Dişlerinizi Günde Kaç Defa Fırçalıyorsunuz?

• 1 kez.

Kullanılan: 34 30.4%
  • 2 veya daha fazla.

Kullanılan: 51 45.5%
  • Aklıma Eserse fırçalarım

Kullanılan: 24 21.4%
  • Hiç işim olmaz.

Kullanılan: 3 2.7%

• Kullanılan toplam oy
    112

Bu konuyu okuyanlar

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Diş sağlığına önem veriyor musunuz? Dişleriniz sizin için ne kadar önemli?
Kendinize ait kullandığınız çeşitli yöntemler var mı? (misvak)
Evet dostlar bilgilerimizi paylaşalım. :)

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Normalde gunde 1 defa fircalardim ama dis teli takilicak yakin zamanda. Gunde 3 defaya cikicak heralde :D

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Günde 2 defa fırçalarım birde 6 ayda bir dis doktoruna giderim baska da özel birsey yok yani cok da dikkat etmiyorum dişlerime.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Günde 2 defa fırçalarım birde 6 ayda bir dis doktoruna giderim baska da özel birsey yok yani cok da dikkat etmiyorum dişlerime.
düzenli olarak fırçalamak ve doktor kontrolü.keşke çoğu kişide sizin gibi olsa, en güzel yöntemlerden birini yapıyorsunuz daha ne olsun? :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Akşam yatarken sabah kalkınca toplam 2 kere ama unuttuğum oluyor bazen.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Hiç fırçalamıyorum ve bazı dişlerim diş etini aşındırmış orayı da tortu kaplamış, dişlerimin üstünde de tortu birikimi var napacam bilmiyorum

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Gece yatarken sabah kahvaltıdan sonra. Macunsuz fırçalayın arkadaşlar macunlu fırçaladıkça mine çiziliyor diş daha çabuk sararıyor.

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ağız temizliği önemli. Günde 2 kere fırçalamak diş ipi ile dişdeki asitleri temizlemek gerekir ben 6 yıldır diş teli kullandım. Şimdi ise şeffaf diş teli takiyorum . Diş sağlığı çok önemli onun acısını çekmeyen bilemez

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Sabah kahvaltidan sonra ve aksam yatmadan fircaliyorum. Ağzım ise dolgu dolu sade sut 5 yaşından beri içmem

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Okula gitmeden fırçalarım.onun dışında tatil oldumu 2 günlük hafta sonu falan hiç yok. ama yazın fırçalarım.yoksa 3 ayda dişlerim pert olur.benimde dişlerim hafif sarı bişeyin değiştiği yok.çürük dişlerimi de hep düştü kendim elimle çektim.Şuan neredeyse hiç çürük yok.Diş fırçası ve macun dışındada herhangi bir özel sağlık aleti kullanmıyorum.( Diş ipi,ağız suyu vs. )

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Günde 1 defa sadece gece yatarken ama 5 dk fırçalıyorum yani :D 0 tabaka kalıyor o derece temizleniyor.

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Gece yatarken sabah kahvaltıdan sonra. Macunsuz fırçalayın arkadaşlar macunlu fırçaladıkça mine çiziliyor diş daha çabuk sararıyor.
Macunsuz derken direk (Dümdük :D) bişey katmadan mı fırçalıyoruz? Öyle temiz oluyor mu?

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
güzel ve değişik paylaşımlar da var. :D
diş macunsuz fırçalama da yemek kırıntıları vs. için kullanılan bir yöntem ancak kendim sensodyne kullanıyorum.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Genelde sabahları fırçalarım ama yatmadan önce saat 12 bazen 1'de falan yatıyorum çok zor geliyor uykulu uykulu :D Erken yatsam fırçalarım aslında :mrgreen:

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
[MENTION=450738]tmt[/MENTION] 3 kişiden 1inin bahanesi senin bu söylediğin sebeptir. :D

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
@tmt 3 kişiden 1inin bahanesi senin bu söylediğin sebeptir. :D
Yalnız olmadığımı bilmek güzel :D Her ne kadar geyik yapsakta dişler önemlidir.Hem görünüş hemde sağlık açısından sizce diş macunu kullanmalı mıyım yada çok ufak kullansam olur mu ?

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Tel varken günde en az 3 defa fırçalıyordum.
Şimdi tel yok ama iki gecede bir dişlik takıyorum. Ondan dolayı sabah akşam garanti fırçalıyorum.
Gündüz ise dışarı çıkmadan mutlaka fırçalamaya çalışıyorum.
Tel tedavisi alışkanlık haline getirmemi sağladı. :mrgreen:

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
[MENTION=450738]tmt[/MENTION]
Diş hakkında aşırı bir bilgim yok yukarı da belirttiğim marka diş macununu kullanıyorum ben. şu ufaktan öğrettikleri gibi alışkanlık kalmıştır bezelye tanesi büyüklüğünde sıkarım. :)
diş fırçanızı doktorunuzun tavsiye ettiği yahut diş etinize hangisi uygun ise kişisel onu seçmekte fayda var.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Günde 2 kere sabah kahvaltıdan sonra sadece dişimi fırçalıyorum, gece yatmadan önce gene dişimi fırçalıyorum sonra diş ipiyle daha sonrada Listerine ile gargara yapıyorum. Doktora bile gittiğimde benden daha iyi diyor dişiniz. :D

Genel tavsiyelere gelirsek diş macunu olarak şuanda L'angelica kullanıyorum her çeşidinden aldım, organik ve doğal farkını hissetiriyor kesinlikle öneririm. ipana,colgate,sensodyn filan hikaye bunlar. Onun dışında dişleri beyaz olmuyan sarımtırak olanlar için opalescence öneririm ama biraz tuzludur ama değer sonuna kadar.

Diş ipi olarak Oral-B kullanıyorum, ağız çalkalama suyu olarak Listerine öneririm şuan total care zero kullanıyorum. Bu tarz ağız çalkalama sularında kesinlikle alkollu olanları almayın, alkolsüz olanları tercih edin.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Her Gece ve okula gitmeden her sabah ve c30 diye bi gargara kullanıyorum . Signal white now men + signal white now triple power ikisini aynı anda kullanıyorum bembeyaz oluyor :D

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Her Gece ve okula gitmeden her sabah ve c30 diye bi gargara kullanıyorum . Signal white now men + signal white now triple power ikisini aynı anda kullanıyorum bembeyaz oluyor :D

Diş macununun niye erkeği var ? Farkı mı var ? Bize etki ediyor da bayanlara etki etmiyor mu? :mrgreen:

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Günde 2 kere sabah kahvaltıdan sonra sadece dişimi fırçalıyorum, gece yatmadan önce gene dişimi fırçalıyorum sonra diş ipiyle daha sonrada Listerine ile gargara yapıyorum. Doktora bile gittiğimde benden daha iyi diyor dişiniz. :D

Genel tavsiyelere gelirsek diş macunu olarak şuanda L'angelica kullanıyorum her çeşidinden aldım, organik ve doğal farkını hissetiriyor kesinlikle öneririm. ipana,colgate,sensodyn filan hikaye bunlar. Onun dışında dişleri beyaz olmuyan sarımtırak olanlar için opalescence öneririm ama biraz tuzludur ama değer sonuna kadar.

Diş ipi olarak Oral-B kullanıyorum, ağız çalkalama suyu olarak Listerine öneririm şuan total care zero kullanıyorum. Bu tarz ağız çalkalama sularında kesinlikle alkollu olanları almayın, alkolsüz olanları tercih edin.

opalescence yarın bir öğreneyim bakalım şu mereti. :)
bu arada L'angelica koku ve tat olarak nasıl bir his bırakıyor ağız da?