Dişlerinizi Günde Kaç Defa Fırçalıyorsunuz?

Dişlerinizi Günde Kaç Defa Fırçalıyorsunuz?

• 1 kez.

Kullanılan: 34 30.4%
  • 2 veya daha fazla.

Kullanılan: 51 45.5%
  • Aklıma Eserse fırçalarım

Kullanılan: 24 21.4%
  • Hiç işim olmaz.

Kullanılan: 3 2.7%

• Kullanılan toplam oy
    112

Bu konuyu okuyanlar

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
opalescence yarın bir öğreneyim bakalım şu mereti. :)
bu arada L'angelica koku ve tat olarak nasıl bir his bırakıyor ağız da?

Şuan melisalısı kullanıyorum koku olarak keskin bir kokusu yok,tad olarakda öyle. Ağız çalkalama suları tat bırakıyor ama ağızda özellikle gece yatarken kullandığım için.

Opalescence bir ara kullanmıştım doktorumun tavsiyesi ile sigara,kahve,çay gibi dişteki lekeleri düzenli kullanımda söküp atıyor. Ayrıca diş beyazlatmada diş minelerine falan zarar vermeyen bir diş macunu,sensodyn'de bu iddaa'da bulunuyor yok 5 sene araştırma yapmışlar reklamı dönüyordu ne kadar doğru tartışılır. Opalescence Amerika'da doktorlar tarafından öneriliyor genelde ek olarak diş beyazlatma kitleri bile mevcut.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Günde 1kere, evden çıkarken fırçalarım yıllardır. Gece ihtiyaç duymuyorum nedense, günde 1 yeterli geliyo :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
[MENTION=122937]What The Hell[/MENTION]
Hocam https://eksisozluk.com/entry/50119331 listerine konusunda alkollü demişler alkol var mı içerisinde?
İkinci olarak bu listerinenin ağızda en az kötü tad bırakanı hangisi ondan alayım.
Son olarak kullanma sıklığı nedir her gün kullanmak çok zararlı falan diyorlar :D

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Çene kisti ameliyatı oldum. Diş köklerinde ki kistleri temizlediler. Alt çenede 4 dişin kökü kist bağlamıştı. Ameliyatı Lokal Anestesi ile yaptılar. Tabiri caizse canlı canlı koyun gibi biçtiler. Cerrah 20 dk da dedi 75 dk sürdü ameliyat. Siz siz olun "en az günde 2 defa" klişesini yıkıp her yediğiniz içtiğiniz yiyecek ve içecek sonrası mutlaka dişinizi fırçalayın. Ben çektim siz de çekmeyin !!!!

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=122937]What The Hell[/MENTION]
Hocam https://eksisozluk.com/entry/50119331 listerine konusunda alkollü demişler alkol var mı içerisinde?
İkinci olarak bu listerinenin ağızda en az kötü tad bırakanı hangisi ondan alayım.
Son olarak kullanma sıklığı nedir her gün kullanmak çok zararlı falan diyorlar :D

Alkollude var alkolsüzde üstünde zero yazanlar alkolsüz oluyor Listerine'de. Zararlı denilenler alkollü olanlar baştada önerdiğim gibi alkolsüz olanları tercih edin. Kullanma sıklığı dış fırçaladıktan sonra h 30 saniye ağızda çalkalama yani her gün. Size önerim hafif naneli olan, daha az keskin normaline göre bununda zerosu var onu alabilirsiniz.

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
sabah öğle birde gece fırçalıyorum colgate maksimum ferahlık macunu kullanıyorum diş fırçam oral-b yumuşak hassas dişler için ve her fırçalamadan sonra Kloroben yada Andorex ağız çalkalama suyu ile ağzımı çalkalıyorum miss gibi oluyor.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Benim yıllardır takıntı halinde. Günde 4 kez fırçalarım. Eğer ana öğünlerin dışında bir şeyler atıştırırsam bile yedikten sonra direk fırçalıyorum evde. Yani bazen 5 oluyor. :mrgreen:

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Diş Macunu ve ağız çalkalama suyu olarak ne önerirsiniz? :)

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Çene kisti ameliyatı oldum. Diş köklerinde ki kistleri temizlediler. Alt çenede 4 dişin kökü kist bağlamıştı. Ameliyatı Lokal Anestesi ile yaptılar. Tabiri caizse canlı canlı koyun gibi biçtiler. Cerrah 20 dk da dedi 75 dk sürdü ameliyat. Siz siz olun "en az günde 2 defa" klişesini yıkıp her yediğiniz içtiğiniz yiyecek ve içecek sonrası mutlaka dişinizi fırçalayın. Ben çektim siz de çekmeyin !!!!
Geçmiş olsun ...Ama günde en az 2 en fazla(dışarı çıkarken,öğle yemeği sonrası vs.) 3 defa fırçalansa yeterlidir.

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Bende Listerine Cool Mint aldım fakat acayip ağız yakıcı bişey bu bi zararı var mı? Bide ben üzerinde ki kapak ile kullanıyorum ama sizce yeterli mi?

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Haa bir de bu iş vardı dimi yaaaa.. Dur iyi hatırlattın :p

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
misvak kullanın yararı çok

07r3.jpg

tumblr_mqydt7KG2W1qla7lmo1_500.jpg
misvak-nas-l-kullan-l-r-resimli2.jpg

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
[video=dailymotion;x1zwt4w]http://www.dailymotion.com/video/x1zwt4w_misvak-misvak-in-faydalari-ve-kullanim-sekli-sifali-bitkiler_lifestyle[/video]

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Acaba misvak ve diş macununu bi arada kullanmak uygun olur mu? Evde misvak var ama ilk önce macun sonra misvak kullansam olur mu ki? :) Bide diş hekimine gidip beyazlattırmak istiyorum dişlerimi ama yakın zamanda giden oldu mu? Nasıl yapıyorlar? :)

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
3 eğer atıştırmalık meyve dahi olsun bir şey yersem 4 kere.

Bir kez fırçalayanlar aman aman dikkat gece fırçalasın gece ağızda biriken bakterilerin üreme hızı daha çok arttığından verdikleri zararın haddi hesabı olmuyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
memlekette iki ayaklı komodor ejderleri dolaşıyor sanki...

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
3 eğer atıştırmalık meyve dahi olsun bir şey yersem 4 kere.

Bir kez fırçalayanlar aman aman dikkat gece fırçalasın gece ağızda biriken bakterilerin üreme hızı daha çok arttığından verdikleri zararın haddi hesabı olmuyor.

Hocam ne yaptın bende senin gibi sabah öğle akşam fırçalıyordum sonra diş minesini eritebileceği ihtimalini öğrenince bu sayıyı 2 'ye indirgedim, dikkat.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Dur hazır bu konu açılmışken size geçmişten bir anımı anlatayım. İlkokulda dişlerim berbattı yani ciddi anlamda berbattı sarıydı ve lekeler vardı sempatik ve şakacı bir kişilik olduğum için sürekli gülüyordum tabi dişlerimin öyle olmasını pek önemsemiyordum. Bir gün sağlık bakanlığından geldiler ağzımıza mor renkli bir sıvı verdiler bu dişlere yapıştı dişlerini fırçalayanlarda bu renkli sıvı hemen gidiyormuş ulen ben ve 4-5 arkadaş mor mor geziyoruz sevdiğim kıza filanda rezil oldum ama tabi hala devam aynı dişlerle neyse gel zaman git zaman 8. sınıf bitti. Gömleklere hatıralar yazıyoruz, işte kimisi ismini yazıyor kimi güzel sözler filan hiç unutmam Tuba diye samimi arkadaşım vardı o "Şamil çok komiksin, tatlısın ama sen sadece güldür gülme." yazmış ve diş resmi çizmiş. Ulan o kadar ağrıma gitti ki bu laf o günden itibaren fırçalamaya başladım. Bugün çok güzel temiz ve beyaz dişlere sahibim Tuba sayesinde, Allah'ım nazardan saklasın. Şuan konuşmuyor olsak ta ona teşekkürü bir borç bilirim.

Not : Günde 2 kere fırçalıyorum bir sabah normal fırçalama birde uyumadan diş ipi+fırçalama+gargara şeklinde.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Beyler bir soru sorucam hazır konu açılmışken ilk olarak benim dişlerim düzgündür Allaha şükür sadece çürük vardı 2 tane diş kırılmıştı 2 sene önce yaptırdım çürüğü kanal şeklinde 2 tane sadece dişçiye bunun yüzünden gittim fakat asıl sorun bazen ağız kokusu oluyor dişlerimi fırçaladığım halde hani az da olsa bazen olabiliyor ve sorun ne bilmiyorum acaba dişlerlemi alakalı yoksa mideden gelen bir şeymi

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Beyler bir soru sorucam hazır konu açılmışken ilk olarak benim dişlerim düzgündür Allaha şükür sadece çürük vardı 2 tane diş kırılmıştı 2 sene önce yaptırdım çürüğü kanal şeklinde 2 tane sadece dişçiye bunun yüzünden gittim fakat asıl sorun bazen ağız kokusu oluyor dişlerimi fırçaladığım halde hani az da olsa bazen olabiliyor ve sorun ne bilmiyorum acaba dişlerlemi alakalı yoksa mideden gelen bir şeymi

Doktora başvurmalısınız, ağız kokusunun çok fazla nedeni var.

egemenozbeyli

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa. Yumuşak telli bir fırça ile yavaş ve daireler çizerek fırçalıyorum ;)

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Sabah öğle akşam oral-B otomatik fırça ile.[emoji16][emoji51]

green1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Eskiden 2'ydi ama artık mümkün olduğunca 3 fırçalamaya özen gösteriyorum. Ek elerek dişlerin yanında diş etlerini de fırçalamaya özen gösteriyorum.

Nativist

Asistan
Reaksiyon puanı
10
ankette hiç işim olmaz yazısına ne güldüm ya :)

severdesever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
aslında daha çok fırçalamak istiyorum ama hep unutuyorum. eskiden herkes dişlerimi çok beğenirdi bembeyazdı. şimdi kahve sigara çay derken sarardılar. günde bir kere zor vakit buluyorum :(((