Donanım değiştirme.

Bu konuyu okuyanlar

Ardabeyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler benim bitane packordbell

entg71bm adlı bir laptopum var malum eski bir bilgisayar bende şöyle bi fikir kazandım o bilgisayarın ekran kartını ram ini vede işlemcisini değiştirmek istiyorum sizce böyle bişi mümkünmü

Son düzenleyen moderatör:

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bildiğim kadarıyla ekran kartın paylaşımlı yani , onboard olarak entegre edilmiş, eyer durum böyleyse sadece ram yükselt sistemde grafik belleği olmadıgından , ramden yer buda performansı düşürür. ram almanı tavsiye ederim birde oynuyacagın yada çalısacagın şeylere göre hesaplanmalı.

Ardabeyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla ekran kartın paylaşımlı yani , onboard olarak entegre edilmiş, eyer durum böyleyse sadece ram yükselt sistemde grafik belleği olmadıgından , ramden yer buda performansı düşürür. ram almanı tavsiye ederim birde oynuyacagın yada çalısacagın şeylere göre hesaplanmalı.
Ben sadece lol oynayan biriyim ram ile işim yok ekran kartı ve işlemci gerekli bana

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Laptop'ın ekran kartı değişmez ayrıca performanslı bir işlemcide takamazsın..

~ KaanCK ~

Profesör
Reaksiyon puanı
1,591
Belkide Lpatobunun İşlemcisi belki çıkıyordur,
Ekran kartı için eGPU gerek.

NOT: evet ekran kartı değişmeyebilir ama bazı laptoplarda işlemci ve ekran kartı çıkabiliyor yanlış bilgi vermeyin.

NOT2: en iyi bunlarla uğraşacana Masaüstü al masaüstü alırsan daha iyi olur.
Oyun için ekran kartıda önemli ama onu napacağız
Laptop'ın ekran kartı değişmez ayrıca performanslı bir işlemcide takamazsın..

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Belkide Lpatobunun İşlemcisi belki çıkıyordur,
Ekran kartı için eGPU gerek.

NOT: evet ekran kartı değişmeyebilir ama bazı laptoplarda işlemci ve ekran kartı çıkabiliyor yanlış bilgi vermeyin.

NOT2: en iyi bunlarla uğraşacana Masaüstü al masaüstü alırsan daha iyi olur.
Adam modelini yazmış değilmi bizde ona göre değişip değişmeyeceğini söylüyoruz ayrıca işlemci değişibiliyor ama fark yaratacak düzeyde bir işlemci takılamıyor yani bunlar yanlış bilgi değil..

Ardabeyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fotoğraf atıcam ama dosya boyutu sunucu büyük fln diyo basıl atabilirm fotoğrafını içi açık bi şekilde buldum youtubeden videosunu ss ini aldım ama atılmıyo nasıl anlicam ekran kartını

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Fotoğraf atıcam ama dosya boyutu sunucu büyük fln diyo basıl atabilirm fotoğrafını içi açık bi şekilde buldum youtubeden videosunu ss ini aldım ama atılmıyo nasıl anlicam ekran kartını
Başlat> ekran alıntısı yaz yenide al ss i , sonda kopyala buraya yapstr

Ardabeyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

entg71bm adlı bir laptopum var malum eski bir bilgisayar bende şöyle bi fikir kazandım o bilgisayarın ekran kartını ram ini vede işlemcisini değiştirmek istiyorum sizce böyle bişi mümkünmü

Evet arkadaşlar böyle bi laptop um var içide böyle ben bu bilgisayarın ekran kartını ve işlemcisini değiştirmek istyorum sizce böyle bişey mümkünmü ?

Ekli dosyalar

• C466D881-78F5-42AC-9503-E6DCAD7EC183.jpeg
    C466D881-78F5-42AC-9503-E6DCAD7EC183.jpeg
    127.3 KB · Görüntüleme: 103

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
intel işlemcileri notebookda 2 ye ayrılır , 1. tip işlemci 'embebed denilen gömülü tip işlemciler entegreli anakarta,
yani sök tak yapamazsın, bunlarda yapacagın en iyi yükseltme , ram vs ssd dir.
2. tip , soketli işlemcilerdir yani sök tak olur , bunlarda yükseltme sorun yapabilir aynı nesil örnek vericek olursak,
i3 5.n varsa 7.nesil takılabilir, bazı soketlerde aynıdır bu anakarta göre farklılıkda gösterebilir, birde intel işlemciler
düşük sıcaklıkda çalışır, işlemci yükseltmede daha fazla çalısıcakdır, ve daha fazla ısınıcakdır. yani bu işlemi yapmak
Biraz özene bağlıdır tercih sizindir.

Ardabeyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
intel işlemcileri notebookda 2 ye ayrılır , 1. tip işlemci 'embebed denilen gömülü tip işlemciler entegreli anakarta,
yani sök tak yapamazsın, bunlarda yapacagın en iyi yükseltme , ram vs ssd dir.
2. tip , soketli işlemcilerdir yani sök tak olur , bunlarda yükseltme sorun yapabilir aynı nesil örnek vericek olursak,
i3 5.n varsa 7.nesil takılabilir, bazı soketlerde aynıdır bu anakarta göre farklılıkda gösterebilir, birde intel işlemciler
düşük sıcaklıkda çalışır, işlemci yükseltmede daha fazla çalısıcakdır, ve daha fazla ısınıcakdır. yani bu işlemi yapmak
Biraz özene bağlıdır tercih sizindir.
Şimdi ben hiç bişi yapamayacakmıyım

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
egpu gerek ekran kartı için , ama sadece diyelim takıldı yine düzgün fps alamazsın, git ssd ve ram al , yüksek bir seviyede oyna. ve gereksiz programlarda kullanma.

Ardabeyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam
Mesaj otomatik birleştirildi:

S
egpu gerek ekran kartı için , ama sadece diyelim takıldı yine düzgün fps alamazsın, git ssd ve ram al , yüksek bir seviyede oyna. ve gereksiz programlarda kullanma.
ssd ve ram içi
Ssd ve ram için tavsiyen varmı

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Tamam
Mesaj otomatik birleştirildi:

S

ssd ve ram içi

Ssd ve ram için tavsiyen varmı
Anladıgım kadarıyla kendin takamazsın, götür bilgisayarcıya yada teknik servisciye, ssd taksın birde ram takılcak zaten, güvendiğin birine götür, kendim takarım dersende samsung ssd öneririm, ram için mesela 4 gb varsa onu 8 gb daha al 12 gb kullanılsın eyer çift slot ram girişi varsa , yoksa direk ya 16 yada 8 al götürürseni.