DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatası alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Rick Hunter

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Evet başlıkta da gördüğünüz gibi pc kafayı yedi. Internete bağlanmıyo. Googleya girip bir url girdiğimde DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET yazıyo. Hani o dinazor varya onun altında. Ayrıca sadece google değil steama v.b de bağanmıyo yani sorun genel. Fakat telefondan bağlanıyor. Ben tek sorunun bu olduğunu sanmıştım ama malesef tek sorun bu değil. Farkettim ki sağ altta Ses hizmeti çalışmıyor yazıyo. Aygıtlara girdiğimde cidden hiçbirşey gözükmüyo hoparlörden ses gelmiyo halbu ki ışığı yanıyo. Farklı girişe takmayı denedim yine birşey olmadı. Muhtemelen virüs bulaşmıştır dedim antivirüse girmeye çalıştım error verdi. Combofix yaptım yine tık yok. Ayrıca güvenlik duvarı da açılmıyor. Güvenlik duvarı açılırken bir hata oluştu tarzında birşey yazıyor. En son indirdiklerimi de sildim belki virüslü dosya vardır diye ama birşey olmadı Format da atamam çünkü flaşım yok. Ne yapıcağımı bilmiyorum acil yardım lazım!...

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,291
Dns otomatik mi alınıyor elle mi girdiğiniz bir adres söz konusu yoksa?

Rick Hunter

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Onceden bir sorun yuzunden kendim girmistim diye hatirliyorum

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,291
Dns sunucuyu otomatik olarak tanımlayınız ve kaydediniz ayarlarınızı.

Rick Hunter

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Nereden yapıyoduk onu? Unuttum

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,291
Windows10 mu sisteminiz?

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,291
Komut penceresi ile de halledebiliriz fakat biz Windows7 ise "Ağ Paylaşım Merkezinden" yola çıkalım... Denetim masasında bahsettiğim yolu izleyin ardından, "Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin" diye bir kısım görmelisiniz hemen sol tarafta. Bağlantımı seçtikten sonra "Özellikler" diyelim açılan pencerede sonu (TCP/IPV4) paranteziyle belirtilmiş protokol bağlantısını bulalım. Üstünde iken tekrar Özellikler diyelim, yine açılan pencerede "Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan" kısmını , "DNS Sunucu Adresini Otomatik Olarak Al" şeklinde değiştirelim "Tamam" diyerek ayarlarımızı kaydedelim.

Rick Hunter

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kardeşim yalnız oraya da girmiyor beyaz ekran oluyor yani hiçbirşey yok. Internete baglanmıyo. Ayrica tek sorun o değil. Pc ye virus girme ihtimali cok fazla yani neden boyle sacma şeyler oldu aniden anlamadim gitti

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ağ ve paylasim merkezi bile acilmiyo o derece

Yeni baglanti kurun dedigimde internete baglan i seciyorum oradan cevirmeli modemi seciyorum ve windows cevirmeli modemi algilayamadi yaziyor. Yeniden dene diorum yine ayni...

Modemin kablolari filan herşeyi tam

Tamam kardesim kendi salakligimmis. Gidip msconfigden herseyi kapamisim saol yardimlarin icin :D

Son düzenleme: