Dizel Ford Fiesta mı Dizel Fiat Punto Evo mu?

Bu konuyu okuyanlar

bk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiesta segmentinin üstünde yol tutuşa sahip bir araçtır. Bu sadece kişisel hissimle elde ettiğim bir sonuçta değil. Testlere açıp bakarsanız skidpad ve slalom testlerinden sonuçlarını görebilirsiniz. Titanium x paket ile alınmış bir fiesta uzun yıllar sıkılmadan kullanılabilecek dolulukta bir araç.

Punto'nun fiesta dinamiklerine gelebilmesi için çok fırın ekmek yemesi gerekir.

not: Ford kullancısı değilim.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ford'un parçası pahalı. Fiat son zamanlarda zaten sıkıntı. Honda Civic al derim

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
GM 1,3 Dizel multjet motoru tercih edin. Marka model önemli değil.
Fiat, Opel, Chevrolet vs orası donanım ve ihtiyaçla ilgili.

AyBEROZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
2 sene fiesta kullanmış biri olarak punto evo ya ilk bindiğimde sanki bir üst segmete geçmiş gibi hissettim kendimi. fiesta kullanımı daha sert bir araba. performans olarak birbirine yakın olsalar da punto evo daha iyi diyebilirim. ben 75 hp lik dizel evoya cip tunning yaptırdım şu an 97hp güç alıyorum. arabaya aşık oldum diyebilirim şimdi.:devil2:evonun daha büyük geniş bir hacme sahip olması da bir avantaj. fiesta, motor sanki arabanın içinde çalışıyormuş gibi bir his yaratırken, evo da ses yalıtımı daha iyi. tabi, yüksek hızlarda evoda da sesi hissediyorsunuz. her ikisininde içi kalite bakımından aynı gibi. belki fiesta bu konuda bir tık önde olsa da, evo sürücüye daha çok artı sunan bir araç.
İşte mantıklı cevap, sadece kulaktan dolma bilgi ile değil kullanarak ve deneyim yaşayarak karşılaştırma yapınca mantıklı oluyor. ben Ford focus da kullandım 6 sene 2001 focus vardı ev için satmak durumunda kaldım , sıfır almıştım. Şimdi 2011 Grande dizel var. Gayette memnunum.