Döşemealtı Belediyesi’nin İŞKUR Birimine 3 Yılda 5 Bin Kişi Başvurdu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


bilicimustafa12

Türkü'ler Sevdamız...
Moderatör
Katılım
24 May 2017
Mesajlar
7,197
Puanları
113
Konum
Elazığ
Döşemealtı Belediyesi’nin İŞKUR birimine 3 yılda 5 bin kişi başvurdu

Döşemealtı Belediyesi’nin İŞKUR birimine 3 yılda 5 bin kişi başvurduDöşemealtı Belediyesi ile Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) arasındaki protokol çerçevesinde, Belediye'nin İŞKUR Birimi tarafından "İŞKUR Kayıt Belgesi"...

Döşemealtı Belediyesi ile Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) arasındaki protokol çerçevesinde, Belediye'nin İŞKUR Birimi tarafından "İŞKUR Kayıt Belgesi" verilmeye başlandı. Bunun yanında iş arayan kaydı, işsizlik sigortası, işyeri kaydı ve işgücü uyum programlarına başvurusu da yapılabilecek. Belediye'nin İŞKUR Birimi'ne 3 yılda 3 bin 184'ü kadın olmak üzere 5 bin 984 kişi başvurdu.

Döşemealtı Belediyesi Nar Masa bünyesindeki İŞKUR Birimi, iş arayan ile işveren arasındaki köprü görevini sürdürüyor. Döşemealtı Belediyesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki protokol çerçevesinde Belediye İŞKUR Hizmet Noktası tarafından "İŞKUR Kayıt Belgesi" verilmeye başlandı.
Döşemealtı Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası'nda yapılabilecek işlemler; İş arayan kaydının alınması ve güncellenmesi, iş arayanın profiline uygun açık iş ilanlarını sorgulama, iş başvurusu almak ve başvuruları takip etmek, işsizlik sigortası başvurusu talebini sisteme kaydetmek, işgücü uyum programlarına başvuru ve işyeri kaydı yapmak. Artık iş arayanlar kent merkezine inmeden Döşemealtı Belediyesi'ne gelerek İŞKUR hizmetlerinden yararlanabilecek.
İstihdam konusunda yoğun bir çalışma yürüten İŞKUR Birimi'ne her gün iş arayan onlarca kişi başvuru yapıyor. İŞKUR Ofisi'nde, kentte ve ilçe genelinde işçi arayan kurumlar bir havuzda toplanıyor. İş arayanlar da belediye bünyesindeki ofise başvuru yaparak talebini bildiriyor. Ofis görevlileri, aranan iş ve işçi profiline uygun olarak özel sektörle başvuru sahibini görüştürüyor.
Döşemealtı Belediyesi'nin kentteki işsizlik sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla oluşturduğu İŞKUR Birimi'ne son 3 yılda 3 bin 184'ü kadın olmak üzere 5 bin 984 kişi başvurdu. Birim görevlileri tarafından uygun pozisyonlara yönlendirilen 889 kişi başta ilçe sınırlarındaki Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere birçok işletmede işe başladı.
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, belediye bünyesinde hizmet veren İŞKUR Birimi sayesinde her yıl yüzlerce iş arayan ile işçi arayan işletmeleri bir araya getirerek istihdama katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Başkan Genç, "Temel belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal belediyeciliğinde gereğini yaparak kendi bünyemizde oluşturduğumuz İŞKUR Birimi vasıtasıyla iş ve işçi arayanlara aracılık yapıyoruz" dedi.

Kaynak: MalatyaGüncel.Com
 

ÆSir

Dora
Yönetici
Moderatör
Katılım
26 Ocak 2018
Mesajlar
2,794
Puanları
113
Konum
Asgardia
İş Kur bir kara para aklama kurumudur. Kendi adamlarını almak için kullanılan resmi bir paravan şirket.
 

ÆSir

Dora
Yönetici
Moderatör
Katılım
26 Ocak 2018
Mesajlar
2,794
Puanları
113
Konum
Asgardia
Malum partinin binasına gir oradan birine sor söyler. Ayaklı kaynaklar bol :) Sana en basit örneği şöyle vereyim; Bulunduğum yerde 100 güvenlik alınacak ve noter huzurunda kura çekilecek. Son gün noterde sorun çıkMIŞ ve kapalı kura yapıyorlar. Ne hikmetse 100 kişinin de ne olduğu belli..
 

kmurat

Dekan
Katılım
8 Şub 2014
Mesajlar
5,704
Puanları
113
İşKur işe sokmaz, yönlendirir. İşveren yönlendirilenler arasından kendi şeçer. İşKur'un başka kurumlar ve şirketler üzerinde yönetim yetkisi yok. Ayaklı dedikoducuların da dilinin kemiği yok. Sana başka söyler, arkandan başka söyler. Söylentinin belge niteliği olmaz.
 
Üst
stat counter