Dizüstü mü Masaüstü mü?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Transistor

Profesör
İyi forumlar forum ahali. Genelde hep masaüstü taraftarıyım fakat bu sefer farklı oldu. Sizden akıl istiyorum.
Yazın 2 ay yazlıkta oluyorum​
masaüstünü taşırken sorun olabilir yol uzun.
Ünivesite sınavına girdim okuyacağım bölüm belli değil. Yazın sonuna doğru belli olacak ama yaz bitmeden almalıyım.
Bütçem 6500TL civarı. Alabileceğim en iyi laptop ile masaüstünü(monitör dahil) karşılaştırdım 1 kat performans farkı var. Yani laptopta 50fps masaüstünde 100fps.​
Siz benim durumumda olsanız ne alırdınız? Şimdiden teşekkürler.

ishak042

Al Co Ba Ni
Sürekli gel git olacaksa laptop daha mantıklı bence. Ben laptop derim bu durumda.

Logithx

☪ Türkiye ☪
Yazlığa kişisel arabayla gidiyorsan bilgisayarı taşımak pek sorun olmaz onun dışında otobüsle felan olacak iş değil..

ishak042

Al Co Ba Ni
Bana göre masaüstü bilgisayarlar çok taşınmamalı çünkü Usb hdmi girişleri vs. Sürekli tak çıkar olursa ya ekipmanları bozar ya da giriş soketlerini. birde taşınırken ufak tefek darbeler alma riskleri var ayrıca içerideki ekipmanlar taşınırken ufak ufak yerinden oynayabilir. Kendim sürekli öyle yspıyordum pc yi bozmuştum. Ayrıca yorucu zahmetli.

Logithx

☪ Türkiye ☪
Aradaki performans farkı yarı yarıyaysa değer sürekli tak çıkar yapmayacakki o kadar tak çıkar bir problem olmaz yüksek bir yerden düşmediği sürece ufak darbelerden bir sorun olmaz olsa laptop'a da olur..

AlteredTech

In absentia lucis, tenebrae vincunt...
İkisini de kişisel aracınla getirebiliyorken performanstan kısmak mantıksız. Masaüstü öneririm. ( Ekran kartı ve hard diski çıkarıp güvenli bir yere koysan yolculukta bir sıkıntı çıkmaz.)

Transistor

Profesör
Laptop rahatlıktır. Daha yeni güzelim masaüstüsünden laptopa geçen @Utkuversus 'umuz var.
Hocam @Utkuversus, 1660ti lı bir laptop almış. Benim bütçemde en iyi 1650'li var. Aradaki sıçrama büyük. Masaüstü alırsam 2070'li (o güçte) olacak. Yine de değer mi diyorsunuz?

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Üniversitede şehir dışına gidersen laptop şart olur o yüzden şuan kasa toplarsan çok kötü olur. Taşıma işlemleri falanda insanı yoruyor bir müddet sonra örnek olarak Utku var adam mis gibi kasasını satıp laptop aldı sırf kasa taşımamak için.

Transistor

Profesör
Üniversitede şehir dışına gidersen laptop şart olur o yüzden şuan kasa toplarsan çok kötü olur. Taşıma işlemleri falanda insanı yoruyor bir müddet sonra örnek olarak Utku var adam mis gibi kasasını satıp laptop aldı sırf kasa taşımamak için.
Aradaki performans farkı kasayı sırtlatacak cinsten. Ama bütçe arttırıp 1660ti laptop alacağım sanırım.

stat counter