Donanım değişikliği-Tavsiye (Anlayanlar Bakabilirmi?)

Bu konuyu okuyanlar

czshowq35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar adım Metin foruma yenice üye oldum.

Bilgisayarımın Özellikleri:

Amd Fx-6300 AM3+ 3.5GHz 14MB Önbellekli işlemci
Gigabyte GA-970A-DS3P Anakart
Nvidia GeForce 9800GT 1GB 256BİT Ekran kartı
230W Power Suply (İşte oldugumdan markasını hatırlamıyorum)
500GB Seagate Harddisk
Micro ATX siyah kasa
Kingston 4GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 Ram

Bilgisayarımı ilk açmaya çalıştığımda ekran hiç gelmiyo akran kartı rami falan herseyı sokup takıyorum,
Oylelıkle acılıyo bazen baya ugrasıyorum acılması ıcın ben sorunun anakarttan olduğunu düşünüyorum ama dikkatimi çeken,
Diğer konu bilgisayarın power (açma tuşununun yanında kırmızı ışık) hep yanık kalıyor ekran gelmediğinde,
Ama bazı forumlarda okuduğuma göre harddiskte sorun olsa ekran gelir ama biyerde donup kalır yazıyodu.
Ramde sorun olduğunu düşünmüyorum.
Ekran kartını deneyemedim anakart VGA girişi mevcut değil
İşletim sistemi: Windows 8.1 Pro 64 bit (Açılırken değişik bi ekran gelip gidiyo sonra açılıyo bilgisayar eve gidince fotoğraf çekerim.)

Sizce sorun neden olabilir?

Ayrıca anakartı değiştirmek istiyorum kasa Micro anakart ATX olduğundan dolayı
Kasanın içinde baya yer kaplayıp sıkışmaya veya parça takarken zorlanmaya neden oluyo.

Seçtiğim anakart:
http://vatanbilgisayar.com/asus-m5a78l-m_usb3-amd-760g_sb710-am3-ddr3-2000mhzoc-hdmidvi-anakart.html

Bu anakart sizce iyimidir? Özellikle belirteyim Oyun oynamayı seven biriyim GTA5,Call Of Duty Advanced Warfare, Farcry4, Watch dogs, Batman Arkham knight (Bazıları oyunların daha piyasaya cıkmadığını ve ekran kartımın yetersiz olduğunu biliyorum. Zamanla aynı ramden 1 adet daha alıcam)

czshowq35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Derdimi Anlayan Kimse yokmu arkadaşlar?

Son mesajlar