalık yok.
Ekli dosyayı görüntüle 23106

Video yakalamada idm ustune malesef yok ayni anda 4-8 ve ustu sunucuya baglanarak yapiyor. 25 dolari bir kere veriyorsun. Elbette sadece exe direk film dosyasi indirilecekse fdm de yeterli.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Video yakalamada idm ustune malesef yok ayni anda 4-8 ve ustu sunucuya baglanarak yapiyor. 25 dolari bir kere veriyorsun. Elbette sadece exe direk film dosyasi indirilecekse fdm de yeterli.

Çoklu sunucuya bağlanmayı hepsi yapıyor. Video yakalamada parçalanmış m3u8 dosyasından çekilen videoları IDM de parça parça görüyor bi artısı yok. Mesela şurada denenmiş: Video indirme programı önerir misiniz?

Direk tek dosyadan çekiliyorsa zaten eklentiler var hemen yakalıyor kullandığın indirme yöneticisine yönlendiriyor. Şu sitede sadece IDM işimi gördü dediğiniz bi yer varsa bakmak isterim.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Çoklu sunucuya bağlanmayı hepsi yapıyor. Video yakalamada parçalanmış m3u8 dosyasından çekilen videoları IDM de parça parça görüyor bi artısı yok. Mesela şurada denenmiş: Video indirme programı önerir misiniz?

Direk tek dosyadan çekiliyorsa zaten eklentiler var hemen yakalıyor kullandığın indirme yöneticisine yönlendiriyor. Şu sitede sadece IDM işimi gördü dediğiniz bi yer varsa bakmak isterim.

IDM nin grap performansini tartisacak degilim ama bugune kadar kullandigim hic bir program idm kadar yardimci olmadi. Her ne kullandiysam sonunda idm ye döndüm ve satin aldım memnunum parasini hakkettigini dusunuyorum.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Kolaylık sağlıyordur evet, ama ona mahkum muyuz hayır. Hiç IDM'ye ihtiyacım olmadı.
Örnek video gösterin IDM'siz ne yapılabileceğine bakalım. Belki hiç bilmediğim bir sitede bilmediğim bir şekilde video yayınlanıyordur onu da IDM yakalayabiliyordur, öğrenmiş oluruz.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Kolaylık sağlıyordur evet, ama ona mahkum muyuz hayır. Hiç IDM'ye ihtiyacım olmadı.
Örnek video gösterin IDM'siz ne yapılabileceğine bakalım. Belki hiç bilmediğim bir sitede bilmediğim bir şekilde video yayınlanıyordur onu da IDM yakalayabiliyordur, öğrenmiş oluruz.

Mahkum degilsin elbette ama onu kullacaksan 25 dolari vereceksin . Vermem gereksiz diyorsan bu senin sorunun senin dusuncen.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Mahkum degilsin elbette ama onu kullacaksan 25 dolari vereceksin . Vermem gereksiz diyorsan bu senin sorunun senin dusuncen.
Kullanmadığım, ihtiyacım olmayan, alternatifleri gırla olan bişeye para vermem diyorsam bu nasıl "benim sorunum" oluyor?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
İşte sorun da burda ya kullanmadan konuşuyorsun gerçi kullansanda begensen de bir şey değişmeyecek...
Neden şahsına laf söylemişim gibi algılıyorsun anlamadım. Altı üstü program. Video yakalaması cezbettiyse kullanırsın ben de diyorum ki alternatifleri var. Başka şekilde indirmeyi beceremiyorsan git ver parasını al, bu eleştiri de şahsına gelsin madem öyle algılayacaksın.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Neden şahsına laf söylemişim gibi algılıyorsun anlamadım. Altı üstü program. Video yakalaması cezbettiyse kullanırsın ben de diyorum ki alternatifleri var. Başka şekilde indirmeyi beceremiyorsan git ver parasını al, bu eleştiri de şahsına gelsin madem öyle algılayacaksın.

" Başka şekilde indirmeyi beceremiyorsan "

yazma istersen yazdikca bocaliyorsun.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Deneyimlerime göre ücretli olarak en iyi IDM, ücretsizlerden ise EagleGET :)
Bence de IDM'ye para vermeye gerek yok. Sonuçta ücretsiz olanlar da aynı işi yapıyor.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
"O senin sorunun" yazan kişi mi diyor bunu, hadi işine.

Tartismak istemedigimi belirtmeme ragmen " hadi hadi " dercesine sidik yarisina girip verilecek cevabin olmadiginda hadi işine diyorsun. Sana gore oyledir diyorum ustelik ben bir program adi telaffuz ederken digerleri de is goruyor iste tavirlarina giriyorsun.

25 dolari haybeye verdigimi ( 45 TL ye aldim 2 yil once ) dusunuyorsan bu senin sorunun dusunebilirsin ama ben hakettigini isini diger programlara gore cok daha iyi yaptigini gordum cok da memnunum.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Çok yararlı bi yazılım

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Tartismak istemedigimi belirtmeme ragmen " hadi hadi " dercesine sidik yarisina girip verilecek cevabin olmadiginda hadi işine diyorsun. Sana gore oyledir diyorum ustelik ben bir program adi telaffuz ederken digerleri de is goruyor iste tavirlarina giriyorsun.

25 dolari haybeye verdigimi ( 45 TL ye aldim 2 yil once ) dusunuyorsan bu senin sorunun dusunebilirsin ama ben hakettigini isini diger programlara gore cok daha iyi yaptigini gordum cok da memnunum.

Ne sordun da cevabın olmadığında diyorsun.
IDM'ye para vermeye gerek olmadığını söyledim ama alanlara da niye para verdiniz demedim. Aynı işi yapan alternatifler var niye para vereyim diyorum vermezsen o senin sorunun diyorsun, değişik değişik adamlarla uğraşıyoruz.

Harika IDM ile şuradaki videoyu indir, helal olsun IDM'ye diyeyim.
Collection

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Ne sordun da cevabın olmadığında diyorsun.
IDM'ye para vermeye gerek olmadığını söyledim ama alanlara da niye para verdiniz demedim. Aynı işi yapan alternatifler var niye para vereyim diyorum vermezsen o senin sorunun diyorsun, değişik değişik adamlarla uğraşıyoruz.

Harika IDM ile şuradaki videoyu indir, helal olsun IDM'ye diyeyim.
Collection
Hocam indirme yakalayıcısı çıkıyor, indiriliyor. Ama FDM'yi de deneyecem. Boşa idm ile uğraşmayak.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hocam indirme yakalayıcısı çıkıyor, indiriliyor. Ama FDM'yi de deneyecem. Boşa idm ile uğraşmayak.
Verdiğim linkteki videonun tamamını indiriyor mu? Sadece bir parçasını mı?

Ben denediğimde 10 KB'lık bi parçayı görüyor, bunu downloadhelper eklentisi de görüyor mesela, ama bi işe yaramıyor. :)
2017-05-23_115920.png

Demek istediğim bu işte standart sitelerden video indirmek için yol çok var, kur bir savefrom.net eklentisi popüler sitelerin çoğunu destekliyor, tanımadığı az bilinen sitelerde downloadhelper yardım ediyor. IDM de zaten bunları indiriyor, southpark.cc sitesinden indirmek için çok daha karmaşık şeyler gerek, ben hala çözemedim uğraşıyorum.

FDM video yakalamaz işi o değil, başka eklentilerle yöntemlerle indirme işini hallediyorum.

Son düzenleme:

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Aslında her tarayıcının içerisinde gizli olan indirme eklentileri vs var kendileri de koyuyorlar yani anlayacağınız örnek vermek gerekirse Opera ve Yandex.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Arkadaşlar lütfen biraz daha sakin olalım:)
Birbirimize saygıdan ödün vermeden saygı çerçevesinde tartışalım lütfen:)