Dizüstü mü tablet mi? - Tavsiye talebi

Bu konuyu okuyanlar

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba herkese, dizüstüm parçalanıyor ve çok masraf çıkacağı anlaşıldı. Daha önce konu açmıştım ama sadece sorun menteşeler değil alt plaka da kopuyor artık.
İkinci el bir cihaz alsam daha iyi olur diye düşünüyorum. Tablet tecrübem olmadığı için fikre ihtiyacım var. Nasıl bir kullanıcı olduğumu tarif etsem belki öneri verebilirsiniz :
  • dizi/film/vidéo izleyen,
  • ders/ödev/sunum yazan,
  • klavyeye çok alışkın,
  • ve çokça PDF/Word/Fotoğraf arşivi olan bir kullanıcıyım.
Tablet daha mantıklı geliyor taşınabilirliği daha iyi olduğu için ama klavye ve depolama konusu kafamı kurcalıyor. Fikirlerinize ihtiyacım var gerçekten.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
hocam casper olanı bence almayım hem garanti berbat hem de işlemci ayrıca lenovoyu da almayın onunda diski az güncelleme yüklenemiyor diyenler oluyor :)

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Ben bunları böyle bir şey almanız daha iyi olur diye koydum araştırarak girmedim yani.

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben bunları böyle bir şey almanız daha iyi olur diye koydum araştırarak girmedim yani.
Güzel fikir oldu benim için teşekkür ederim, acaba bu tarz cihazlar da menteşelerinde sorun çıkarır mı diye düşündüm görünce

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
bütçeniz ne kadar ve dokunmatik sizin için önemli mi :)

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bütçeniz ne kadar ve dokunmatik sizin için önemli mi :)
Teşekkür ediyorum. Sıfır bir ürün alacak bütçem yok maalesef. Çok az gelecek biliyorum ama maksimum 600 TL . Bu yüzden sanırım tablet/iPad adaha iyi olacak.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
hocam sizin bütçe ile sanırım pek birşey yapılamıyor ve bence yası yazarken tablet kulanırsanız sonunuunz hayırlı olacağını sanmam :)

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
600 TL max bütçe ile hiç bir şey alamazsınız hocam.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
hatırladığım kadarı ile sadece kasanızda sıkıntı vardı eğer sorunları söylerseniz yardımcı olabiliriz :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
samsung tablet olabilir Fatih Portakal da samsung tab3 kullanıyor galiba.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
O bütçeyle hiç bir şey alamazsınız. Ucuz bir cep telefonu bakın bence.

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
hatırladığım kadarı ile sadece kasanızda sıkıntı vardı eğer sorunları söylerseniz yardımcı olabiliriz :)
Dizüstümün ekranı düşüyor menteşelerinde sorun var ama artık alt plaka da parçalanıyor hani menteşe yenilense bile o plaka yenilenir mi bilmiyorum.
Fotoğrafını yükleyim birazdan daha anlaşılır olur. Çok teşekkür ediyorum
600 TL herkese az görünmüş :) haklısınız bir şey diyemiyorum ama 500 TL civarı iPad2 filan buldum İstanbul'a gittiğimde bakmayı düşünüyorum eğer satılmazsa.

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
69026 69025

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
hocam eğer ödev yapacaksanız tablet almayın tabiri caizse kanser olursunuz yazı yazacağım derken size tavsiyem bir marka modeli aatın da biz biraz kasa arayalım 2. el den hayırlı gelmez bylock vakaları had safada :)

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
hocam eğer ödev yapacaksanız tablet almayın tabiri caizse kanser olursunuz yazı yazacağım derken size tavsiyem bir marka modeli aatın da biz biraz kasa arayalım 2. el den hayırlı gelmez bylock vakaları had safada :)
Tablete çok heves etmiştim her yere taşırım çantamda da yer kaplama diye :) Dizüstümün alt kısmına baktım : Samsung NP300E5C
Böyle daha ucuza mı mal olur sizce?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Siz bence bu cihazı yaptırın.

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Gorkfi bende de aynı laptop var aynı sıkıntılar var ama kardeşim sen onu nasıl kırdın camdan mı attın ne ettin XD

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Gorkfi bende de aynı laptop var aynı sıkıntılar var ama kardeşim sen onu nasıl kırdın camdan mı attın ne ettin XD
Yok ya hiç düşmedi bile.. Ben sanırım 6 yıl önce 2.el almıştım çok temizdi. 6 senedir sürekli kullanıyorum sadece bu görünen sorunları var işte yoksa çalışması veya şarj sıkıntısı yok. Çok da kibar davrandım aslında :)

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Şükrettim şuan halime :D 500 TL ödedik şarj aletinin üst tarafı kırılmıştı seninki gibi sonra şarj aletinin girişi kırıldı onu ve açınca arası açılıyordu seninkilerin aynısı.
Benimde 4 yıl oldu.

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şükrettim şuan halime :D 500 TL ödedik şarj aletinin üst tarafı kırılmıştı seninki gibi sonra şarj aletinin girişi kırıldı onu ve açınca arası açılıyordu seninkilerin aynısı.
Benimde 4 yıl oldu.
Bana da o kadara mal olur mu acaba? Korkuyorum zaten çok ağır. Oda oda gezdirirken bileğim kırılıyor illa iki elle taşımak gerekiyor.

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Bana da o kadara mal olur mu acaba? Korkuyorum zaten çok ağır. Oda oda gezdirirken bileğim kırılıyor illa iki elle taşımak gerekiyor.
Diyorum ya şükrettim diye laptopu aldığın fiyata tamir ettirirsin yarısı yok nerdeyse. :D
Bu laptopdan çektiğimiz nedir ya ama emektar 4 yıldır bırakmadı beni.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bu alt kısmı parçalanmış vaziyette göründüğü gibi o yüzden menteşe alsam bile alt kısmı bulabilir miyim? Belki RAM de arttırmam gerekebilir

Zor bulursunuz ama bir baktırın derim. RAM artırımı da yaptırabilirsiniz. Ama doların şu pozisyonunda yeni bir cihaza yeltenmeyin derim.

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@FlexsNutella Benimki de şu parçalanma durumu olmasa gayet memnunum ama çok ağır yine de daha taşınabilir olsaydı keşke :)

@astegon ben de zor olacak gibi geliyor. Sıfır alamam evet haklısın.. İstanbul'a gidince bakacağım olmazsa Letgo veya telefon mağazalarından

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
@FlexsNutella Benimki de şu parçalanma durumu olmasa gayet memnunum ama çok ağır yine de daha taşınabilir olsaydı keşke :)

@astegon ben de zor olacak gibi geliyor. Sıfır alamam evet haklısın.. İstanbul'a gidince bakacağım olmazsa Letgo veya telefon mağazalarından

Sakın ha sakın 2. el mobil cihaz almayın.