Dişlerinizi Günde Kaç Defa Fırçalıyorsunuz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Dişlerinizi Günde Kaç Defa Fırçalıyorsunuz?

• 1 kez.

Kullanılan: 21 35.6%
  • 2 veya daha fazla.

Kullanılan: 26 44.1%
  • Aklıma Eserse fırçalarım

Kullanılan: 11 18.6%
  • Hiç işim olmaz.

Kullanılan: 1 1.7%

• Kullanılan toplam oy
    59

Matthew Bellamy

Profesör
Genelde sabahları fırçalarım ama yatmadan önce saat 12 bazen 1'de falan yatıyorum çok zor geliyor uykulu uykulu :D Erken yatsam fırçalarım aslında :mrgreen:

neet

Guru
Onursal Üye
tmt 3 kişiden 1inin bahanesi senin bu söylediğin sebeptir. :D

Meridian

Dekan
Tel varken günde en az 3 defa fırçalıyordum.
Şimdi tel yok ama iki gecede bir dişlik takıyorum. Ondan dolayı sabah akşam garanti fırçalıyorum.
Gündüz ise dışarı çıkmadan mutlaka fırçalamaya çalışıyorum.
Tel tedavisi alışkanlık haline getirmemi sağladı. :mrgreen:

neet

Guru
Onursal Üye
tmt
Diş hakkında aşırı bir bilgim yok yukarı da belirttiğim marka diş macununu kullanıyorum ben. şu ufaktan öğrettikleri gibi alışkanlık kalmıştır bezelye tanesi büyüklüğünde sıkarım. :)
diş fırçanızı doktorunuzun tavsiye ettiği yahut diş etinize hangisi uygun ise kişisel onu seçmekte fayda var.

What The Hell

Profesör
Günde 2 kere sabah kahvaltıdan sonra sadece dişimi fırçalıyorum, gece yatmadan önce gene dişimi fırçalıyorum sonra diş ipiyle daha sonrada Listerine ile gargara yapıyorum. Doktora bile gittiğimde benden daha iyi diyor dişiniz. :D

Genel tavsiyelere gelirsek diş macunu olarak şuanda L'angelica kullanıyorum her çeşidinden aldım, organik ve doğal farkını hissetiriyor kesinlikle öneririm. ipana,colgate,sensodyn filan hikaye bunlar. Onun dışında dişleri beyaz olmuyan sarımtırak olanlar için opalescence öneririm ama biraz tuzludur ama değer sonuna kadar.

Diş ipi olarak Oral-B kullanıyorum, ağız çalkalama suyu olarak Listerine öneririm şuan total care zero kullanıyorum. Bu tarz ağız çalkalama sularında kesinlikle alkollu olanları almayın, alkolsüz olanları tercih edin.

Tys23

Dekan
Her Gece ve okula gitmeden her sabah ve c30 diye bi gargara kullanıyorum . Signal white now men + signal white now triple power ikisini aynı anda kullanıyorum bembeyaz oluyor :D

Meridian

Dekan
Her Gece ve okula gitmeden her sabah ve c30 diye bi gargara kullanıyorum . Signal white now men + signal white now triple power ikisini aynı anda kullanıyorum bembeyaz oluyor :D
Diş macununun niye erkeği var ? Farkı mı var ? Bize etki ediyor da bayanlara etki etmiyor mu? :mrgreen:

neet

Guru
Onursal Üye
Günde 2 kere sabah kahvaltıdan sonra sadece dişimi fırçalıyorum, gece yatmadan önce gene dişimi fırçalıyorum sonra diş ipiyle daha sonrada Listerine ile gargara yapıyorum. Doktora bile gittiğimde benden daha iyi diyor dişiniz. :D

Genel tavsiyelere gelirsek diş macunu olarak şuanda L'angelica kullanıyorum her çeşidinden aldım, organik ve doğal farkını hissetiriyor kesinlikle öneririm. ipana,colgate,sensodyn filan hikaye bunlar. Onun dışında dişleri beyaz olmuyan sarımtırak olanlar için opalescence öneririm ama biraz tuzludur ama değer sonuna kadar.

Diş ipi olarak Oral-B kullanıyorum, ağız çalkalama suyu olarak Listerine öneririm şuan total care zero kullanıyorum. Bu tarz ağız çalkalama sularında kesinlikle alkollu olanları almayın, alkolsüz olanları tercih edin.
opalescence yarın bir öğreneyim bakalım şu mereti. :)
bu arada L'angelica koku ve tat olarak nasıl bir his bırakıyor ağız da?

What The Hell

Profesör
opalescence yarın bir öğreneyim bakalım şu mereti. :)
bu arada L'angelica koku ve tat olarak nasıl bir his bırakıyor ağız da?
Şuan melisalısı kullanıyorum koku olarak keskin bir kokusu yok,tad olarakda öyle. Ağız çalkalama suları tat bırakıyor ama ağızda özellikle gece yatarken kullandığım için.

Opalescence bir ara kullanmıştım doktorumun tavsiyesi ile sigara,kahve,çay gibi dişteki lekeleri düzenli kullanımda söküp atıyor. Ayrıca diş beyazlatmada diş minelerine falan zarar vermeyen bir diş macunu,sensodyn'de bu iddaa'da bulunuyor yok 5 sene araştırma yapmışlar reklamı dönüyordu ne kadar doğru tartışılır. Opalescence Amerika'da doktorlar tarafından öneriliyor genelde ek olarak diş beyazlatma kitleri bile mevcut.

goodolddays

Адыгэ
Günde 1kere, evden çıkarken fırçalarım yıllardır. Gece ihtiyaç duymuyorum nedense, günde 1 yeterli geliyo :)

Elusive

Dekan
What The Hell
Hocam https://eksisozluk.com/entry/50119331 listerine konusunda alkollü demişler alkol var mı içerisinde?
İkinci olarak bu listerinenin ağızda en az kötü tad bırakanı hangisi ondan alayım.
Son olarak kullanma sıklığı nedir her gün kullanmak çok zararlı falan diyorlar :D

AkçakocaLı

Profesör
Çene kisti ameliyatı oldum. Diş köklerinde ki kistleri temizlediler. Alt çenede 4 dişin kökü kist bağlamıştı. Ameliyatı Lokal Anestesi ile yaptılar. Tabiri caizse canlı canlı koyun gibi biçtiler. Cerrah 20 dk da dedi 75 dk sürdü ameliyat. Siz siz olun "en az günde 2 defa" klişesini yıkıp her yediğiniz içtiğiniz yiyecek ve içecek sonrası mutlaka dişinizi fırçalayın. Ben çektim siz de çekmeyin !!!!

What The Hell

Profesör
What The Hell
Hocam https://eksisozluk.com/entry/50119331 listerine konusunda alkollü demişler alkol var mı içerisinde?
İkinci olarak bu listerinenin ağızda en az kötü tad bırakanı hangisi ondan alayım.
Son olarak kullanma sıklığı nedir her gün kullanmak çok zararlı falan diyorlar :D
Alkollude var alkolsüzde üstünde zero yazanlar alkolsüz oluyor Listerine'de. Zararlı denilenler alkollü olanlar baştada önerdiğim gibi alkolsüz olanları tercih edin. Kullanma sıklığı dış fırçaladıktan sonra h 30 saniye ağızda çalkalama yani her gün. Size önerim hafif naneli olan, daha az keskin normaline göre bununda zerosu var onu alabilirsiniz.

Ozzynight

Doçent
sabah öğle birde gece fırçalıyorum colgate maksimum ferahlık macunu kullanıyorum diş fırçam oral-b yumuşak hassas dişler için ve her fırçalamadan sonra Kloroben yada Andorex ağız çalkalama suyu ile ağzımı çalkalıyorum miss gibi oluyor.

Mustafa.Demiral

Profesör
Benim yıllardır takıntı halinde. Günde 4 kez fırçalarım. Eğer ana öğünlerin dışında bir şeyler atıştırırsam bile yedikten sonra direk fırçalıyorum evde. Yani bazen 5 oluyor. :mrgreen:

Ümitt

Profesör
Diş Macunu ve ağız çalkalama suyu olarak ne önerirsiniz? :)

Matthew Bellamy

Profesör
Çene kisti ameliyatı oldum. Diş köklerinde ki kistleri temizlediler. Alt çenede 4 dişin kökü kist bağlamıştı. Ameliyatı Lokal Anestesi ile yaptılar. Tabiri caizse canlı canlı koyun gibi biçtiler. Cerrah 20 dk da dedi 75 dk sürdü ameliyat. Siz siz olun "en az günde 2 defa" klişesini yıkıp her yediğiniz içtiğiniz yiyecek ve içecek sonrası mutlaka dişinizi fırçalayın. Ben çektim siz de çekmeyin !!!!
Geçmiş olsun ...Ama günde en az 2 en fazla(dışarı çıkarken,öğle yemeği sonrası vs.) 3 defa fırçalansa yeterlidir.

Ümitt

Profesör
Bende Listerine Cool Mint aldım fakat acayip ağız yakıcı bişey bu bi zararı var mı? Bide ben üzerinde ki kapak ile kullanıyorum ama sizce yeterli mi?

stat counter