DJVUQ Uzantılı Fotoğraf

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

temre54

Üyecik
Merhaba herkese,

Daha önce hiç karşılaşmadığım bir virüs ile karşı karşıyayım. Bilgisayarımdaki fotoğrafların uzantıları DJVUQ olarak değişti. Yaptığım küçük çaplı araştırmadan anladığım kadarıyla sanırım fidye virüsü denen cinsten. Fotoğraflarımı hiç bir şekilde açamıyorum. Tüm klasörlerin içinde aşağıdaki not defteri dosyası var. Bildiğin fidye istiyor. Hadi verelim parayı da sonradan açılacağı da garanti değil. Bu durumdan kurtulmamın bir yolu var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
DJVQ!!!.png
DJVQ 2.png

Utkuversus

Dön Gel Biraz Da Cennet Özlesin Seni Atam!
Yönetici
Moderatör
Dosyalarınızı saklayın. Dosya sisteminin şifreleri çözülürse her yerde yayınlanır zaten. Takip edin bu işi. Eninde sonunda çözülüyorlar.

temre54

Üyecik
Dosyalarınızı saklayın. Dosya sisteminin şifreleri çözülürse her yerde yayınlanır zaten. Takip edin bu işi. Eninde sonunda çözülüyorlar.
---- Mesajlar birleştirildi ----

Teşekkürler, herhangi bir gelişme olmadı sanırım. Bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:

Usain

Profesör
Yasaklı
Ona de ki "zaten daha önce buluta yedeklemiştim.
Aptal adam ne yaparsan yap!"
O da inanıp salar... :D

temre54

Üyecik
Ona de ki "zaten daha önce buluta yedeklemiştim.
Aptal adam ne yaparsan yap!"
O da inanıp salar... :D
ahh işte, başımıza geleceğini tahmin edemedik, yedeklemedik.
Mallık bende. hala gerçek bi çözüm yok. spyhunter diye bişey buldum, o da ücretli. bi de hiç güvenli gelmiyor gözüme.
Üstadlar bi el atsa da çözse şu sıkıntımı.
Adapazarından ıslama köfte, kabak tatlısı ne isterse gönderilir :)

temre54

Üyecik
Abiler djvuq diye goole da arama yaptığımda bişeyler geliyor artık. Ama güvenemiyorum, güvenilir bi yöntem varsa yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler
70297

stat counter