Dokunmatikte hangi marka?

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Şu anda alabilecek durumum yok ama 7-8 ay sonra dokunmatik bir cihaz alma niyetim var ve ince eleyip sık dokuyan biri olarak şimdiden araştırmaya başladım konunun ayrıntılarına vakıf olabilmek için.
Öncelikle dokunmatikte çok önemli bunlara dikkat et dediğiniz hususlar nelerdir ve birde hangi markayı neden önerirsiniz mesela servisi ve satış sonrası desteği nasıl ben sonyericsson telefonları genel olarak beğenirim ama bi ara Türkiyeden çekildi o süreçte sonyericsson alanlar mağdur oldu sonra geri döndü falan güven vermiyor bu yüzden bu konu da neler söylersiniz

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Artik pek kalmadi ama rezistif yani abanmatik ekranlardan uzak dur ornegin nokia nin 5800 ve N97 gibi. alacaksan kapasitif ekran olsun arastir kullandigi ekran gorilla glass olarak adlandirilan cizilmeye ve kirilmaya dayanikli malzemeden yapilmis olsun.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
gorilla glass öğrendiğim iyi oldu teşekkürler

alonespy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
nfc(yakın saha iletişim teknolojisi) olsun...

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
En az 1 gb ram'ı olsun,
Ekranı 3.7 inçten küçük olmasın :D
İşlemcisi çift çekirdek olabilir.

Belirli bir fiyat belirleseydin arkadaşlar ona göre yardımcı olabilirlerdi. Örneğin şimdiki telefon fiyatlarıyla yaklaşık 1 yıl sonra alacağın telefonun fiyatında fark oynayacaktır. Gözün doymayıp yeni modellerde arayış içine gireceksin :D

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
En az 1 gb ram'ı olsun,
Ekranı 3.7 inçten küçük olmasın :D
İşlemcisi çift çekirdek olabilir.

Belirli bir fiyat belirleseydin arkadaşlar ona göre yardımcı olabilirlerdi. Örneğin şimdiki telefon fiyatlarıyla yaklaşık 1 yıl sonra alacağın telefonun fiyatında fark oynayacaktır. Gözün doymayıp yeni modellerde arayış içine gireceksin :D
fiyat 1000-1200 civarı ama bana dahaçok hangi marka ne için öneriliyor o lazım özelliklle sonyericsson önerenler yada önermeyenlerin sebepleri neler mesela :yes:

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Marka içinde konu açmışsın model sorsaydın ya da marka içinde konu açmasaydın bari.
İleride almak için şimdiden yapacağın tek şey gözüne kestirdiğin telefonların kullanıcı yorumlarını okumak olsun.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Marka içinde konu açmışsın model sorsaydın ya da marka içinde konu açmasaydın bari.
İleride almak için şimdiden yapacağın tek şey gözüne kestirdiğin telefonların kullanıcı yorumlarını okumak olsun.
marka içinde açmamın amacı genel sordum ama temelde amacım sonyericsson ile ilgili yorumları almak sonuçta herkes SE kullanmıyor ama Dokunmatikle ilgli bilgisi vardır ve en azından S:E: ile ilgili bir fikride vardır çevresinden falanda olsa

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
aşağı yukarı aynı oluyor hepsi. bu gün teknosada tabletleri kullandım biraz çok ciddi fark göremedim telefonlardada durum aynı gibi. kapasitif olması yetiyor yani

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
aşağı yukarı aynı oluyor hepsi. bu gün teknosada tabletleri kullandım biraz çok ciddi fark göremedim telefonlardada durum aynı gibi. kapasitif olması yetiyor yani
peki servis ve satış sonrası güncelleme destek olarakta aynımı hepsi ben elektronikte çok önem veririm çünkü bu destek olayına

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Konu ilgili bölüme taşındı

SE. ile ilgili olarak bir dönem yeni modelleri ülkemize gelmedi ama son dönemde bu sorun giderildi

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
:mrgreen::laugh: e yuh diyorum. verilen cevaplara bak! Arkadaş dokunmatik ekran sormuş birileri yazılım, ekran büyüklüğü, işletim sistemi cevabı vermiş :huh:
kardeş bak: dünyada 3 büyük akıllı dokunmatik üreticisi var. samsung, apple ve HTC
dokunmatik kalitesinde bunlar lider. özellikle samsung un amoled ekranlı telefonları rakipsiz.

Sadr-azam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung wave 2 kullanıcısıyım. Dokunmatiği mükemmel denebilir. Bu telefonu almadan önce baya bir araştırma yaptığım için size marka olarak gerek malzeme kalitesi gerekse sürüm yükseltme desteğinin sağlam olması nedeniyle Samsung öneriyorum. Gücünüz yeterse Galaxy 2 yetmezse Galaxy S , SL veya W modellerinden birini alabilirsiniz. Bol uygulama istiyorsanız Bada'lı almayın kafi. :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Güncelleme desteği deyip de samsung önerince şaşırdım birden yaa badayi bıraktılar akıllılar, nokia gibi aynı.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
:mrgreen::laugh: e yuh diyorum. verilen cevaplara bak! Arkadaş dokunmatik ekran sormuş birileri yazılım, ekran büyüklüğü, işletim sistemi cevabı vermiş :huh:
kardeş bak: dünyada 3 büyük akıllı dokunmatik üreticisi var. samsung, apple ve HTC
dokunmatik kalitesinde bunlar lider. özellikle samsung un amoled ekranlı telefonları rakipsiz.

Apple ayrı bir dünya ama Samsung ve HTC ürettiği cihazların SE ürettiği cihazlardan hiç bir fazlası yok.

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
son üç dört yıldır her arkadaşım. yanıma geldikten sonra önce selam hoş beş ten sonra ilk işi telefonumu kurcalamak oluyor ardındanda şu cümle "vay anasını nasıl bu kadar hassas yapmışlar la bunu". evet iphone kullanıyorum :D.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Marka takıntım olmadığı için f/p olarak hangisi iyiyse o marka telefonu alırım ben. Eğer marka takıntın varsa ( var gibi görünüyor ) kullanıcı yorumlarını okuyarak tercihini belirlemen senin için daha faydalı olur.

Adam haklı beyler dağılın!

Sadr-azam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güncelleme desteği deyip de samsung önerince şaşırdım birden yaa badayi bıraktılar akıllılar, nokia gibi aynı.

Bada'lı almayın dediğim için ayrıyeten not düşmedim ama haklısınız. :) Bada kullanıcısıyım ve Bada 2.0 çok gecikti hakkaten ama androidli cihazlar takip ettiğim kadarıyla sürekli güncelleme almakta.

Bu arada Bada'yı savsakladılar desek kabul ama bırakmadılar. :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bada'lı almayın dediğim için ayrıyeten not düşmedim ama haklısınız. :) Bada kullanıcısıyım ve Bada 2.0 çok gecikti hakkaten ama androidli cihazlar takip ettiğim kadarıyla sürekli güncelleme almakta.

Bu arada Bada'yı savsakladılar desek kabul ama bırakmadılar. :)
Nokia meegoyu bıraktı ama samsung sahip çıktı, samsung da badayı yaptı ama çok arka plana attı:)

Sadr-azam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nokia meegoyu bıraktı ama samsung sahip çıktı, samsung da badayı yaptı ama çok arka plana attı:)

N9'nun satışlarından sonra belki Meego'ya destek devam eder belli olmaz. Bada 2.0'lı Wave 3 çıkmış, geri planda olsa da destek devam edecek demek ki Bada'ya. :) Yani İnşallah. Yoksa bu kadar stabil ve hızlı bir sisteme yazık olacak.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Işte ikisi de umutlandırıyo ama iş yok ikisinde de, android ve ios var sözü edilenler arasında.

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
sony ericsson bir ara fena sarstı kullanıcıların güvenini son zamanlarda da zor da olsa toplamaya çalışıyor. ama hala yoluna girdi denilemez işler. ekran konusununda kapasitif ekranlar tercihin olmalı zaten nokia'dan başka rezistif kullanan yok gibi gerçi artık onlarda kapasitife dönüyor. kapasitif ekranın da markalara göre çeşitleri mevcut tabi gorilla glass, amoled, super amoled gibi. son olarak lg nova display ekranla çıktı ortaya ve smartphone piyasasında ciddi ilgi topladı. ekran olayı biraz da marka kalite olayına bakıyor. sen markanın kalitesine güveniyorsan ekranın kalitesine de güveniyorsun demektir. sana tavsiyem fiyat performans ürünlerine bakmandır. hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir ürün bulduğunda kaçırma derim.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
çok güzel yorumlar arkadaşlar teşekkür ederim ama kimse satış sonrası servis-tamir, güncelleme sıklığı ve hızı hakkında fikir beyan etmemiş

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
sony ericsson alırsın memnun kalırsın sana çok çekici gelir telefon ancak servis konusunda bildiğim kadarıyla kvk dan ayrıldıktan sonra oturmadı tam olarak. kvk gibi genpa gibi ya da telpa gibi iyi bir servisi olduğunu söylemiyorlar. ancak duyduklarımın okuduklarımın ve başıma gelenlerin yalancısıyım diyebilirim.

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ya bende htc var bu aralar dokunmatiğinde algılamama srunu cıktı hemen dokununca algılamıyor biraz sapsallaştı:D:D:D
ne yapmam lazm acaba ekran koruyucu alsam işe yararmı

konyak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim benim sana önerim htc, samsung şaşma derim, Türkiye de samsung zaten baya iyi satışı.. htc de baya iyi satıyor şuan. Arkadaşların dediği gibi ekran küçük olmasın 4.0 inç ideal , işlemcisi ve ram yüksek olsun ki performansını iyi al. Bana kalırsa sony uzak dur derim telefonda müzik dinlemek dışında tercih etmemelisin, teknik servis olarak şuan teleservice bakıyor ama yarın ne olur bilinmez.. samsung alırsan telpa gayet iyi servis alacağına eminim.. Alacağın zaman tekrar forumları gezmeni tavsiye ederim.