Discovery telefonu mu sizce satmalı mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

kadircimenelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar, telefonun soketi bozuldu, 20TLye yaptırdim fakat tekrar bozuldu. Şimdi yine yaptırmaktan çekiniyorum acaba tekrar bozulur mu diye. Sizce yaptırıym mı? Yaptırmazsam gittigidiyor veya sanalpazardan ikinci el sony xperia sola/u/p/neo v/ray/go modellerinden birini alacam galiba. Satıym mı yaptırıym mı ne dersiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben xperia m aldım 2.5 ay falan oldu sıfır 600 tl. harika cok memnunum

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yaptır tabiki. Tekrar bozulduysa ya düzgün yapılmamıştır yada senin kullanım şeklinle alakalıdır. Bu arada onun bozuk olmasından dolayı ikinci el bir telefon almak fikri ne kadar saçma bişey öyle ya :/ İkinci el telefonda ne olacağı bellimi sence. Düşün sende 2. el satacaksın sebep şarj girişi bozuk. Diğerlerininde o gibi sebeplerden telefonlarını satacaklarını düşünmüyormusun?

Firmayı yada telefonu sevmiyorsan almak isteyen bi insana tavsiye falan etmezsin önermezsin falan anlarımda arkadaş telefonu almış mantıklı bi tavsiye bekliyor kardeşim

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
250-300 tl civarına alabilirim satarsan.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
400-450 cıvarı dir 2. Eli.

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bu laf banaysa telefon fiyatı 650 tl 2. el ederi 450 civarı eder mi? bende discovery zaten var eğer arkadaş satarsa babama alacağım.
Evet sana. 2.eli 450 civarı olan bir tele o fiyat teklif bile edilmez. Insanın zoruna gider.

@kadircimenelt discovery'i xperia m ile kafa kafaya takas edebilrsin bence.
Tamir konusuna gelince ,tamir eden kişi muhtemelen konnektörü değiştirmeden lehim atmıştır. Tamir işlmeinin başarılı olması için eski konnektörün sıcak hava ile ısıtılarak çıkarıldıktan sonra yüzeyin iyice temizlenmesi ve yeni konnektörün lehimlenmesi ile gerçekleştirilir. Günümüzde eline havya alan elektronikçiyim diye geçindiği için iyice araştırıp gerekirse 20 tl fazla verip, 6 ay kadar işçilik garantisi veren başka bir firmaya tamir ettirmeni öneririm.
Discovery ağırlığıyla ekran boyutuyla çok ideal bir telefon. Satma veya takas etme bence.

kadircimenelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Evet sana. 2.eli 450 civarı olan bir tele o fiyat teklif bile edilmez. Insanın zoruna gider.

@kadircimenelt discovery'i xperia m ile kafa kafaya takas edebilrsin bence.
Tamir konusuna gelince ,tamir eden kişi muhtemelen konnektörü değiştirmeden lehim atmıştır. Tamir işlmeinin başarılı olması için eski konnektörün sıcak hava ile ısıtılarak çıkarıldıktan sonra yüzeyin iyice temizlenmesi ve yeni konnektörün lehimlenmesi ile gerçekleştirilir. Günümüzde eline havya alan elektronikçiyim diye geçindiği için iyice araştırıp gerekirse 20 tl fazla verip, 6 ay kadar işçilik garantisi veren başka bir firmaya tamir ettirmeni öneririm.
Discovery ağırlığıyla ekran boyutuyla çok ideal bir telefon. Satma veya takas etme bence.

Bilmiyorum kararsızım satışa çıkardım Discoverymi bakalım hala kararsızım. Ama 470TLye bir tane Xperia M bulmuştum. Biraz daha indirim yaparsa alacağım. 21 Ay garantisi de varmış. Gerçi şu ana kadar garanti hiçbir işime yaramadı ama maksat içim rahat etsin.

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Peki satarsam 400TLye kadar ikinci el telefon öneriniz var mı? Özellikle Sony, LG ve HTC
lg l5 II modelinin ikinci elleri olabilir makul fiyatlarda bulabilirsin

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yaptır tabiki. Tekrar bozulduysa ya düzgün yapılmamıştır yada senin kullanım şeklinle alakalıdır. Bu arada onun bozuk olmasından dolayı ikinci el bir telefon almak fikri ne kadar saçma bişey öyle ya :/ İkinci el telefonda ne olacağı bellimi sence. Düşün sende 2. el satacaksın sebep şarj girişi bozuk. Diğerlerininde o gibi sebeplerden telefonlarını satacaklarını düşünmüyormusun?

Firmayı yada telefonu sevmiyorsan almak isteyen bi insana tavsiye falan etmezsin önermezsin falan anlarımda arkadaş telefonu almış mantıklı bi tavsiye bekliyor kardeşim

Bende gayet mantıklı bi cevap verdim,o telefonun şarj soketi sürekli problem çıkartacaktır vede ikinci eli zaten çok düşük fiyatlarda satılıyor.İlerleyen zamanlarda telefonun ikinci elinin fiyatının dahada düşmesi ve çıkartacağı birtakım sorunlar sebebiyle sat kurtul dedim,evet gayet mantıklı bi cevap.

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Satma değmez o paraya. Elinin altında bulundur daha iyidir bence. Ve l520 de sakın bakma. O telefondan sonra ön kamerası bile olmayan bir telefon seni hayal kırıklığına uğratabilir. Ama 820'lere falan bakabilirsin. Tabi lumia'lara meraklıysan.

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
lg l5 II modelinin ikinci elleri olabilir makul fiyatlarda bulabilirsin

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bende gayet mantıklı bi cevap verdim,o telefonun şarj soketi sürekli problem çıkartacaktır vede ikinci eli zaten çok düşük fiyatlarda satılıyor.İlerleyen zamanlarda telefonun ikinci elinin fiyatının dahada düşmesi ve çıkartacağı birtakım sorunlar sebebiyle sat kurtul dedim,evet gayet mantıklı bi cevap.

Sürekli problem çıkaracaktır? Mantık hatası. Ne kadar iyi yapılırsa yapılsın sürekli problem çıkaracaktır demek her telefonun problem çıkaracağı demek. Çünkü her şarj girişinin sürekli problem çıkaracağı bir evren oluşturdun kardeşim. Yani başka bir telefon öneremezsin.

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Bilmiyorum Lumialara hiçbir zaman sıcak bakmadım ama belki de haklısınızdır. Fazla bilgim yok Lumialar hakkında. Her zaman direk elemişimdir.
Dostum emin ol pişman olmazsın windows phonedaki stabilite hiçbir işletim sisteminde yok youtubedan araştır öğrenirsin

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sürekli problem çıkaracaktır? Mantık hatası. Ne kadar iyi yapılırsa yapılsın sürekli problem çıkaracaktır demek her telefonun problem çıkaracağı demek. Çünkü her şarj girişinin sürekli problem çıkaracağı bir evren oluşturdun kardeşim. Yani başka bir telefon öneremezsin.
Şuan discovery den bahsediyoruz demi,hangi kafayı yaşıyosun sen ? Bu discoverylerde şarj bölümü sorunlu bi part var arkadaşınkide muhtemelen ondandır onun için dedim.

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şuan discovery den bahsediyoruz demi,hangi kafayı yaşıyosun sen ? Bu discoverylerde şarj bölümü sorunlu bi part var arkadaşınkide muhtemelen ondandır onun için dedim.

Piyasada sorunsuz discovery cihazlarda olduğuna göre bu tamir edilebileceğinin kanıtıdır anlamaya çalış artık lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
satma direk kır at ben sana ne kadar ödediysen geri vereyim git kendine moto g al.