DllHost.exe*32 , b1333.exe Ve Server.exe Virüsü

Bu konuyu okuyanlar

TheMağdur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
geçenlerde bilgisayarıma DllHost.exe*32 virüsü bulaşmıştı(hayla var ve kaldıramıyorum) bugün ise teker teker programlar çöküyor ve hata veriyor. ve bişey farkettimki görev yöneticisine baktığımda o hatalar gelmeden önce Server.exe ve b1333.exe diye programlar açılıyor ve 1-2 saniye sonra kapanıyor ve programlar çöküyordu bi fırsatı bulup görev yöneticisinden server.exenin özelliklerine baktım fakat b1333.exenin özellikleri açılmıyordu. http://i.hizliresim.com/vPnW0p.png bir çözümü varmı? yoksa format atıcam. :(

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
geçenlerde bilgisayarıma DllHost.exe*32 virüsü bulaşmıştı(hayla var ve kaldıramıyorum) bugün ise teker teker programlar çöküyor ve hata veriyor. ve bişey farkettimki görev yöneticisine baktığımda o hatalar gelmeden önce Server.exe ve b1333.exe diye programlar açılıyor ve 1-2 saniye sonra kapanıyor ve programlar çöküyordu bi fırsatı bulup görev yöneticisinden server.exenin özelliklerine baktım fakat b1333.exenin özellikleri açılmıyordu. http://i.hizliresim.com/vPnW0p.png bir çözümü varmı? yoksa format atıcam. :(
Dosyaları VirusTotal'de taratın ve tarama sonuçlarının bağlantılarını paylaşın.

TheMağdur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bağlantıyı paylaşırsan dosyayı hangi antivirüslerin algıladığını anlayabiliriz.
Malesef anti virüs indirmeyi denemistim(combofix) tam anti virüs yüklendiğinde pc mavi ekran verdi. önceki mavi ekran verislerde pcyi acmayi calistigimda ekran gelmiyordu 1 kaç gün beklediğimde açılıyordu aynı şey bundada olabilirmi? Oluyorsa sonra atarım

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Malesef anti virüs indirmeyi denemistim(combofix) tam anti virüs yüklendiğinde pc mavi ekran verdi. önceki mavi ekran verislerde 1 kaç gün beklediğimde açılıyordu aynı şey bundada olabilirmi? Oluyorsa sonra atarım
ComboFix gerçek zamanlı koruma sağlayan bir antivirüs değil, sadece yaygın zararlıları temizleyen bir araç. ComboFix kullandığınıza göre işletim sisteminiz büyük ihtimalle Windows 7.