Disk Birleştirme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

aslanbhs

Üyecik
Merhaba arkadaşlar. Diskten diske aktarma veya 2 diskteki boş bir alanı tek bir disk olarak birleştirme yapmak istiyorum mümkün müdür? Cevaplarsanız sevinirim. Resim koyuyorum ne yapmak istediğim resimde daha belli. Teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

Mxns

Üyecik
Bunları yapan araçlar var. Usb ile boot edere kullanılıyor. Minitool Partition Wizard mesela. Dikkatli kullanırsan istediğin olur.

'Alpha'

Üyecik
Merhaba arkadaşlar. Diskten diske aktarma veya 2 diskteki boş bir alanı tek bir disk olarak birleştirme yapmak istiyorum mümkün müdür? Cevaplarsanız sevinirim. Resim koyuyorum ne yapmak istediğim resimde daha belli. Teşekkürler şimdiden.
Bende de aynı sorun vardı mini tool partizon wizard ile hallettim arayüzü kolay halledersin en kötü youtube de videoları var oradan biraz ilham al.

Jack Reacher

Asistan
Evet mümkün hocam , windowsun kendi araçları ile de yapabilirsin disk birleştirme yöntemi ile.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Eğer söz konusu birimler paylaştığın sırada ve arada herhangi bir gizli sürücü yoksa, veri kaybı yaşamadan herhangi bir program kullanmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsin.
Windows Disk Yönetimi üzerinden C birimini küçült, sonra D birimini genişlet, D birimini küçült, son işlem sonunda siyah şeritli ayrılmamış bir alan oluşacak ve bu birimden de Yeni Basit Birim (E sürücüsü) oluşturabilirsin.
Yalnız; işletim sistemi bu birimlerden biri (C veya D sürücü) üzerinde ise, (C veya D) sürücünüz üzerinde veri yazmaya alan kalmayacağı için "yetersiz disk alanı" sorunu yaşarsınız. Bu durumda sistem çalışması yavaşlar, performansı düşer, duruma ilişkin hata alırsınız.
Depolama aygıtı olarak cihazınıza ek harici bir USB ya da HDD/SSD bağlayın, bu şekilde sisteminiz rahat bir şekilde çalışmaya devam eder. Kolay gelsin.

Son düzenleyen moderatör:
stat counter