Dolandırıcılık ve Güvenli Alışveriş

Bu konuyu okuyanlar

PRO_TECH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler SDNforum Ailesi bir çoğumuz günlük internetten alışveriş yapmaktayız artık E-Ticaret Her alanda kolaylık sağlamakta artık herşeyimizi tek tık yaparak kapımaza kadar getirtiyoruz fakat bu ürünlerin orjinal mi değilmi bunlara bakmıyoruz benim en sinir olduğum nokta bu saçma sapan siteler türüyor sözde ve başka markaları kullanarak insanları kandırıyorlar bunların önüne yada bu dolandırıcılık sektörüne neden dur denilmiyor bir türlü anlam veremiyorum bunları denetleyen kurum yokmu ülkemizde para kolay kazanılmıyor devletimiz bu gibi dolandırcılara neden göz yummakta. Bu olayı dile getirmek ve önüne geçilmesinin gerektiğini düşünüyorum yanlış düşünüyor isem sizlerde bir fikriniz var ise söyleyin yani .
Konuyla ilgili bazı site ve facebook hesapları ve bunlar gibi yüzlerce site var
2016 Büyük Kış Kampanyası
Mont Kombini | Facebook
Kış Kampanyası | Facebook
Kış Kampanyası | Facebook

eo93

Asistan
Reaksiyon puanı
14
kredi kartını girdiğin sayfa şifrelenmemişse o siteden hemen uzaklaşacaksın. ayrıca sitenin yapısından falan belli olur dolandırıcı oldukları. yani hiç riske girmemek için en iyisi bilindik herkes tarafından tanınmış sitelerden güvenilirliği kanıtlanmış yerlerden almak lazım kesinlikle. mesela gittigidiyorda zaten şahıslar mağaza açıyor ürünlerini satıyor, her türlü küçük esnafa da destek olmuş oluyorsunuz. zaten diğer kaliteli sitelerde büyük sitelerde mağazalarını oradan da oluştururlar.