Dolarda dalgalanma bitmiyor!

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Dolar öğle saatlerinde 3.71 seviyelerine geriledi. Enflasyon rakamları sonrası 3.74'e kadar çıkmıştı. Ancak bu çıkış çok uzun sürmedi.

upload_2017-3-3_16-59-42.png

Fed'in martta faiz artıracağı beklentisiyle yukarı eğilimini koruyan dolar/TL, şubat enflasyonu sonrası 3.74'ün üzerini test etti.

Dün akşam saatlerinde 3,7050 seviyesinde seyreden kur, bu sabah ilk işlemlerde 3,7350'ye kadar çıktı. Sonrasında düşüşe geçen dolar kuru, 3.7150 seviyesine kadar geriledi.

Saat 10:00'da açıklanan enflasyon rakamları ise doları dakikalar içerisinde 3.74'ün üzerine çıkardı. Dolar, beklentileri aşan enflasyona verdiği ilk tepkinin ardından kademeli olarak düşüşü sürdürdü ve yeniden 3.71 seviyelerine indi. Kurda işlemler saat 12:55 itibariyle 3.7140 seviyesinden gerçekleşiyor.

Bir ara 3.94'ün üzerine çıkan euro/TL ise 3.9090 seviyesinde. Fed yetkililerinin bu hafta faizlerin artabileceği konusunda üst üste yaptıkları açıklamaların ardından faiz artış ihtimali haftanın başında yüzde 30'dan sonlarına doğru yüzde 74'e çıktı.

Küresel piyasalarda da dolar ise yükselişlerini sürdürdü.

Kaynak : Dolarda dalgalanma bitmiyor!

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Fed yetkililerinin bu hafta faizlerin artabileceği konusunda üst üste yaptıkları açıklamaların ardından faiz artış ihtimali haftanın başında yüzde 30'dan sonlarına doğru yüzde 74'e çıktı.
Faiz artınca Dolar'ın ve Euro'nun değeri artıyor mu?

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Başkan bey ona buna saldırırsa düşer tabi.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Siyasette gerilim sürdükçe düşmez bence.:(
O düşmeyince cihaz fiyatları da düşmez.:(

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Uluslararası piyasayalara göre doların olması gereken değer 3.99 şu anda. Korkmayın bi şey olmaz. Bebeler aypon, samsung alacak diye de dolarla oynanmaz.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Uluslararası piyasayalara göre doların olması gereken değer 3.99 şu anda. Korkmayın bi şey olmaz. Bebeler aypon, samsung alacak diye de dolarla oynanmaz.
Kaynak ?
Uluslararası piyasalara göre ne demek ?
Bu forum hakikaten çok eğlenceli bir ortam ya. Adam uluslararası piyasalara göre tl-dolar oranını belirliyor:D
Bildiğin forumu karıştırmak için üye olmuşsunuz, kaçıncı hesabınız acaba...

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155

Sen hangi davadaysan, o davaya zarar verirsin.
Keşke şu an böyle söyleyeceğinize, dolar düşükken gençleri üretime teşvik etseydiniz.
Barack Obama'nın şu meşhur karşılaştırmada teknoloji meraklısı gençleri üretime teşvik ettiği gibi.

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Kaynak ?
Uluslararası piyasalara göre ne demek ?
Bu forum hakikaten çok eğlenceli bir ortam ya. Adam uluslararası piyasalara göre tl-dolar oranını belirliyor:D
Bildiğin forumu karıştırmak için üye olmuşsunuz, kaçıncı hesabınız acaba...

Sen hangi davadaysan, o davaya zarar verirsin.
Keşke şu an böyle söyleyeceğinize, dolar düşükken gençleri üretime teşvik etseydiniz.
Barack Obama'nın şu meşhur karşılaştırmada teknoloji meraklısı gençleri üretime teşvik ettiği gibi.

TL-Dolar paritesinde esas; aynı ürünün ABD ve Türkiye'deki alım değerleridir. Enflasyon, faiz oranları ve satış fiyatı, pariteyi belirler. Öyle ezbere olmaz bu işler beyler. Teknik bir mevzu, anlamamanız normal. Üniversitede kitabını okuyorum, o kadar bileyim di mi :D :D

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Sadece telefon mu prof bey? Size galiba birileri herşeyin dolara endeksli olduğunu söylemedi

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Üniversitede kitabını okumak ayrı, gelip de teknoloji meraklısı gençlere hakaret etmek ayrı.
Sen kibirden ne dediğinin farkında değilsin.
Senin """Bebeler aypon, samsung alacak diye de dolarla oynanmaz""" diyerek hor gördüğün o gençlerden bir kısmı yarın kendilerini geliştirip ülkemize milyarlarca dolarlık katkı sağlayabilir lakin sadece ağaç henüz yaş iken doğru yönlendirilmeleri gerekir.

Kitabını okumak ayrı, vizyon apayrı.
Kitabını okumak ayrı, zihniyet apayrı...

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Sadece telefon mu prof bey? Size galiba birileri herşeyin dolara endeksli olduğunu söylemedi

Almayın kardeşim, tüketmeyin 1-2 yılda. Kendin üretemiyorsan ihtiyacın kadar tüketeceksin. Sanki render yapıyorsun, sanki atom parçalıyorsun telefonda. Herşeyin yenisi çıkar çıkmaz almayacaksın. Petrol, enerji ve teknoloji zengini değiliz. Üretmeden tüketmeyeceksin. Altın kural bu. Cebinde para yok, S8 fiyatını, doları düşünüyor.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Almayın kardeşim, tüketmeyin 1-2 yılda. Kendin üretemiyorsan ihtiyacın kadar tüketeceksin. Sanki render yapıyorsun, sanki atom parçalıyorsun telefonda. Herşeyin yenisi çıkar çıkmaz almayacaksın. Petrol, enerji ve teknoloji zengini değiliz. Üretmeden tüketmeyeceksin. Altın kural bu. Cebinde para yok, S8 fiyatını, doları düşünüyor.
Yunanistan da üretmiyor bildiğim kadarıyla ama hepsinde son model araba ve telefon var. Yoksa ben mi yanlış biliyorum.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Kardeş her işadamını en garanti inşaat sektörüne yönlendirip zengin edeceğinize, bir kısmını elinizi taşın altına koyup da teknoloji üretimine teşvik etseydiniz.
Brezilya bile yıllar önce bunu akıl edip PlayStation üretim fabrikası açarken, en az 10 yıldır Türkiye de bu konuda uyarıldı, neden dinlenmedi bu uyarılar ?
Neden teknoloji yerine kaynakların büyük çoğunluğu inşaat sektörüne ve buradaki iş adamlarına aktarıldı ?
Millileşmekte olan bir yazılım olan Pardus bile bakanların Amerika ziyareti sonrası iptal edildi, neden bunlar yapıldı ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yunanistan da üretmiyor bildiğim kadarıyla ama hepsinde son model araba ve telefon var. Yoksa ben mi yanlış biliyorum.
Birini savunduğum yok hemen beni bir tarafa yerleştirmeyin telefondan başka bir tartışmaya bu forumda girmek istemiyorum ama sanada cevap vermek istedim.
Yunanistan camdan atlasa sende mi atlayacaksın ? Yunanistan son model telefon kullanıyor bizde kullanalım diye mantık mı var Yunanistan şuan krizde biliyorsundur herhalde .

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Birini savunduğum yok hemen beni bir tarafa yerleştirmeyin telefondan başka bir tartışmaya bu forumda girmek istemiyorum ama sanada cevap vermek istedim.
Yunanistan camdan atlasa sende mi atlayacaksın ? Yunanistan son model telefon kullanıyor bizde kullanalım diye mantık mı var Yunanistan şuan krizde biliyorsundur herhalde .
Krizde olduğu halde demek istedim.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yaşam standartları hala türkiyenin çok çok üzerinde.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Greece Gross Minimum Monthly Wage | 1999-2017 | Data | Chart | Calendar
Krizde olan Yunanistan'ın
2017 Asgari Ücret = 683.76 EURO yani 2689 TL
Krizden önceki rakam 876.62 EURO yani 3447 TL
Bu rakamların asgari ücret olduğunu hatırlatıyorum.

İşsizlik oranı Yunaninstan'ın bizden daha fazla gözüküyor ama bizim işsizlik oranı hesaplama formülümüz onlarınkinden farklı.
Onların formülüyle hesaplandığında bizim işsizlik oranımız neredeyse iki katına çıkıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Krizde olduğu halde demek istedim.
Krizde olduğu halde hala bunu yapmaya devam ettikleri için kendi kuyularını kazıyorlar.
Onların yaptıkları yanlışı ortalık karıştırmak için mi savunuyorsun yoksa anlayamıyor musun ? Bak dikkatini çekmek istiyorum KRİZ adamlar bunu yaptıkları için krizdeler belkide anlıyorsun herhalde

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
TL-Dolar paritesinde esas; aynı ürünün ABD ve Türkiye'deki alım değerleridir. Enflasyon, faiz oranları ve satış fiyatı, pariteyi belirler. Öyle ezbere olmaz bu işler beyler. Teknik bir mevzu, anlamamanız normal. Üniversitede kitabını okuyorum, o kadar bileyim di mi :D :D
Uluslararası piyasalardan ABD ve Türkiye'deki alım değerlerine geçiş yapmışsınız, ilerleme var tebrikler.
Ayrıca telefonda render vardı da biz mi yapmadık, atom parçalanıyor da biz mi parçalamadık :) Bu konularda da ilerleme bekliyorum sizden, henüz seviye çok düşük.

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Kardeş her işadamını en garanti inşaat sektörüne yönlendirip zengin edeceğinize, bir kısmını elinizi taşın altına koyup da teknoloji üretimine teşvik etseydiniz.
Brezilya bile yıllar önce bunu akıl edip PlayStation üretim fabrikası açarken, en az 10 yıldır Türkiye de bu konuda uyarıldı, neden dinlenmedi bu uyarılar ?
Neden teknoloji yerine kaynakların büyük çoğunluğu inşaat sektörüne ve buradaki iş adamlarına aktarıldı ?
Millileşmekte olan bir yazılım olan Pardus bile bakanların Amerika ziyareti sonrası iptal edildi, neden bunlar yapıldı ?

İnşaat sektörünün yatırım maliyeti ile teknoloji aynı şey mi? Zorlu'ya sor bakalım kaç milyar dolar harcamış Vestel için. Bu iş fabrika açmakla olmuyor. Teknolojik bilgi birikimin var mı? Yok.. Eee kuru kuru aypon fabrikası açamazsın herhalde.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Benim ne işim var burda girmeyeceğim buralara diye kendime söz vermiştim .
Size iyi tartışmalar

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Uluslararası piyasalardan ABD ve Türkiye'deki alım değerlerine geçiş yapmışsınız, ilerleme var tebrikler.
Ayrıca telefonda render vardı da biz mi yapmadık, atom parçalanıyor da biz mi parçalamadık :) Bu konularda da ilerleme bekliyorum sizden, henüz seviye çok düşük.

Hmm sana göre indirgeyim o zaman. Euro değeri için TL-Euro bölgesi, Dolar için de TL-Abd piyasası belirleyicidir. Her kur için ayrıdır yani. Uluslararası piyasadan kastım buydu.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ama bitmedi[emoji6]

Ülkeler öyle akşamdan sabaha batmaz. Bakkal dükkanı değil bu :D

Yunanistan, Avrupan'nın tarihi, kültürel ve dini köküdür. O yüzden kolay kolay batırmazlar. E haliyle de Yunanistan buna güveniyor, har vurup harman savuruyor.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
İnşaat sektörünün yatırım maliyeti ile teknoloji aynı şey mi? Zorlu'ya sor bakalım kaç milyar dolar harcamış Vestel için. Bu iş fabrika açmakla olmuyor. Teknolojik bilgi birikimin var mı? Yok.. Eee kuru kuru aypon fabrikası açamazsın herhalde.

Zorlu kim canım benim ?
Zorlu kim ?
Zorlu grup zaten var olan sistemin üstüne oturmuş, onu ilerletmek bir yana geriletmiş bir grup.
Üretim adına pek birşey yapmayan, çalışanlarına çok kötü davranan, profesyonellikten nasibini almamış bir grup.
Vesteli kuran ve sistemini oturtan Asil Nadir'dir.
Ondan sonra Vestel gerilemiştir.
Asil Nadir kimin gözüne battı da mahvedildi, neden siyasiler onu korumadı, bunları bir araştır, bilmediğin sulara dalıyorsun.

Artık şu hatalarınızı bir kabul edin.
Bu eleştirileri ilk kez duyuyormuş numarası yapmayın, en az 10 yıldır söyleniyor ama kulaklar kapalıyken duyamazsınız.
Tabi seçim zamanı milli araba üretiyoruz diye feryat figan bağırıp seçimden sonra yanlış anlaşıldık öyle bir amacımız yok demeye benzemez.
Bakan Özlü: ''Yanlış anlaşıldık amacımız yerli otomobil değil''

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46

Ülkeler öyle akşamdan sabaha batmaz. Bakkal dükkanı değil bu :D

Yunanistan, Avrupan'nın tarihi, kültürel ve dini köküdür. O yüzden kolay kolay batırmazlar. E haliyle de Yunanistan buna güveniyor, har vurup harman sa
Zorlu kim canım benim ?
Zorlu kim ?
Zorlu grup zaten var olan sistemin üstüne oturmuş, onu ilerletmek bir yana geriletmiş bir grup.
Üretim adına pek birşey yapmayan, çalışanlarına çok kötü davranan, profesyonellikten nasibini almamış bir grup.
Vesteli kuran ve sistemini oturtan Asil Nadir'dir.
Ondan sonra Vestel gerilemiştir.
Asil Nadir kimin gözüne battı da mahvedildi, neden siyasiler onu korumadı, bunları bir araştır, bilmediğin sulara dalıyorsun.

Artık şu hatalarınızı bir kabul edin.
Bu eleştirileri ilk kez duyuyormuş numarası yapmayın, en az 10 yıldır söyleniyor ama kulaklar kapalıyken duyamazsınız.
Tabi seçim zamanı milli araba üretiyoruz diye feryat figan bağırıp seçimden sonra yanlış anlaşıldık öyle bir amacımız yok demeye benzemez.
Bakan Özlü: ''Yanlış anlaşıldık amacımız yerli otomobil değil''

Canım benim zorlu bir örnekti, bunu çıkar Arçelik koy, Beko koy neyse işte. 80 yıldır yatan sistemin günahını son 15 yıla yüklemeyin. Dönün de abuk subuk gündemlerle ülkenin anasını ağlatan geçmiş iktidarlara hesap sorun

Misal ilk uçak fabrikasını kim niye kapatmış? Biliyor musun? Yok. Tıngır tas.. Ağır sanayi fabrikaları niye kapatılmış? Bunları bi öğren, sorgula hele.

Daha kendi tüfeğini üretemeyen bir ülkesin, bunun sebebini geçmişe sor. Hükümete değil