Dizüstü bilgisayarımın içini açmaya karar verdim.

Realists

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıktan anlayabileceğiniz gibi dizüstü bilgisayarımın içini açmaya karar verdim. İnternetten bir kaç video izledim ve o kadar zor bir sökümü olmadığını gördüm. Şu bir kaç aydır çok ısınmaya başladığı için içini temizlemeye karar verdim. kapağı kaldırdıktan sonra her şey gözüküyormuş zaten orda ki ızgaraların tozunu almam yeterli olurmuş. Termal macun işlerine giremem çünkü o kadar teknik bilgim yok. Kasa olsaydı işim çok kolay olurdu doğrusu. İlk defa açacağım içini sizce açmalı mıyım? servise götürmüştüm fakat garantisi dolduğu için 180 TL gibi bir ücret istediler. Bu rakam çok geldiği için vermedim. sizce dediğim gibi açmalı mıyım? Model: Asus X555UB

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Garantisi yoksa kendiniz açın. Bi temizlemeye 180TL verilmez. Korkuyorsanız da en kötü elektrik süpürgesini boşluklara tutarak iyi kötü bir tozları almış olursunuz.

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Dostum leptop temizlemek o kadar zor bir şey değil, en kolay şekilde buyur; Kolay gelsin.

Realists

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Garantisi yoksa kendiniz açın. Bi temizlemeye 180TL verilmez. Korkuyorsanız da en kötü elektrik süpürgesini boşluklara tutarak iyi kötü bir tozları almış olursunuz.
Beceremedim. Vidaları falan her şeyi söktüm. Alt kapağı CD yardımıyla sökmeye çalıştım fakat olmadı. Kredi kartı ile yapmamı söylemişti bir arkadaşım kredi kartı kullanmıyorum. Alt kapağı açmak için ekipmanlar varmış onlardan satın almaya çalışacağım. Ayrıca çat çat sesler gelmeye başlayınca korktum. Bir de düzgün yapmaz isem vidalar da yalama olabilirmiş. Ama ne olursa olsun gaza geldiğimde tekrar deneyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum leptop temizlemek o kadar zor bir şey değil, en kolay şekilde buyur; Kolay gelsin.
Eğer o bilgisayarı 3 ay önce temizledi ise benimkinden neler çıkmaz. Ama ciddi manada performans düşüşü yaşıyorum :/

Son düzenleme:

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Beceremedim. Vidaları falan her şeyi söktüm. Alt kapağı CD yardımıyla sökmeye çalıştım fakat olmadı. Kredi kartı ile yapmamı söylemişti bir arkadaşım kredi kartı kullanmıyorum. Alt kapağı açmak için ekipmanlar varmış onlardan satın almaya çalışacağım. Ayrıca çat çat sesler gelmeye başlayınca korktum. Bir de düzgün yapmaz isem vidalar da yalama olabilirmiş. Ama ne olursa olsun gaza geldiğimde tekrar deneyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer o bilgisayarı 3 ay önce temizledi ise benimkinden neler çıkmaz. Ama ciddi manada performans düşüşü yaşıyorum :/

Temizlik yapın, toz birikmesi ısı problemine, ısı problemi ise performans düşüşüne etki eder. Temizlik yaptıktan sonra performansınız yükselebilir.

Realists

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temizlik yapın, toz birikmesi ısı problemine, ısı problemi ise performans düşüşüne etki eder. Temizlik yaptıktan sonra performansınız yükselebilir.
Beceremediğimi söyledim ya vidaları söktükten sonra alt kapağı ne yardımı ile açabilirim?

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bazı laptoplarda vida boyları farklı olur kısa vida deliğine uzun vida takılınca anakarttaki yollara zarar verildiğini duydum. Dikkat et derim.

Realists

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı laptoplarda vida boyları farklı olur kısa vida deliğine uzun vida takılınca anakarttaki yollara zarar verildiğini duydum. Dikkat et derim.
Umarım kapağın altında ki vidaların anakart ile hiç bir bağlantısı olmadığını biliyorsundur.

detanaoq

Asistan
Reaksiyon puanı
71
marka modeli youtubeta ara açmasını çeken olmuştur...

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Umarım kapağın altında ki vidaların anakart ile hiç bir bağlantısı olmadığını biliyorsundur.
Eskiden kendim bizzat böyle bir durumla karşılaştım, tam yerini şuan hatırlamıyorum anakarta klavye tarafından (üst kapak) ulaşılan bir laptoptu.