Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
iPhone-6-Price(1).jpg

Telefon fiyatları çok yükselir mi, telefon alacaklar beklemeliler mi? Yorumlarınızı bekliyorum

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Telefon almaya niyeti olanlara naçizane tavsiyem seçimden sonrasını beklemeleri, eğer seçimlerde anormal bir durum yaşanmazsa her şey normal seyrine dönecektir inşallah.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dönmeyecek. Daha da artacak. Ama şöyle bir durum var. Erdoğan da gelse İnce'de gelse Akşener'de gelse istisnasız bir şekilde o dolar artacak. Ohal kalktığı anda da takir takir iflaslar açıklanacak çünkü ohal kapsaminda ohal bitesiye dek iflas açıklamak yasak.
Borcumuz kisa vadede borç 140M, elimizde 32M dolar var. Lehimkze giden hiç bir şey yok.
Tek çare kısa zamanda ciddi hatta korkunç bir şekilde faiz artırmak uzun vadede üretime ciddi şekilde yüklenmek.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Operatör telefonları fazla etkilenmez. İnternettekiler sürekli etkilenmeye devam edicek.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
daha önce defalarca dolar arttığı için telefonların fiyatları yükseldi bu kez yükselmeyeceğini düşündürten şey nedir?
sadece telefon değil dışarıdan aldığımız herşeyin fiyatı artacak bunu sormak bile abesle iştigal.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Ben 7 gün sonra telefon alıcam, eğer zam gelirse teknosaya falan sıkıntı :/

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
ben tam zamanında almışım.2 bintldi o zaman en yüksek fiyat.siz çok geç kaldınız bir çok kez de telefon alınmaz.ben aldığım telefonu ömür boyu kullanıcam.isterse dolar 100 tl olsun.zaten 20 yıllık doların seyrine baktım.paradan sıfîrların atıldığı zamanlar tabi.dolar 2 kuruştan 10 kuruşa sonra 40 kuruşa benim çocukluğumda 1 liradı.sonra 2-3-4.şu anda 5'e çok yaklaştı.bu gidişle 10 tlde olur 100 tl de bintl de.ama ya 20 yıl içinde ya 40 yıl içinde.şu anda aldığım telefon 3 binin altına inmedi.hala daha eski olmasına rağmen.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Bir ay falan beklenmeli.
beklemeyin ya niye bekleyeceksin 2.el telefonlar var.benim telefonum şu anda 2.el 2 bin tlye satılıyor.sıfırı 3.5 bin.ya da geçen bit pazarında denk geldi.700 tl.fiyatı da çok uygun.aynısından bir tane daha var ama ekranı çizikli baya şey 300 tl.bunu bir yaptırsan 200 tlye yaptırsan.500 tl cebinden çıkmış olacak.

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Oneplus 5t 2 3 ay önce almayı düşünüyodum 2400 2500 civarıydı hatta daha düşük de olabilir tam hatırlamıyorum dolar arttıkça oneplus 5t de 3100 oldu

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
ben de 0 aldığıma bin pişman oldum keşke 2.el ya da bit pazarından alsaydım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

türkiyenin nüfusu 80 milyon türkiye en çok telefon alan ülkeymiş.kişi başına 2 akıllı telefon düşüyor.

yani dışardan telefon almanın bir anlamı yok artık lanet olası dolar da yükselip gider!

neymiş bit pazarından alırsan faturası olmadığı için yapılmıyomuş.5-10tl arası 1 fiyata yaptırabiliyosun.ama servis öyle mi ?bir sürü para alıyorlar bir sürü uğraştırırlar seni.

Son düzenleme:

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
elinizdekinin kıymetini bilin. 3 seneden önce telefon değiştirmeyin. cem yılmazın dediği gibi, "japonlar hala kapaklı telefon kullanırken biz evimizi satıp alıyoruz son çıkanı". bu işin mucidi ve üreticisi ülkeler bizim kadar düşkün değiller bu aletlere.

yani savurganlık yapmamak için illa ülke ekonomisi kötüye gitmeli yada devlet tarafından vergi tarzında önlemler mi alınmalı. Azcık akıllı olalım arkadaşlar.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
elinizdekinin kıymetini bilin. 3 seneden önce telefon değiştirmeyin. cem yılmazın dediği gibi, "japonlar hala kapaklı telefon kullanırken biz evimizi satıp alıyoruz son çıkanı". bu işin mucidi ve üreticisi ülkeler bizim kadar düşkün değiller bu aletlere.

yani savurganlık yapmamak için illa ülke ekonomisi kötüye gitmeli yada devlet tarafından vergi tarzında önlemler mi alınmalı. Azcık akıllı olalım arkadaşlar.
bencede.akıllı alet yerine biz akıllı olmalıyız.yenisini alıcaksan bile 5-10sene bozulmadığı sürece devam.

çünkü doğru olan bu.

Son düzenleme:

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
sadece telefonlara zam gelse iyi, en fazla ağustos.
zamlar birer birer can yakar...

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
milletin elinde ipphone 3 var.ilk cçıkan küççük telefonlar var.çoook geç kalmışınız ya!

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ne kadar masum bir soru. Fazlasıyla zam olacaktır.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Paran dolar ise veya dolar yaparsan kur farkı zamlardan etkilenmezsin.