Dolu Flash Disk boş gözüküyor??? [Çözüldü]

Bu konuyu okuyanlar

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
tam bir yıl önce ne pislik bi yorum yapmışım hiç yakıştırmadım kendime

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim de flaşım boş gözüküyor bi yardımı olur musunuz? dediğini< adımları denemeye çalıştım ama cmd yazıp enterlayınca siyah bir akran çıktı diğer adımları yapamadım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardesim ben de aynı problemi yaşıyorum pcye format attırdıktan sonra çıkarılabilir tüm flash bellekleri önce bilgisayarımdan açıyodum, sonra gelen pencerede örneğin Toshiba(f): olarak tekrar geliyodu onu açtıktan sonra erişebiliyodum verilere, sonrasında bi terslik oldu onu sildim dalgınken, simdi verileri add to archive yapıp masaüstüne atıyorum yarım saatlik bi iş ama en azından verileri kurtarıcam yani

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorunu bende yaşadım ve işe yaradı...
O dosyaları görebilmek için birde
Klasör Seçenekleri --> Görünüm --> Korunan işletim sistemidosylarını gizle seçeneği var onun işaretinin kaldırarak deneyin, görünür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi benimde okuldaki bilgisayara flaşı takınca gösteriyor ama evde bilgisayara takınca göstermiyor .okulda bir tane virüs programı yüklediler ondan sonra flas takınca ilk önçe bir tane kısayol oluşuyor flaşta bütün herşey o kısayolun içinde ama başka bilgisayar içi boş diyor bazıları bana flashı biçimlendir geçer dedi ama içinde önemli şeyler var. lütfen yardım edin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bunu denedim oldu peki ben dosyaları kopyalayıp biçimlendirip tekrar flasha atsam sorun olur mu? yoksa virüsü temizlemem mi gerekiyo ve virüs programı yok :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dün pc de sorun yoktu hatta sabaha kadar oyunda acık bıraktım bugun kalktım nereye gırsem izinımin yetersiz oldugunu söyküyor format atıcam başlatırken cd gözükmüyor çıkarılabilir disck de gozukmuyor bılgısayarımda ACİL yardım edin lütfen ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim flash diskimi okuldaki bilgisayarlara taktım daha sonra içinde başkabir flash var onun içinde oluyor dosyalar ama ben şimdi flashımı açamıyorum

DEDİKLERİNİZ HEPSİNİ DENEDİM AMA OLMUYOR

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi aynı sıkıntı bendede vardı halen var senin bu son mesajında çözüldüğünü yazmışsın ancak ben son dediğin yerde koptum anladım acil ! yardımcı olabilirmisin ?????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimde flaş belleğimde ki resimlerim görünmüyor sizin yazdıklarınızı denedim ama yinede olmadı daha faklı çözümleriniz varsa lütfen paylaşın acil cevabınızı bekliyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çimdi oldu. programı kuduktan sona sürücünün üzerinde sağ tıklayıp öznitelikleri değiştir deyince promram çalışıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar ben de dosyalarıma erişemiyorum ne yapmam lazım dediklerinizi yaptım ama öznitelik değiştirilemedi erişim engellendi diyor. yarın sunumum var ve bütün belgeleim bunda lütfen acil yardım...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bak kardeş
bi winrar dosyası aç masaüstüne
içine gir ve adres çubuğunu kendi flash a
sonra dosyaları al (kopyala)
flash ı biçimlendir ve flashını tekrar doldur

veya

klasör seçeneklerine gir
görünüm e gir
korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) in yanındaki kutucuğu boş bırak
uygula de ve ardından tamam a tıkla
sonra bilgisayarımı aç ordan gir flashına görünür

S

SDN Okuru

SDN Okuru
üyecik adlı kişinin verdikleri ile

Ynt: Dolu Flash Disk boş gözüküyor???
iyide çalıştır a komutu yazarsan tabiki çalıştırmaz
ben sana adım adım solim
1-)Başlat / çalıştır / cmd yaz enterla
2-)cd\ yaz enterla
3-)g: yaz enterla
4-)attrib -r -a -s -h yaz enterla

Bu kadar​

kingston flaşı açtım ama 7 cegabayttan sadece 980 kb açtı diğerleri görünmüyor halan

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sırası ile bunları yap bilgisayarım / sol üstte düzenle /klasör ve arama seçenekleri / görünüm gizli dosya ve klasörleri göster i işaretle ve aynı yerde biraz aşağıda , korunan işletim sistemi dosyaları gizle adındaki sekmedeki tik i kaldır tmm de flash ın içinde remove disk ve harddisk görünümlü 2 öge çıkacak harddisk görünümlünün içini aç verilerini bul ,yedekle ,format çek flasha

not:son zamanlardaki remove disk trojanıdır:clap:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sağol hocam bilgin için teşekkürler. 10 sn. lik işmiş ama bilgin çok değerli tekrar teşekkürler

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Başka bir yöntende benden, eğer flash gözükmezse çalışan lnux CD'lerden görüp şüpheli bulduğunuz dosyaları uçarabilirsiniz.

merter2006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GetFoldersize diye bir klasör programı var bununlada sorunu çözebilirsiniz.bellekteki görünmeyen dosyaları görüp başka bir yere yedeğini alıp biçimlendirebilirsiniz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
önce bilgisayarıma girecen sonra diskin adı nne ise (f:) dir (e:) dir ne ise bakacan sonra başlattan çalıştıra basacan ve cmd yazacan sonra diskin adını girecen sonra sana (diskin adı :) gelecek oraya -h -a -r -s -d -s yazacan bu kadar sadece teşekülerinizi sunun memnun olurum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar 512 gb usb aldım içine dosyaalarımı attım şimdi hiçbiri gözükmüyor dediğiniz herşeyi yaaptım hiç etki etmedi