Dolandırıcılar nereye şikayet edilir?

Bu konuyu okuyanlar

Seda Alkan

Öğrenci
Emektar
Reaksiyon puanı
35
Bir numaradan şüpheleniyorsunuz ve bunu şikayet etmek istiyorsunuz, nereye şikayet edilmeli?

Şikayet edilen yerden en erken cevap ne zaman gelir? En hızlı problem çözen yer neresi?

Dolandırı numaralarla çektiğimiz nedir arkadaşlar?Çoğu insan kanıyor bu numaralara.Kanmamak mümkün değil çok profesyonel yapıyorlar bu işi.İnsanlar nereye şikayet edilir bilmiyor.Bilseler de çözüm üretmeyeceklerini düşünüyorlar.

Sizin şikayet edipte olumlu yanıt aldığınız bir durum oldu mu? Olduysa paylaşır mısınız? Bir de hangi numaralardan ve hangi mesajlardan dolandırıcılık suçu işlendiğini gözlemlediniz? Yazacağıınız yorumlarda ki bilgiler herkes için önemli.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
EGM - Ihbar

Merak etmeyin tüm şikayetlerle ilgileniyorlar.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ek olarak şuan sabit numaralar üzerinden sigorta kuruluşu ile kendini tanıtan bayan dolandırıcılar, genç yaşlı farketmeksizin dolandırma girişimindeler. İlginç olan kısım ise arayan dolandırıcı sizin TC kimlik numaranızı biliyor ve size konuşma sırasında söylüyor.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
EGM - Ihbar

Merak etmeyin tüm şikayetlerle ilgileniyorlar.
Meselâ bana DIGITURK'ten gelmiş gibi görünen ama aslında cep telefonundan atılan bir mesaj geldiğinde ben buraya şikayet edersem o numaranın sahibini bulup ceza mı veriyorlar ? Yapmayın hocam, belli ki hiç başınıza gelmemiş bu tür olaylar...

Bahsettiğiniz T.C. no bilme olayını esprisi bir aralar milletin bilgileri internete düşmüştü ya oradan geliyor.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Meselâ bana DIGITURK'ten gelmiş gibi görünen ama aslında cep telefonundan atılan bir mesaj geldiğinde ben buraya şikayet edersem o numaranın sahibini bulup ceza mı veriyorlar ? Yapmayın hocam, belli ki hiç başınıza gelmemiş bu tür olaylar...

Bahsettiğiniz T.C. no bilme olayını esprisi bir aralar milletin bilgileri internete düşmüştü ya oradan geliyor.
Gerekli alanları eksiksiz ve detaylı bir şekilde doldurursanız mutlaka dolandırıcılar ile ilgilenecekler. Tabi ki başıma gelmedi çok şükür ama çoğu kez dolandırıcılar tarafından arandım gereken cevabı aldılar. Senin cep numaran veya aradığın konumdan devlet seni istese her türlü yakalar. Tabi önce devletin istemesi gerekiyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
En yakın karakola gidip durumu anlatın en fazla polis yardımcı olur.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Madem konu hortladı bende kendi düşüncemi yazayım; bu tongaya genelde, korku ve çıkar nedeni ile düşülüyor. Korkmayın ve çıkar uğruna da körü körüne davranmayın...

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
BİMER e şikayet ediniz. Ama sonuç alınır mı bilmiyorum çünkü insanları dolandırdıktan sonra numaraları kapatıyorlar.

angelass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
K
BİMER e şikayet ediniz. Ama sonuç alınır mı bilmiyorum çünkü insanları dolandırdıktan sonra numaraları kapatıyorlar.

Arkadasımı dolandırdı şerefsiz. Arkdasım utandığından kimseye söleyemiyor. Ancak ben araştırma yaptım. Facebbokta tüm uyumaz soyadlı kişileri ekledim herkese mesaj attım. Şahsın bir tane fotografını buldum beğenen herkese mesaj attım. Şahıs 2016 yılında yenibosnada paktaş çorapta calışmış, küçükçekmece tarafflarında oturuyormus. İnsanlar saklıyor bilgi vermek istemiyor. Sahıbınden sitesinden aynı numara ile üye olmaması için hesabını bloke ettirdim. Let godan sildirdim. Resimlerini sosyal medya hesaplarını buldum. Siber suclar ve egm ye ihbarda buldum. Tüm b bilgilerin cıktısını aldım arkadasım verdim savcılığa suc duyurusunda bulunucak kamu davası açılması için. Ayrıca sosyal medya hesaplarından da herkes bu şahsa ait herkes uyanık olsun diye bilgi paylaştım. Şahsın adı : GÖKHAN UYUMAZ. Ziraat bankası hesabı veriyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dikkatlı ve uyanık olmanız için bilginize

Dikkatlı ve uyanık olmanız için bilginizeEkli dosyayı görüntüle 42391Ekli dosyayı görüntüle 42392

Dikkatlı ve uyanık olmanız için bilginizeEkli dosyayı görüntüle 42392j

Son düzenleme:

orhan_143

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bugün dolandırıldığımı anladım. Facebook hesabında farklı bir isim banka hesabı farklı bir isim olunca şüphelendim ama yine de güvenmek zorunda kaldım. Araç yedek parça kartı Tokat turhalda bir firmaya ait. Kendi hesabı Ankara’ya ait. Bizimse başımıza biri nasip oldu böylelikle
F77E5BBD-4AA4-4727-9B2D-F36D2DC1970E.png
5FDC6CAD-ED4E-44F9-B06F-D892079AA90A.jpeg
DAF79783-61B8-4545-AF1C-7361971464D5.png

Son düzenleyen moderatör:

murataslanix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
DOLANDIRICI İFŞA: adı: Mahmut Ekinci , SAHIBINDEN SİTESİNDEN DOLANDIRMAKTADIR. SAHTE İSİMLER KULLANMAKTADIR. NUMARASI: 0531 841 5680 veya. 05318415680 PAYLAŞMANIZ İÇİN BİLGİNİZE.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Biz şikayet etmiyoruz kaşıyoruz geçiyor

atuvur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Konu biraz eski ama yazayım belki birilerine yardımcı olur. dolandırıcıları eğer ki size maddi veya manevi bir zararı dokunmuşsa (başka türlü dava açmıyorlar) savcılığa dilekçe ile şikayette bulunabilirsiniz.

İstenmeyen numaralar pazarlama veya dolanduırıcılıkla alakalı şikayetleri de ticaret bakanlığına.
İstenmeyen numaraları şikayet konusuna da bakabilirsiniz.

azramom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
K

Arkadasımı dolandırdı şerefsiz. Arkdasım utandığından kimseye söleyemiyor. Ancak ben araştırma yaptım. Facebbokta tüm uyumaz soyadlı kişileri ekledim herkese mesaj attım. Şahsın bir tane fotografını buldum beğenen herkese mesaj attım. Şahıs 2016 yılında yenibosnada paktaş çorapta calışmış, küçükçekmece tarafflarında oturuyormus. İnsanlar saklıyor bilgi vermek istemiyor. Sahıbınden sitesinden aynı numara ile üye olmaması için hesabını bloke ettirdim. Let godan sildirdim. Resimlerini sosyal medya hesaplarını buldum. Siber suclar ve egm ye ihbarda buldum. Tüm b bilgilerin cıktısını aldım arkadasım verdim savcılığa suc duyurusunda bulunucak kamu davası açılması için. Ayrıca sosyal medya hesaplarından da herkes bu şahsa ait herkes uyanık olsun diye bilgi paylaştım. Şahsın adı : GÖKHAN UYUMAZ. Ziraat bankası hesabı veriyor.

Dikkatlı ve uyanık olmanız için bilginizeEkli dosyayı görüntüle 42391Ekli dosyayı görüntüle 42392

Dikkatlı ve uyanık olmanız için bilginizeEkli dosyayı görüntüle 42392j
Ayni kişi benide dolandirdi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210210-142114.png
    Screenshot_20210210-142114.png
    226.1 KB · Görüntüleme: 214
  • Screenshot_20210210-175928.jpg
    Screenshot_20210210-175928.jpg
    62.9 KB · Görüntüleme: 131

aktass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ENGİN YEDİGÜLLER
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelen ihbarlar üzerine 9 aydır sürdürülen takip sonucunda,
64 kişiyi toplam 2 milyon 191 bin lira dolandıran çete çökertildi.
Geçtiğimiz hafta Çatalca, Silivri, Çerkezköy ve Yeşilköy'de danışmanlık ofisi açan çete üyeleriyle irtibata geçen polis,
çetenin çeşitli vesilelerle tanıştıkları vatandaşları "İcraya düşen lüks araba veya motorları ucuza satın alabilirsiniz"
vaadi ile kandırdığını belirledi.Açtıkları ofislerde ulaştıkları kişilere satın aldıkları araçları yarı yarıya ucuz
fiyata satarak güven ortamı sağlayan çete üyelerinin, kişilerin çevrelerine haber vermeleri üzerine kendilerine ulaşan
vatandaşları sahte evraklar düzenleyerek dolandırdığı saptandı.6 farklı adrese düzenlenen baskında, aralarında çete lideri
Engin yedigüller ve ahlak büro amirliğinin peşinde olduğu Seval yedigüllerinde içlerinde bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı.
11'i tutuklanan çete üyelerinin çeşitli dolandırıcılık suçlarından çok sayıda sabıkalarının bulunduğu ifade edildi..
#enginyedigüller#sevalyedigüller

Ekli dosyalar

• #ENGİN #YEDİGÜLLER #engin #yedigüller #enginyedigüller #ENGİNYEDİGÜLLER .jpg
    #ENGİN #YEDİGÜLLER #engin #yedigüller #enginyedigüller #ENGİNYEDİGÜLLER .jpg
    79 KB · Görüntüleme: 53
  • ENGİN YEDİGÜLLER  VE ÇETESİ.jpg
    ENGİN YEDİGÜLLER VE ÇETESİ.jpg
    99.5 KB · Görüntüleme: 64
  • ENGİNYEDİGÜLLER ŞEBEKEjpg.jpg
    ENGİNYEDİGÜLLER ŞEBEKEjpg.jpg
    120 KB · Görüntüleme: 51