Dizüstü Bilgisayarıma Çay Döküldü Ne Yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Murat Serdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba Asus bilgisayarıma çay döküldü (şekerli). İlk 30 sn için şarj batarya söküp direkt ters çevirdim kuruladım ertesi.güne kadar bekledim sabah bi kontrol amaçlı açtım çalışmasında bi.sorun yoktu ancak klavyesi yapış yapıştı sabah erkenden vatan garantisinde olduğundan servise verdim açık açık anlattım herşeyi adam ankart yanmadı diye özellikle belirttim verirken sorum şu sadece klavye değişirse ne kadar öderim ikinci.olarak anakartını yakmışsın gibisinden saçmalarlar mı teşekürler

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Arkadaşlar merhaba Asus bilgisayarıma çay döküldü (şekerli). İlk 30 sn için şarj batarya söküp direkt ters çevirdim kuruladım ertesi.güne kadar bekledim sabah bi kontrol amaçlı açtım çalışmasında bi.sorun yoktu ancak klavyesi yapış yapıştı sabah erkenden vatan garantisinde olduğundan servise verdim açık açık anlattım herşeyi adam ankart yanmadı diye özellikle belirttim verirken sorum şu sadece klavye değişirse ne kadar öderim ikinci.olarak anakartını yakmışsın gibisinden saçmalarlar mı teşekürler
Hayir ama servis ilerde bozulursa ustune sorumluluk almamak icin anakart cd rom ve hatta alakasi olmayan parcalari bile degistirmek isteyecektir . klavye ise 100 tl den fazla tutmamasi gerek tahminen..

Murat Serdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biz servise sadece klavye değişicek dememiz bu tip durumlar için yeterli olmuyormu çünkü hepsi birlikte çok pahalı tutar gibime geliyor

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Hocam genelde yeterli olmuyor diretiyorlar, secenek hakki sunmuyorlar. Belki biraz sert olursaniz basarabilirsiniz . ama soz konusu Asus olunca cokta zorlanacaginizi sanmiyorum Asus iyidir.

Murat Serdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop daha bir aylık Asus i7 6700hq x serisi herşeyi sıfır sayılır talihsizlik sonucu oldu umarım sadece klavyesini değiştirirler vatan computer servisi nasıldır bilmiyorum

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Şekerli çay dökmen iyi olmuş şeker elektriği iletmez. Asus 150-200 lira arası klavye ücreti çıkartır. Cihazın tam marka modeli nedir ?

Murat Serdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus x550v i7 6700 hq 12 gb ram

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Asus x550v i7 6700 hq 12 gb ram
Teknik servis cihaz garanti dışı kalmış falan derse internetten 50 liraya klavyesini alabilirsin. Ama onun klavyesini takmak ustalık ister haberin olsun. Oturtmalı değil plastik puntalı klavyedir.

Reaksiyon puanı
16,118
Şekerli çay dökmen iyi olmuş şeker elektriği iletmez. Asus 150-200 lira arası klavye ücreti çıkartır. Cihazın tam marka modeli nedir ?
şekerli suyla soğutma yapılabir demek? pamuk helvası gibi kokan pc ile sonuçlanabilir san ki...

Murat Serdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart yanmadığı sürece diğer ekipmanlar bundan etkilenir mi ekran filan mesela

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Kisa vadede sorun cikarmaz ileriki gunler icin Allah kerim . ama asus f3 bilgisayarima 2.5LT fanta devrilmisti sadece klavye yapış yapıs olmustu onuda tuslari tek tek sokerek temizledim cihazi 2 3 senedir kullaniyorum tık demedi.

Murat Serdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Servis tutum ve hareketlerine güvenemiyor insan Asus şu an laptopda en iyi markalardan biri olmasına rağmen servisteki insanların 2 dk halledebileceği olaylara şunu da değiştirelim bunu sa değiştirelim tutumu olmaz inşallah
--- Gönderi Güncellendi ---
Servis.tutum ve davranışları korkutuyor beni çay dökülmesi yaşadıktan sonra elektrik ile olan bağlantısı hem batarya hem şarj yoluyla sirket kesilip 10 saat ters şekilde kurutuldu umarım 2 dk yapabilecekleri bi temizlik işine abuk sabuk işler eklemezler

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Servis tutum ve hareketlerine güvenemiyor insan Asus şu an laptopda en iyi markalardan biri olmasına rağmen servisteki insanların 2 dk halledebileceği olaylara şunu da değiştirelim bunu sa değiştirelim tutumu olmaz inşallah
--- Gönderi Güncellendi ---
Servis.tutum ve davranışları korkutuyor beni çay dökülmesi yaşadıktan sonra elektrik ile olan bağlantısı hem batarya hem şarj yoluyla sirket kesilip 10 saat ters şekilde kurutuldu umarım 2 dk yapabilecekleri bi temizlik işine abuk sabuk işler eklemezler

Asus'un sana bir kaç eşya kakalamaya ihtiyacı yoktur. Asus büyük şirket, Vatan computer'in de öyle. Fakat oradaki servis elemanının insafına dürüstlüğüne kalmış durumdayız. Azıcık kafası basan biri sadece klavyeyi değiştirse yeteceğini bilir.

Bence burada servisler diye ayrı bir başlık açılmalı, ve adresiyle beraber deşifre edilmeli. Ben Casper kullanıyorum. İzmir'deki Casper servisinin dolandırıcı olduğunu çokkez duydum. Bursa'daki Casper servisi (Uluyol'daki) çok sağolsun, garantisinden çıktı diyip, çirkeflik yapabilecekken yapmamıştı.

Sen de hangi servis olduğunu ve nasıl tutum sergilediğini söylersen bize tecrübe olur.