Dişlerinizi Günde Kaç Defa Fırçalıyorsunuz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

• 1 kez.

Kullanılan: 20 34.5%
  • 2 veya daha fazla.

Kullanılan: 26 44.8%
  • Aklıma Eserse fırçalarım

Kullanılan: 11 19.0%
  • Hiç işim olmaz.

Kullanılan: 1 1.7%

• Kullanılan toplam oy
    58

neet

Guru
Onursal Üye
Diş sağlığına önem veriyor musunuz? Dişleriniz sizin için ne kadar önemli?
Kendinize ait kullandığınız çeşitli yöntemler var mı? (misvak)
Evet dostlar bilgilerimizi paylaşalım. :)

rawkid

Dekan
Normalde gunde 1 defa fircalardim ama dis teli takilicak yakin zamanda. Gunde 3 defaya cikicak heralde :D

hsnklc

Asistan
Günde 2 defa fırçalarım birde 6 ayda bir dis doktoruna giderim baska da özel birsey yok yani cok da dikkat etmiyorum dişlerime.

neet

Guru
Onursal Üye
Günde 2 defa fırçalarım birde 6 ayda bir dis doktoruna giderim baska da özel birsey yok yani cok da dikkat etmiyorum dişlerime.
düzenli olarak fırçalamak ve doktor kontrolü.keşke çoğu kişide sizin gibi olsa, en güzel yöntemlerden birini yapıyorsunuz daha ne olsun? :)

rawkid

Dekan
içten olan teller mevcut maddi olarak zorlamayacak ise tavsiye ederim.Teller belli olmuyor. :)
P.tesi gunu gidicem ne takicaklar takicaklarmi hicbisey belli degil. Ama para konusunda iyi taktilar belki dediginiz gibi bisey yapabilirler fikrim yok :)

Elusive

Dekan
Akşam yatarken sabah kalkınca toplam 2 kere ama unuttuğum oluyor bazen.

Phalearos

Asistan
Agzim ne zaman kokarsa :D saka bi yana her sabah,okuldan gelince bide aksam yatarken

MrSmoke

Dekan
Hiç fırçalamıyorum ve bazı dişlerim diş etini aşındırmış orayı da tortu kaplamış, dişlerimin üstünde de tortu birikimi var napacam bilmiyorum

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
Gece yatarken sabah kahvaltıdan sonra. Macunsuz fırçalayın arkadaşlar macunlu fırçaladıkça mine çiziliyor diş daha çabuk sararıyor.

mayycryy

Doçent
Ağız temizliği önemli. Günde 2 kere fırçalamak diş ipi ile dişdeki asitleri temizlemek gerekir ben 6 yıldır diş teli kullandım. Şimdi ise şeffaf diş teli takiyorum . Diş sağlığı çok önemli onun acısını çekmeyen bilemez

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Sabah kahvaltidan sonra ve aksam yatmadan fircaliyorum. Ağzım ise dolgu dolu sade sut 5 yaşından beri içmem

Akif52

Profesör
Okula gitmeden fırçalarım.onun dışında tatil oldumu 2 günlük hafta sonu falan hiç yok. ama yazın fırçalarım.yoksa 3 ayda dişlerim pert olur.benimde dişlerim hafif sarı bişeyin değiştiği yok.çürük dişlerimi de hep düştü kendim elimle çektim.Şuan neredeyse hiç çürük yok.Diş fırçası ve macun dışındada herhangi bir özel sağlık aleti kullanmıyorum.( Diş ipi,ağız suyu vs. )

Ümitt

Profesör
2 defa günde ama erindiğim zamanlar oluyor. :D

mehovic

Profesör
Günde 1 defa sadece gece yatarken ama 5 dk fırçalıyorum yani :D 0 tabaka kalıyor o derece temizleniyor.

Ümitt

Profesör
Gece yatarken sabah kahvaltıdan sonra. Macunsuz fırçalayın arkadaşlar macunlu fırçaladıkça mine çiziliyor diş daha çabuk sararıyor.
Macunsuz derken direk (Dümdük :D) bişey katmadan mı fırçalıyoruz? Öyle temiz oluyor mu?

neet

Guru
Onursal Üye
güzel ve değişik paylaşımlar da var. :D
diş macunsuz fırçalama da yemek kırıntıları vs. için kullanılan bir yöntem ancak kendim sensodyne kullanıyorum.

stat counter