Dizüstü bilgisayar HDD Den Garip Sesler Geliyor?

Bu konuyu okuyanlar

Eren5751

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar ben sabırlı biriyimdir ama son zamanlarda Bilgisayar ucuna bile deyse yazdığım şeyleri siliyordu dokunmatiği yüzünden bir gün çok uzun bir şey yazmıştım silindi o anlık sinirle vurdum dokunmatiğine o an bir şey olmadı ama bir anda kapandı açtığımda garip sesler gelmeye başladı çok yavaşlamıştı bilgisayar google girmiyordu beyaz ekran kalıyordu hiçbir tarayıcıya girmiyordu yani hiçbir şey yapamıyordum virüs girdi sandım 360 total açtım dosyalar bozulmuş dedi yapamadım kapadım açtım altını bataryayı çıkardım tabi tekrar açtım bilgisayarı ses HDD den geliyordu bir mallık yapıp içini açmaya çalıştım açtım ama tam içine bakamadım bir vida onu tutuyordu ama gözükmüyordu vida o yüzden kapayıp içine geri taktım bu sefer de bilgisayar açılıyor siyah ekran veriyor en üstte kısa bir şey yazıp kapanıyordu yani daha beter oldu ne yapmam lazım sorun gerçekten HDD mi yoksa başka bir şey demi?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Arkadaşlar ben sabırlı biriyimdir ama son zamanlarda Bilgisayar ucuna bile deyse yazdığım şeyleri siliyordu dokunmatiği yüzünden bir gün çok uzun bir şey yazmıştım silindi o anlık sinirle vurdum dokunmatiğine o an bir şey olmadı ama bir anda kapandı açtığımda garip sesler gelmeye başladı çok yavaşlamıştı bilgisayar google girmiyordu beyaz ekran kalıyordu hiçbir tarayıcıya girmiyordu yani hiçbir şey yapamıyordum virüs girdi sandım 360 total açtım dosyalar bozulmuş dedi yapamadım kapadım açtım altını bataryayı çıkardım tabi tekrar açtım bilgisayarı ses HDD den geliyordu bir mallık yapıp içini açmaya çalıştım açtım ama tam içine bakamadım bir vida onu tutuyordu ama gözükmüyordu vida o yüzden kapayıp içine geri taktım bu sefer de bilgisayar açılıyor siyah ekran veriyor en üstte kısa bir şey yazıp kapanıyordu yani daha beter oldu ne yapmam lazım sorun gerçekten HDD mi yoksa başka bir şey demi?
Hdd rahmetli olmuş.

Eren5751

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Allah rahmet eylesin mekanı Matrix olsun. :D

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Helvasını dağıt ((=

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hiç anlamadığın eline tornavida almadığın halde onu sökmeye kalktın ve bozdun iyi olan hiç bir servis bakmaz ona başın sağ olsun.

Eren5751

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
:D ya belki bir şeyi falan çıkmıştır diye bakıyım dedim yarısına kadar açtım sonrası yok taktım bir kaç vida arttı normal bir şey artması artmasa şaşardım :D

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
:D ya belki bir şeyi falan çıkmıştır diye bakıyım dedim yarısına kadar açtım sonrası yok taktım bir kaç vida arttı normal bir şey artması artmasa şaşardım :D
HDD ye müdahalede laboratuvar yani tozsuz vs ortamlarda bakılıyorken sen açıp baktım diyorsun yine de şansın var SSd için en azından ses yapmaz ((=

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
2.5 inç el kadar HDD'den artmadı değil mi? :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
65636

su içersin artık...

Eren5751

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
xD sabah sabah yarıldım beyler ne biliyim cahillik işte oyuncakları bozar yapardım HDD yemedi XD

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
xD sabah sabah yarıldım beyler ne biliyim cahillik işte oyuncakları bozar yapardım HDD yemedi XD
aslında merak etmek çok iyi bir şey sıkıntı yapma böylelikle nelere el sürülür sürülmez anlıyorsun ,ilk pc im alındığında bilgisayarcı bir abimiz vardı bir sorun oldu dedi ki hdd yi getir ben bir hevesle söktüm ama söktüğüm ürün 3,5 disket sürücüsü olduğunu dükannına gittiğimde öğrendim ((=Git kasayı getir dedi ((=

Eren5751

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Eyw benim de bir kaç sıkıntısı vardı 400 500 TL tamir ücreti ödedik üst sağ kenarı kalkıyordu adamlar eritip birleştirmiş aldığım gün yine kırıldı :D sövsen mi dövsen mi yapacak bişey kalmadı şimdide HDD gitti işte süresi doldu artık bırak gideyim diyor da salmadım daha 1 senesi daha var sonra zaten elimde parçalanır mı tamamen mi bozulur bilemem yeni kalp bakıyoruz :D

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Yeni bir 2.5 inc sabit disk al, tak, işletim sistemi kur ve dene. Çalışırsa sorun yok. Çalışmazsa yeni bir bilgisayar al.

Eren5751

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Tamam da benim steam hesabım falan var oyunlar vardı onlar ne olacak bir sürü para yatırdığım şey vardı onları nasıl kurtarabilirim yok olurlar mı

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Steam hesabın bir üyelik. Başka bilgisayardan da girersin. Oyunlarını yeniden indirirsin. Parasını ödemişsin. Gerisini unut.

Eren5751

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
unuttum knk yoksa sıkıntı yok biraz zor şifreler koyuyorum unutuyorum hatırlasam da e posta onayı istiyor guard denen pezevenk

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bu tür işlemler için sağlam bir e-postan olmalı. Telefon ile doğrulama yapmıyorlar mı ?

Eren5751

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
CsGo aldım ona yanıyorum yoksa sıkıntı yok :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

aynı anda attık
XDDDd

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Akacak kan damarda durmazmış. Yapacak bir şey yok.

Eren5751

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
reis sen telefonda madout2 oynuyor musun oynuyorsan beraber oynayalım en zenginlerdenim :D

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Oyun oynamayalı olmuştur 20 yıl.

Eren5751

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Öhhhh 20 yıl ne lan ben o kadar yaşamadım :D