Dokunmatik Üzerine İnce Planlar!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Cem

Profesör
Katılım
23 Ağu 2006
Mesajlar
1,028
Puanları
0
Mobil cihazlar üzerine dünya genelinde ciddi manada bir üstünlüğü bulunan Nokia, Apple'ın dokunmatik ekran patentine karşı çalışmalarına hız verdi.

Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia geliştirdiği modellerle mobil cihazların her döneminde ses getirecek ciddi gelişmelere imza atmış, kullanıcıların beklentisi olan bir firma. Şu sıralar iPhone karşısında suskun bir görüntü çiziyor gibi görünse de gizliden gizliye atılımlarına ara vermeden devam ediyor.
Apple'ın dokunmatik ekran patenti konusundaki çalışmalarının ayrıntıları tam manasıyla bilinmiyor olsa da bu güç karşısında birçok üretici geri adım atmak zorunda kalmıştı. Bildiğiniz üzere Nokia ilk dokunmatik ekran telefonunu rezistif ekrana sahip 5800XM ciddi bir satış grafiği yakaladı. Ancak Nokia'nın asıl bombası olan ve şirketin amiral gemisi konumundaki N97 kapasitif ekran teknolojisini kullanacağı ilan edildi.

Nokia birçok ülkede liderliğini korumaya devam ediyor
Nokia bu gelişmeler karşısında pek endişeli görünmüyor ve kendi teknolojisini geliştirmek adına şu sıralar ciddi çalışmalar yürütüyor. Ne olacağı yahut nasıl olacağına dair bir açıklama yok. Ancak daha önce Nokia'ya N97 için 3,5 inç TFT-LCD panel üreten TPO Displays ile N97 için kapasitif dokunmatik panel üreten Wintek ve Synaptics yetkilileri, Nokia'nın yılın ikinci yarısı için ciddi manada bir alım için temaslarda bulunduğunu açıkladılar.
2010 yılından önce bu türde bir Nokia ortaklığı görmeyebiliriz. Zira Nokia'nın tamamıyla sıra dışı bir telefon yapacağı ve bunun her şeyiyle yenilenen Symbian'ın ve dolayısıyla Symbian Vakfı'nın ilk mobil cihazı olacağı yönünde; resmi olmasa da sızdırılmış bilgi olarak bir haber mevcut.
:: Apple ile Nokia'nın başı derde girer mi?​
 ​
 

Antediluvian

Asistan
Katılım
17 Ağu 2007
Mesajlar
470
Puanları
16
Konum
İSTANBUL
Bunun iiçin Başlık acmaya bile gerek yok bence İphone 3gnin Multi Touch teknolojisine kimse su dökemez..
 
Üst
stat counter