Disk Değişim Sonrası Laptop Açılmadı

Bu konuyu okuyanlar

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Arkadaşlar merhaba abimle laptopları değiştirdik ben hdd mi aldım o ssd sini aldı ben onun laptopa o benim laptopa taktı ben laptopu açtım fakat o benim pc yi açarken BIOS ekranı geldi boot menusunde ilk sürücüde abimin ssd si görünüyor dedik heralde oldu esc tıkladım o fakat otomatik onarıma hazırlanıyor diyor daha sonra mavi ekranda kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı şuanda bazı hata bilgileri toplanıyor sonra yeniden başlatılacak diyor %100 e gelip sürekli aynı ekran tekrarlanıyor çözümü nedir ?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba,
Bilgisayarınızdaki diske temiz kurulum yaparsanız sorun kalmaz.

Reaksiyon puanı
602
Arkadaşlar merhaba abimle laptopları değiştirdik ben hdd mi aldım o ssd sini aldı ben onun laptopa o benim laptopa taktı ben laptopu açtım fakat o benim pc yi açarken BIOS ekranı geldi boot menusunde ilk sürücüde abimin ssd si görünüyor dedik heralde oldu esc tıkladım o fakat otomatik onarıma hazırlanıyor diyor daha sonra mavi ekranda kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı şuanda bazı hata bilgileri toplanıyor sonra yeniden başlatılacak diyor %100 e gelip sürekli aynı ekran tekrarlanıyor çözümü nedir ?
Mavi Ekranda bulunan hatanın kodu nedir?

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Mavi Ekranda bulunan hatanın kodu nedir?
hatanın kodu system pte misuse hocam
Format atmanız gerekiyor. Sizin ağabeyinize verdiğiniz HDD'de Windows yüklüydü değil mi?

hocam ben kendi hdd mi onun pc ye taktım elbette windows yüklüydü o kendi ssd sini benim pc ye taktı o zaman siz diyorsunuz ki ikiniz de pc lere format atın hiçbir şey yüklemeden yapın düzelir doğru mu anladım

Reaksiyon puanı
602

hocam ben kendi hdd mi onun pc ye taktım elbette windows yüklüydü o kendi ssd sini benim pc ye taktı o zaman siz diyorsunuz ki ikiniz de pc lere format atın hiçbir şey yüklemeden yapın düzelir doğru mu anladım
Hangi Windows sürümü kullanmaktasınız? Güvenli modda başlatınca bile mi oluyor?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Evet doğru anladınız. Normal olarak kullanabilmek için o disklerin sistem diski olması gerekiyor.

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Windows 10 yüklü pc'lerde hdd değişimde bazen windows açılabiliyor ama sorunsuz bir kullanım için format atmanız gerekli..

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
hepinize teşekkürler ssd yi sıfırlayıp tekrar deniyeceğim sağolun vakit ayırdığınız için

deniz anbar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

kabloları karıştırmış olabilir dikkat é!

---- Mesajlar birleştirildi ----

---- Mesajlar birleştirildi ----

hadi kolay gelsin

Son düzenleme: