Dişlerinizi Günde Kaç Defa Fırçalıyorsunuz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Dişlerinizi Günde Kaç Defa Fırçalıyorsunuz?

• 1 kez.

Kullanılan: 21 35.0%
  • 2 veya daha fazla.

Kullanılan: 26 43.3%
  • Aklıma Eserse fırçalarım

Kullanılan: 11 18.3%
  • Hiç işim olmaz.

Kullanılan: 2 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    60

eSa

everything is possible..
Yasaklı
Haa bir de bu iş vardı dimi yaaaa.. Dur iyi hatırlattın :p

cengaver51

Dekan
[video=dailymotion;x1zwt4w]http://www.dailymotion.com/video/x1zwt4w_misvak-misvak-in-faydalari-ve-kullanim-sekli-sifali-bitkiler_lifestyle[/video]

Ümitt

Profesör
Acaba misvak ve diş macununu bi arada kullanmak uygun olur mu? Evde misvak var ama ilk önce macun sonra misvak kullansam olur mu ki? :) Bide diş hekimine gidip beyazlattırmak istiyorum dişlerimi ama yakın zamanda giden oldu mu? Nasıl yapıyorlar? :)

pinterest

Profesör
3 eğer atıştırmalık meyve dahi olsun bir şey yersem 4 kere.

Bir kez fırçalayanlar aman aman dikkat gece fırçalasın gece ağızda biriken bakterilerin üreme hızı daha çok arttığından verdikleri zararın haddi hesabı olmuyor.

Promethium

Doçent
3 eğer atıştırmalık meyve dahi olsun bir şey yersem 4 kere.

Bir kez fırçalayanlar aman aman dikkat gece fırçalasın gece ağızda biriken bakterilerin üreme hızı daha çok arttığından verdikleri zararın haddi hesabı olmuyor.
Hocam ne yaptın bende senin gibi sabah öğle akşam fırçalıyordum sonra diş minesini eritebileceği ihtimalini öğrenince bu sayıyı 2 'ye indirgedim, dikkat.

M.Şamil CAN

Dekan
Dur hazır bu konu açılmışken size geçmişten bir anımı anlatayım. İlkokulda dişlerim berbattı yani ciddi anlamda berbattı sarıydı ve lekeler vardı sempatik ve şakacı bir kişilik olduğum için sürekli gülüyordum tabi dişlerimin öyle olmasını pek önemsemiyordum. Bir gün sağlık bakanlığından geldiler ağzımıza mor renkli bir sıvı verdiler bu dişlere yapıştı dişlerini fırçalayanlarda bu renkli sıvı hemen gidiyormuş ulen ben ve 4-5 arkadaş mor mor geziyoruz sevdiğim kıza filanda rezil oldum ama tabi hala devam aynı dişlerle neyse gel zaman git zaman 8. sınıf bitti. Gömleklere hatıralar yazıyoruz, işte kimisi ismini yazıyor kimi güzel sözler filan hiç unutmam Tuba diye samimi arkadaşım vardı o "Şamil çok komiksin, tatlısın ama sen sadece güldür gülme." yazmış ve diş resmi çizmiş. Ulan o kadar ağrıma gitti ki bu laf o günden itibaren fırçalamaya başladım. Bugün çok güzel temiz ve beyaz dişlere sahibim Tuba sayesinde, Allah'ım nazardan saklasın. Şuan konuşmuyor olsak ta ona teşekkürü bir borç bilirim.

Not : Günde 2 kere fırçalıyorum bir sabah normal fırçalama birde uyumadan diş ipi+fırçalama+gargara şeklinde.

Bepob

Profesör
Beyler bir soru sorucam hazır konu açılmışken ilk olarak benim dişlerim düzgündür Allaha şükür sadece çürük vardı 2 tane diş kırılmıştı 2 sene önce yaptırdım çürüğü kanal şeklinde 2 tane sadece dişçiye bunun yüzünden gittim fakat asıl sorun bazen ağız kokusu oluyor dişlerimi fırçaladığım halde hani az da olsa bazen olabiliyor ve sorun ne bilmiyorum acaba dişlerlemi alakalı yoksa mideden gelen bir şeymi

Lazzz

Rektör
Beyler bir soru sorucam hazır konu açılmışken ilk olarak benim dişlerim düzgündür Allaha şükür sadece çürük vardı 2 tane diş kırılmıştı 2 sene önce yaptırdım çürüğü kanal şeklinde 2 tane sadece dişçiye bunun yüzünden gittim fakat asıl sorun bazen ağız kokusu oluyor dişlerimi fırçaladığım halde hani az da olsa bazen olabiliyor ve sorun ne bilmiyorum acaba dişlerlemi alakalı yoksa mideden gelen bir şeymi
Doktora başvurmalısınız, ağız kokusunun çok fazla nedeni var.

egemenozbeyli

Asistan
Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa. Yumuşak telli bir fırça ile yavaş ve daireler çizerek fırçalıyorum ;)

green1987

Üyecik
Eskiden 2'ydi ama artık mümkün olduğunca 3 fırçalamaya özen gösteriyorum. Ek elerek dişlerin yanında diş etlerini de fırçalamaya özen gösteriyorum.

stat counter