Dizel Ford Fiesta mı Dizel Fiat Punto Evo mu?

Bu konuyu okuyanlar

Özgür Çetin

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Bir arkadaşım bu iki arabadan birini alacak. Bana fikir sordu ben de buraya sorlayı uygun buldum.

İkisi de dizel ve sıfır olacak. İkisi de baz model. Siz hangisini tercih ederdiniz? Kullanım tecrübesi olanlar da yanıtlarsa sevinirim.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Bildiğim kadarıyla ikisi de yakıt ekonomisi konusunda benzer karaktere sahipler. Ancak gerek tasarım ve konfor, gerek kalite konusunda Fiesta bir adım önde.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Özgür Bey.
Herikiside Dizel.Artık Dizel Teknolojisinde firmalar arasında pek teknoloji farkı kalmadı.
Ford daki TDCI motor kendini kanıtlamış,PSA gurubununda kullandığı HDI motor ile aynı motor sadece yazılım farkı var.
Punto motoru MULTİJET Motor ki bence bu motorda rüştünü ispatlamış bir motor.
İki motorda gayet ekonomik motor.Ama ataklık konusunda TDCI motoru tercih ederdim.
Ayrıca İkinci elde Ford herzaman daha iyi.
Size tavsiyem Ford Fiestadır.

Özgür Çetin

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Sanırım Canon-Nikon arasındaki gibi bir fark var bu iki otomobil arasında :)

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Sorması bile ayıp, Fiesta tabiki :)

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=174029]Özgür Çetin[/MENTION]
Özgür abi 1.5 seneye yakın tofaş da çalıştım tofaşın evosuna göre fordun fiestası daha cazip
fiestanın da ful haline o parayı verene kadar biraz daha ekleyip alınabilecek araçlarda mevcut diye düşünüyorum
mahalleden komşum da fiesta konusunda ikilemde kalmıştı daha sonra chevrolet cruze denedi test sürüşü derken onda karar kılıp almıştı
aralarında çok bir fiyat farkıda yok
en azından euroncap 5 almış bir araç tabi yakıt konusu sıkıntı dizeli var ama 2.0 da :)

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Güvenlik için bile sadece ford alınabilir.

fiat güvenlik yönünden çok zayıf ucuz araba yapıp satabilmek neredeyse plastikten, mukavvadan yapacak arabaları

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tabiki Ford Kendi Klasinda Bütün Yenilikler Onda

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
fiat arabalardan her türlü nefret ediyorum fiastanın tipi yeter

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fiesta şekil olarak puntodan iyi fakat bende fiat palio kullanıcısı olarak eğer parça ve yakıt tüketimi derseniz punto alın şekil derseniz fiesta alın derim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Motor ile ilgili açıklamalara ek olarak ön konsol ,dış ve iç dizay olarak fiesta derim ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
neyi tatrtışyorsunuz ki ikisi de koçun malı. fiyatı düşürmek için kaliteden ödün verilmesi kuralı itibari ile fiatın kalitei fiestadan daha düşüktür, düşüktür ki fiyatı uygundur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fiat kadar kalitesiz başka arabalar elbet vardır da ben daha denk gelmedim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kaçınız bu yorumları yaparken bu arabalara binip kullandı merak ediyorum. Her iki aracı da kullanmış biri olarak punto evo derim, yeni teknolojik yenilikler fiesta da yok start stop mesela, yokuş kalkış desteğini hanginiz kullandınız punto evo da var, her ikisinin iç kalitesi ayrı ayrı güzel, fiat kendini yenilemiş ama insanlardaki önyargıyı yıkmak kolay değil, fiesta biraz daha iç tasarımda keskin hatlar kullanmış, uzay çağı gibi olmuş içi, zevkler ve renkler meselesi yani.

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
yakıt konusunda fiatlar çok iyi ama konfor konusunda fordlar iyi de. hortlatanlardan biri ben oldum. vay sazan kafam:)

3mr3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hortlatman iyi olmuş =), bende 6 ay içinde alabileceğim arabaları araştırıyorum, en çok fiesta üzerinde yoğunlaştım, ikinci el alacağım... titanium modeli kullanan varsa 2-3 yıllık yorumlarını beklerim...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben aynı düşüncede ve kararsızdım test sürüşlerinden sonra punto nun yol tutuşu ve iç sessizliği kesinlikle çok iyi vergi konusuna gelincede yıllık 320 tl lik fark ile aracın senelik bakımı yaptırabilirsiniz suanda punto alarak çok doğru bir karar verdiğimin farkındayım gercekten iyi bir arac sizde kesinlikle test sürüsü yapın derim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2 sene fiesta kullanmış biri olarak punto evo ya ilk bindiğimde sanki bir üst segmete geçmiş gibi hissettim kendimi. fiesta kullanımı daha sert bir araba. performans olarak birbirine yakın olsalar da punto evo daha iyi diyebilirim. ben 75 hp lik dizel evoya cip tunning yaptırdım şu an 97hp güç alıyorum. arabaya aşık oldum diyebilirim şimdi.:devil2:evonun daha büyük geniş bir hacme sahip olması da bir avantaj. fiesta, motor sanki arabanın içinde çalışıyormuş gibi bir his yaratırken, evo da ses yalıtımı daha iyi. tabi, yüksek hızlarda evoda da sesi hissediyorsunuz. her ikisininde içi kalite bakımından aynı gibi. belki fiesta bu konuda bir tık önde olsa da, evo sürücüye daha çok artı sunan bir araç.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
punto mantıklı ben ıkısınıde kullandım punto cok daha ıyı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam dağla tepeyi kıyaslamıssınız tabiki fiesta hertürlü.......):)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardesım fıesta yalnızca tıpı iyi olan bır arac konfor falan yok bı uzun yol yaptım benı mahvettı fıat daan sasma ekonomık paracası servııs ucuz ve dha keyıflı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim bende ayni siniftaki tüm araçlari inceledim punto easy 1.3 almaya karar verdim sana sorum şu uzun yolda araç nasil yani yol sesini falan içeri alişi rampada kasmasi yada seriliği nasil anlatabilirmisin bi zahmet

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kullananlar kesinlikle punto diyor, kullanmayanlar tartışmam fiesta diyor :) ikisinide kullandım fiestada sadece görünüş var araç bildiğin kütük. puntonun verdiği sürüş keyfinin ses yalıtımının yol tutuşunun kesinlikle yanına dahi yaklaşamaz. ön yargıyı kırıp en azından bi test sürüşü yapmak lazım...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben daha bir buçuk ay önce her iki aracıda araştırdım ve şuan 2011 Punto Evo 1.3 multijet DİNAMİK sahibiyim. Fiesta isim yapmış olması konusunda ikinci elde de olsa bin ikibin TL önde, Ancak bu aracın Titanyumu ve Puntonun Dinamiği için konuşuyorum ikiside bu araçların fulleri, şünu kesinlikle söylüyorum Punto Teknolojik açıdan Fiestayı bu konuda sollamış, çünkü araçta opsiyonel ama cam tavan, adaptik sisler,blue me(Flash disk kullanımı, sesli komutlar, Eller serbest telefon konuşma, bagaj wofer'ı, gögüste tomtom navigasyon portu..gibi), özellikler, ayrıca vergisinin düşük, parça masrafının daha hesaplı olması, arka koltukların genişliği konusunda müthiş bir araç. Festanın ön tasarım bence Puntodan daha hoş olmuş ancak, ben marka tutkunu olmadım her iki aracıda severim ikinci el olarak hangisinin temizini bulursam onu alıcam dedim ve Punto aldım iyikide almışım kesinlikle pişmandeğil, aksine memnunum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım bende punto var dizel tdci yada comon motor aynıdır sadece harflerde yar değişimi var yakıttave yol tutşuda punto derim çok seri ve atak bir araçtır daha uzun ömürlüdüe fiat

kimyagerfaruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar ebnde ford hayraniyim ama burdan herkes ufluyor helleki punto konusunda.grande punto ise ozellikle ufluyor.. grande punto kesinlikle fiestadan daha atik-daha konforlu ve daha iyi yol tutusuna sahip.grande punto ile 170 yaparsaniz gram ses duymazsiniz fiesta ile 120 yi gecersiniz motor sesi iceride..puntonun ici oldukca genistir. fiestada arkada 2 kisi ancak oturu punto 3 kisi rahat zorlarsan 4 bile oturur. teneke diyenelre cevabin euro ncap tan 5 yildiz almis bir arabadan bahsediyorsunuz..ayrica fiat dediginiz grup ferariyide-alfa romeoyuda lancia yida urten gruptur..on yarginizi attin gidin bini farki gorun. diger arabalara verdiginiz fazla paralari ..anlarsiniz..ama onyargili bir toplum var. marka hastaligi var. bende punto vardi 210 000 km de sattim. motorda ses yoktu. buyuk bir arac olsun diye premio black doblo 1.6 aldim.. ici genis jeep gibi. on gogsu ford focustan bile kaliteli malzeme kullanmislar. yokus kalkis-asr-esp ozellikelri yolda fark ettiriyor. hiz sabitleyici kusursuz calisiyor..arka cam elektrikli digital klima..ne ararsan var..ayni ozellikte ayni goruntude bir ford olsa fiyati 80 binlerde olurdu ki oyle bir for d yok..caddy dediginiz araba bile 20 bin tl daha fazla ama arka camlar kelebek-doblo elektrikli- ;makasli oldugu icin caddyde arkadakiler rahat etmez doblo bagimsiz amasorden dolayi sedan arac gibi.. binmeden konusmayin. motor odullu-satis odulleride var..seizin paraniz coksa gidin baska marka alin..renault-dacia yanina bile yaklasamaz.dandik plastik-bagaj kapagi-ve ses yalitimsizligi ile niye alirlar anlamam o markalari