Dizüstü bilgisayarımda 1 aydır oluşan kasma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ToCakeOfficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam herkeze forumda yeniyim de bir sorum olacak. Bundan tam bir ay önce laptopu alalı bir 4 ay 5 ay falan olmuştu ve gıcır gıcır çalışıyordu ve CS:GO'da falan 180 FPS civarı alıyordu. 1 ay önce bir gece yatıp kalktıktan sonra (hiçbir güncelleme inmemişti bilgisayarıma) sabah her oyunda 10 fps aldığımı gördüm. Normalde şarj cihazı takılı değilken aldığım FPS'i alıyordum normal dedim şarj cihazıını taktım yine 10 FPS aldığımı gördüm ve masaüstünde dolanırken bile 90 derece ısı alıyordum. Bunun üzerine kullandım soğutucuyu daha iyi bir soğutucuyla değiştirdim ve PC'mi bir güzel temizledim. (temizlikçiye götürdüm yanımda temizledi baya açtı parçaları öyle temizledi) ancak sorunum sadece biraz daha fazla FPS almamı sağladı ve artık ana ekranda dolaşırken en azından 70 derece falan oluyor anlamadım bir çözümü yok mu bunun?
PC özellikleri : Intel Core i5 7200 CPU, 2.50 GHZ 8 GB RAM 64 bit Windows 10 Pro işletim sistemi, ekran Kartı hem Intel 620 HD var hem de Geforce 940MX

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
İllaha arkaplanda bir şeyler olmuştur.
DriverBooster, yok GameBooster gibi programlar kullanıyormusunuz?

ToCakeOfficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İllaha arkaplanda bir şeyler olmuştur.
DriverBooster, yok GameBooster gibi programlar kullanıyormusunuz?
Sadece Logitech'in uygulaması ve Lighshot ( ScreenShot alma programı ) çalışıyor diğer programlar nvidia ve windows un programları genelde disk CPU ve Bellek aynı anda artıyor görev yöneticisnden baktığımda hep System bu kasmayı yapan gösteriliyor masaüstüne bile olsam System çok fazla ram yiyor