Disk Birleştirme

Bu konuyu okuyanlar

aslanbhs

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Merhaba arkadaşlar. Diskten diske aktarma veya 2 diskteki boş bir alanı tek bir disk olarak birleştirme yapmak istiyorum mümkün müdür? Cevaplarsanız sevinirim. Resim koyuyorum ne yapmak istediğim resimde daha belli. Teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    14 KB · Görüntüleme: 296

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Bunları yapan araçlar var. Usb ile boot edere kullanılıyor. Minitool Partition Wizard mesela. Dikkatli kullanırsan istediğin olur.

'Alpha'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Merhaba arkadaşlar. Diskten diske aktarma veya 2 diskteki boş bir alanı tek bir disk olarak birleştirme yapmak istiyorum mümkün müdür? Cevaplarsanız sevinirim. Resim koyuyorum ne yapmak istediğim resimde daha belli. Teşekkürler şimdiden.
Bende de aynı sorun vardı mini tool partizon wizard ile hallettim arayüzü kolay halledersin en kötü youtube de videoları var oradan biraz ilham al.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Evet mümkün hocam , windowsun kendi araçları ile de yapabilirsin disk birleştirme yöntemi ile.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
Eğer söz konusu birimler paylaştığın sırada ve arada herhangi bir gizli sürücü yoksa, veri kaybı yaşamadan herhangi bir program kullanmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsin.
Windows Disk Yönetimi üzerinden C birimini küçült, sonra D birimini genişlet, D birimini küçült, son işlem sonunda siyah şeritli ayrılmamış bir alan oluşacak ve bu birimden de Yeni Basit Birim (E sürücüsü) oluşturabilirsin.
Yalnız; işletim sistemi bu birimlerden biri (C veya D sürücü) üzerinde ise, (C veya D) sürücünüz üzerinde veri yazmaya alan kalmayacağı için "yetersiz disk alanı" sorunu yaşarsınız. Bu durumda sistem çalışması yavaşlar, performansı düşer, duruma ilişkin hata alırsınız.
Depolama aygıtı olarak cihazınıza ek harici bir USB ya da HDD/SSD bağlayın, bu şekilde sisteminiz rahat bir şekilde çalışmaya devam eder. Kolay gelsin.

Son düzenleyen moderatör:

Algoritmi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ,
Sizden Disk Birleştirme Konusunda Destek Rica Ediyorum ,Müsait Olduğunuzda Lütfen ,Alttaki Yeni Birim D alanını C diski İle Birleştirmek İstiyorum ,Recovery Alanı İse Bilgisayarın Kurtarma Bölümü Orada Bir İşlem Yapamıyorum ,Yukarıdaki C bölümü Genişlet Sekmesi İşlevsiz Görünüyor
HD Pozisyon.png

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Merhaba ,
Sizden Disk Birleştirme Konusunda Destek Rica Ediyorum ,Müsait Olduğunuzda Lütfen ,Alttaki Yeni Birim D alanını C diski İle Birleştirmek İstiyorum ,Recovery Alanı İse Bilgisayarın Kurtarma Bölümü Orada Bir İşlem Yapamıyorum ,Yukarıdaki C bölümü Genişlet Sekmesi İşlevsiz GörünüyorEkli dosyayı görüntüle 80719

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Valla ben içeriğe bakmadım. Diski birleştirdiğini gördüm attım. Pastadan yerken rejimin kapsamında dilim kesip alcan. İstersen fazlasını da al belki sonra kullanırsın :)

Yazması zor geldi o bu şu diye :D